Niedziela 27.09.2009

Nie wpuścili go do USA z powodu wizy!

Sebastian Karpiel-Bułecka Zakopower

Nie wpuścili go do USA z powodu wizy!Agencja My Photo

Wiemy już dlaczego członkowie grupy Zakopower zostali wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych. Do Polski cofnięto jedynie lidera i trzech towarzyszących mu muzyków. Natomiast reszta zespołu bez problemu przeszła przez kontrolę graniczną. Ponoć Sebastian Karpiel-Bułecka i kilku jego kolegów mieli niewłaściwie wystawione wizy i to spowodowało, że nie zostali przepuszczeni przez urząd imigracyjny. Piosenkarz i trzech jego towarzyszy podróżowali Lufthansą zaś pozostali członkowie grupy wylądowali w Chicago kilka godzin wcześniej.

Mieliśmy dokładnie takie same wizy, jak część naszej grupy, która wcześniej wylądowała w Chicago – oburzał się wokalista po powrocie do Polski.

Karpiel-Bułecka twierdzi, że postawione im zarzuty były bezpodstawne i "zupełnie nie rozumie zarzutów urzędu imigracyjnego". W rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim powiedział:

Byłem w Stanach kilkanaście razy. Nigdy nie było problemów. Oficerowi imigracyjni tym razem byli wobec nas bardzo agresywni.

W sprawie interweniował poseł Andrzej Gut-Mostowy, który natychmiast stanął w ich obronie, zarzucając "agresję wobec obywatela Polski". Na biurku konsula generalnego już znalazło się pismo z prośbą o niezwłoczne wyjaśnienie sprawy. Ciekawe, czy równie zdecydowane kroki zostały by podjęte w obronie "zwykłego" Polaka.

Nie wpuścili go do USA z powodu wizy!Agencja My Photo

Komentarze (363)

Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 15:55
Żeby rozumiec zarzuty trzeba znać j.angielski nieuki.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 15:56
O lol patrzcie na jego twarz
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 15:58
a kto stanie w obronie zwykłego obywatela nikt i to jest przykre jestem oburzona zachowaniem amerykanów
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:03
I tym sposobem po raz kolejny dowiedzieliśmy się jak nasi "przyjaciele" Amerykanie maja nas w d....
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:06
moze i my zaczniemy traktowac amerykancow jak oni nas, a nie tylko im czapkowac
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Christian Kualalainen 27.09.2009 16:07
Byc moze maja juz dosc tej popeliny goralsko polskiej ?
Jezeli pan Sebastian jest takim architektem jak wokalista to klekajcie narody !!!
Troche pokory , a wszedzie Was wpuszcza ,nie jestescie panowie gwiazdami ,jestescie biednymi goralami ktorzy chca pare dudkow wywiezdz z Chicago ,wiec zachowujcie sie tak aby nie bylo problemow !!!
Zycze powodzenia !!!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:18
coś ostatnio Polacy nie mają szcęścia do Lufthansy ;)
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:18
Pewnie immigration też nie lubi chamstwa i góralskiej muzyki.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:20
Kolesie mieli wizy turystyczne, a nie pracownicze ( czytaj takie, które pozwalają na pracę zarobkową w USA ). To oczywiste, że grając koncert pobierają za niego wynagrodzenie, zatem DO USA LECIELI ZAROBIĆ KASĘ, a nie zwiedzać. Powinni być cofnięci. Prawidłowo.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
us i a 27.09.2009 16:20
I bardzo dobrze! SHUT UP! polaczki
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:20
po pierwsze - nikt ich nie wyrzucil, tylko nie zostali wpuszczeni, to duzo roznica. a po drugie- sa takimi ludzmi jak kazdy inny, przynajmniej widac ze amerykanie traktuja wszystkich jednakowo.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:21
Kolesie mieli wizy turystyczne, a nie pracownicze ( czytaj takie, które pozwalają na pracę zarobkową w USA ). To oczywiste, że grając koncert pobierają za niego wynagrodzenie, zatem DO USA LECIELI ZAROBIĆ KASĘ, a nie zwiedzać. Powinni być cofnięci. Prawidłowo.
racja!

Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:23
I tym sposobem po raz kolejny dowiedzieliśmy się jak nasi "przyjaciele" Amerykanie maja nas w d....
w tym prszypadku sie z toba nie zgadzam. zespol pojechal tam zarobkowo koncert grac a mieli wizy turystyczne, ktore zabraniaja jakichkolwiek dzialan zarobkowych, mieli jak najbardziej prawo ich cofnac.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:32
niech prezydent Kaczyński wchodzi więcej w d..e Obamie ,to nikogo z Polski nie wpuszczą do USA.U nas powinni wprowadzić taki rygor z wizami jak Amerykanie,byle kto nie mógłby przyjechać.
a po co przyjezdzac?

Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:36
bulcka do domu .... nie jest gwiazda nie byl i nie bedzie !!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:37
tuman nie rozumie bo nie mowi po angielsku mogl wziasc paskudna kaye oni sie jej tam boja to pewnie by go wpuscili zeby kible myl bo nic innego nie umie
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:41
a jako wize miała Madonna ?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:46
Amerykanie to dzieci bawiace sie w domy
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:47
Na wyborczej pisza, ze mieli nie takie wizy jak trzeba. Tzn mieli turystyczne - a nie dla artystow. Jakby mieli papiery ok, to by ich nikt nie cofnal. Juz nie robcie z nic takich biedakow. Z wiza turystyczna jezdzi sie zwiedzac a nie dawac koncerty.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:47
no i dobrze! wstyd tam wogóle jezdzic, a jeszcze wiekszy dla nich cos robic! a gdzie jest to usa? w azji? no chyba tak, a moze w afryce? czy kogos to obchodzi? w koncu przeciez to trzeci swiat...tfu!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:47
Ci amerykanie to niech sobie w d..ę wsadzą te swoje wizy. Porąbany kraj, przemądrzalce, już do reszty im się w głowach poprzewracało
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:58
a mial byc taki ladny koncert w Chicago
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:58
Nie wiesz, nie zabieraj głosu.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:59
Pewnie Bułecka -Chlebuś miał przy sobie ciupagecke..!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
claudio 27.09.2009 17:06
czy ten karp-bagietka jest niedorozwiniety? wiza turystyczna sluzy do zwiedzania usa a wiza artystyczna pozwala na zarobkowanie poprzez przygrywanie 90 letniej goralskiej poloni w remizie w chicago . takie to trudne?
pisalem juz wczoraj dlaczego nie zostali wpuszczeni do usa! problem wiekszosci Polakow polega na tym ze mysla ze wiza turystyczna jest jednoznaczna z pozwoleniem na prace, ten goral widocznie mial takie samo podejcie ale to jest usa i tu sie przepisow nie nagina nawet dla skrzypaczkow spod samiuskich Tater hey!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 17:08
SEBO JESTES PRZESLICZNY
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 17:12
czy ten karp-bagietka jest niedorozwiniety? wiza turystyczna sluzy do zwiedzania usa a wiza artystyczna pozwala na zarobkowanie poprzez przygrywanie 90 letniej goralskiej poloni w remizie w chicago . takie to trudne?
pisalem juz wczoraj dlaczego nie zostali wpuszczeni do usa! problem wiekszosci Polakow polega na tym ze mysla ze wiza turystyczna jest jednoznaczna z pozwoleniem na prace, ten goral widocznie mial takie samo podejcie ale to jest usa i tu sie przepisow nie nagina nawet dla skrzypaczkow spod samiuskich Tater hey!
TAKIEGO TU UDAJESZ WSZECHWIEDZACEGO A JESTES KOMPLETNE DNO PISZESZ KOMENTARZ JAK NIEDOUCZONY PROSTAK JAKBYS SIE CZUL GDYBY KTOS TAK JAK TY SEBA POTRAKTOWAL TWOJE NAZWISKO SKAD SIE BIORA TAKIE CHAMY JAK TY?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 17:12
ale ostatnio kilka juz bylo tych afer ze jakiejs "gwiazdy" nie wpuscili byl big cyc tak? pozniej ten z papa dance teraz Bulecka
Odpowiedz
0 0
zgłoś
DESIRE 27.09.2009 17:13
Nie pierwszy i ostatni raz tak postąpiono wobec obywatela Polski.
Odpowiedz