Środa 04.08.2010

Cejrowski BRONI KRZYŻA! ("GDZIE JEST KRZYŻ?!")

Wojeciech Cejrowski

Cejrowski BRONI KRZYŻA! (Agencja FORUM

Cała (no, prawie cała...) Polska z zażenowaniem przyglądała się temu, co działo się wczoraj pod Pałacem Prezydenckim. Na Krakowskim Przedmieściu zebrały się setki osób, które sprzeciwiały się przeniesieniu krzyża postawionego tam po tragedii pod Smoleńskiem. Krzyż miał trafić do pobliskiego kościoła, miejsca chyba najbardziej właściwego dla symboli religijnych.

Wśród walczących protestujących nie zabrakło bardziej znanych twarzy. Z policją, harcerzami i księżmi starli się dziennikarka Ewa Stankiewicz oraz Wojciech Cejrowski. Pomimo tego, że w zeszłym roku stwierdził, że Lech Kaczyński "nałożył na siebie ekskomunikę", teraz postanowił stanąć w obronie krzyża, który został postawiony ku jego pamięci. Dostrzegacie pewną niekonsekwencję?

Na swojej oficjalnej stronie sprzeciwił się usuwaniu symbolu spod Pałacu Prezydenckiego:

Po co usuwać ten krzyż? Czy on komuś przeszkadza? I czym konkretnie przeszkadza? Przecież nie zastawia wjazdu, ani nie utrudnia ruchu - stoi dokładnie na przeciwko pomnika księcia Poniatowskiego, a sam jest pomnikiem dla tragicznie zmarłego Prezydenta RP. Więc w czym i komu przeszkadza?! - pyta Cejrowski.   

Dodam, że jeśli rzeczywiście zostanie usunięty, to najprawdopodobniej będzie to usunięcie nieskuteczne. Komuniści w stanie wojennym też starali się usunąć krzyż z kwiatów i zniczy układany spontanicznie na Placu Zwycięstwa. Jaruzelski także dogadał się z władzami kościelnymi na przeniesienie tamtego krzyża pod kościół św. Anny, pod arkady, czyli na teren przykościelny. Umowa była taka, że władze nie będą usuwały krzyża przy kościele, ale będą zmywały milicyjnymi sikawkami ten... nieuzgodniony oraz karały układaczy za zaśmiecanie Placu Zwycięstwa.

 

Efekt był taki, że krzyż nie zniknął, lecz uległ rozmnożeniu - zamiast jednego mieliśmy dwa miejsca i chodziliśmy kłaść kwiaty i palić znicze w oba. Tym razem też tak będzie. I ja sam obiecuję w tym uczestniczyć - jeśli krzyż, który postawiliśmy spontanicznie przed Pałacem prezydenckim, jeśli ten krzyż zostanie zabrany w inne miejsce, ja nadal będę przynosił kwiaty i palił znicze przed Pałacem.

 

Państwo jest dla Narodu, władza jest dla Narodu, ulice są dla Narodu, symbole są dla Narodu. A nie na odwrót! A zatem to Naród ma rządzić władzą i nigdy na odwrót. Władza jedynie wykonuje USŁUGI dla Narodu - taki jest prawidłowy porządek rzeczy. Amen.

Najbardziej przekonał nas ostatni argument: "Amen."

Pudelek dołącza się do protestu. Pytamy:
http://w489.wrzuta.pl/film/4w9heal59oZ/

 

("Już telefony poszły"...)

Cejrowski BRONI KRZYŻA! (Agencja FORUMCejrowski BRONI KRZYŻA! (Agencja FORUM

Komentarze (2274)

Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
mordercy boją się krzyża i Wawelu
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
Ma rację!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
Wstyd mi za tych idiotów broniących krzyża, który dzieli polaków, i nawet kościół się do niego nie chce przyznać. Poza tym nie jest to krzyż poświęcony Lechowi K. (bo wtedy to sam bym go własnymi rękoma wyrwał) tylko ofiarom katastrofy (wypadku tragedją nie nazywam - tragedją było pochowanie tego nic nie znaczącego, urzędasa na Wawelu). Dziwi mnie fakt że w państwie (ponoć prawa) można sobie w ten sposób zagrywać. Dla mnie jest to zwyczajna samowola budowlana którą należy usunąć.
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
Co komu przeszkadza ten krzyż. Chyba tym co faktycznie chcą szybko zapomnieć o katastrofie!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
K-OH 04.08.2010 13:11
wioskowy talib
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
głupek, spalić krzyż!
zamknij się ateistyczna ku*wo
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
ta starsza pani na ostatnim zdjęciu brała udział w wieczorze wyborczym u Jarosława Kaczyńskiego...i ktoś nadal twierdzi, że nie upolitycznia się krzyża??? Szczypińska - baba jaga też brała udział w demonstracji...
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
Uważam , że krzyż nie powinien stać pod pałacem , ponieważ w Polsce mieszkają ludzie różnych religii nie tylko katolicy , a krzyż jest symbolem tylko naszej wiary , a co z innymi ? w takim razie trzeba postawić też figurę np;.Buddy , albo Allaha i będzie sprawiedliwie :) Co za cyrk !!!! Po robić takie wielkie halo ! Są większe problemy istniejące w naszym kraju i jakoś nikt się nimi nie zajmuję na taką wielką skale ! Ale się porobiło !
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
MA RACJĘ!!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Raz Putin 04.08.2010 13:11
Naród ma dość katolibanu i takich matołów ja Ty Panie WC, dość średniowiecza i dość fanatyków !!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
pseudo katolicy... wstyd...
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:11
wszystko ma swój czas i miejsce a tych psycholi to w kaftan bezpieczeństwa i do Tworek !!!!!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
K-OH 04.08.2010 13:11
wsiowy talib
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:12
Do tej pory uważałam Cejrowskiego za sympatycznego dziwaka, od dzisiaj myślę o nim jak o Dodzie, czyli robić wszystko (nie ważne mądrze, czy głupio) byle o nim mówili. Dla mnie przepadł
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:12
temu to chyba juz nie staje.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:12
A cóz to za katolik z Cejrowskiego? Unieważnił slub i związał się z inną kobietą. On za nic ma przysięgi składane przed Bogiem. Cóż to za autorytet? Jemu nie mozna wierzyć. Ale za to wie, jak sie lansować.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:12
Panstwo i kosciół mają istnieć ODDZIELNIE!
W kościołach jest pełno narodowych symboli i na szczęście nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego więc symbole religijne (nie koniecznie nawet chrześcijańskie) miałyby przeszkadzać gdzie indziej?
Dodam tylko, że dzisiaj cały najbardziej liczy się właśnie z państwami kościelnymi (cały Półwysep Arabski, Izrael itd). Nie popieram działalności tamtejszych polityków, ale to daje do myślenia.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
K-OH 04.08.2010 13:12
wsiuński talib
Odpowiedz
0 0
zgłoś
M. 04.08.2010 13:13
Ciekawam, kto pisał ten artykuł. Pominąwszy merytorykę wyraźnie kulejącą - szanowny/a Panie/Pani - rzetelność dziennikarska wymaga obiektywizmu. Doradzam zostawiać własne poglądy w domu.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:13
Paranoja,
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:14
Państwo jest dla Narodu, władza jest dla Narodu, ulice są dla Narodu, symbole są dla Narodu. A nie na odwrót! A zatem to Naród ma rządzić władzą i nigdy na odwrót. Władza jedynie wykonuje USŁUGI dla Narodu - taki jest prawidłowy porządek rzeczy
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:14
co za idioci, dziwie sie ze nie stlumiono tego burdelu przy pomocy armatek wodnych...zero litosci dla fanatykow!!!!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:15
a kogo to obchodzi że sie modli ? każdemu wolno a po co to się chwalić?wiarę ma się w sercu a nie na pokaz! to tylko dewotyzm.......
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:15
ja nie jestem wierząca i nie będę! ale uwazam ze ten krzyż to symbol śmierci i wielkiej tragedii, co komu przeszkadza? takie krzyze są stawiane przy drodze czy i innych miejscach gdzie ktos zginął, jakos nikt ich nie usunął i nikomu nie przeszkadzają, uważam że to celowe dolewanie oliwy do ognia zeby podzielic Polaków.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:15
Pamiętajcie, że bez wiary i Boga krajom grozi zagłada. Przykładów na świecie jest dużo np.: ZSRR.
O tym pamięta USA, u nich Bóg jest na pierwszym miejscu Konstytucji.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:15
Pan Cejrowski zrzekł się obywatelstwa polskiego, więc nie ma prawa do wypowiadania się w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej Polski i Polaków.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:15
Polska jest specyficzna. Osobiście denerwuje mnie przeświadczenie starych osób w polsce że kraj jest ich bo oni są starej daty. W normalnie funkcjonującym państwie starzy ustępują młodym i pozwalają im wprowadzać zmiany które kreują nową historię. A u nas wszystko na opak...kupka mać.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:15
Cejrowski powiedzial to co mysli cala Polska. SPADAJ KUNDLU PUDLU!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:16
Miejsce krzyża jest w kościele- to nie podlega dyskusji. Można upamiętnić to tragiczne wydarzenie i jego ofiary stawiając im pomnik.Walka krzyżem pokazała słabą stronę Polskiej "demokracji" - bo jak mniejszość może nażucać cokolwiek większości?!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 04.08.2010 13:16
Pod krzyżem nie było prawdziwych katolików gdyż oni nie odstawiliby takiej szopki.No niestety byli to oszołomi i fanatycy religijni których służby porządkowe powinny polać wodą.