Wtorek 07.02.2012

"Niewątpliwie umierała w męczarniach"

Violetta Villas

Świdnicka prokuratura ogłosiła wyniki sekcji zwłok zmarłej w niewyjaśnionych okolicznościach Violetty Villas. Specjaliści
pracowali nad nimi od początku grudnia. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy - nie była to lekka śmierć.

Pierwsze oględziny zwłok wykryły nieleczone złamanie nogi, zator tłuszczowy oraz zapalenie płuc. Na śmierć diwy złożył się cały zespół przyczyn - pisze Super Express. Artystka miała nietypowy uraz klatki piersiowej, co utrudniało jej oddychanie. Niewątpliwie umierała w męczarniach. Do śmierci oprócz owych zmian chorobowych i urazowych przyczyniła się też złamana kość szyjki udowej. Biegli sądowi nie znaleźli w jej organizmie śladów alkoholu, narkotyków, silnych leków przeciwbólowych czy psychotropowych.

Villas została znaleziona martwa w swoim domu w Lewinie Kłodzkim 5 grudnia 2011.

Z opinii biegłych nie wynika, aby zgon nastąpił na długo wcześniej niż zostało powiadomione pogotowie - twierdzi pracownica prokuratury Okręgowej w Świdnicy Ewa Ścierzyńska. Prokuratura będzie musiała przeprowadzić dalsze czynnosci wyjaśniające. Dla dobra śledztwa nie udzielamy informacji w tej sprawie. Na pewno będzie to większa liczba czynnosci, więcej niż się spodziewano.

Czy "opiekunka" Villas odpowie za stan, w jakim umierała artystka? Będziemy Was informować. 

Komentarze (222)

Odpowiedz
4 0
zgłoś
gość 07.02.2012 13:55
dlaczego budzynska jeszcze jest na wolnosci i to wszystko tak dlugo trwa???? to przeciez skandal!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Teresa 07.02.2012 13:56
A KTO JA
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 07.02.2012 13:59
na własne zyczenie..
Odpowiedz
3 0
zgłoś
HALINA 07.02.2012 14:00
TO SĄ WLAŚNIE NASZE SŁUŻBY. DZIŁAJĄ JAK JUŻ NIE POTRZEBA WCZEŚNIEJ NIKT NIE MÓGŁ USUNĄC BUDZYNSKIEJ A WILLAS UMIEŚCIC W SZPITALU PAN MECENAS , KTÓRY ZABRAŁ JĄ ZE SZPITALA PODCZAS LECZENIA TEŻ POWINIEN ZNALEŚC SIĘ W KRYMINALE.
Odpowiedz
3 0
zgłoś
Teresa 07.02.2012 14:01
Tak jak z z Villas nie ma winnych a jest jak na dloni nikt nie mial do niej dostepu tylko Budzynska wiec kogo szukaja To samo bedzie zmalutka Madzia z Sosnowca chyba ze Rutkowski na to nie pozwoli POLSKA POLICJA TO BANDA NIEUDACZNIKOW
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:02
gość: ludzie wołajmy o pomoc dla innej lubianej kiedyś piosenkarki ELI DMOCH z 2 +1...jesli nie zamarzla jeszcze........ drodzy sąsiedzi Eli pamiętajcie o niej.......nie powielajcie Lewina koło Kudowy!!!!!!!!!!!!!! ..
Ela Dmoch tez nie chce przyjac od nikogo pomocy.
Odpowiedz
0 1
zgłoś
Sprawiedliwość 07.02.2012 14:05
Skoro umierała w męczarniach, to dawać Ją na Wawel :)
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:06
Sprawiedliwość: Skoro umierała w męczarniach, to dawać Ją na Wawel :)
Jestes zalosny/a!!!!!!!!!!
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:07
Pisałam jak żyła,żeby się zająć Pania Wioletta a teraz to na nic szukanie wszystkiego. Cały świat wiedział co sie z nia działo trzeba było od razu załatwic te sprawe ,a nie teraz wymyślac co pokazała sekcja zwłok i biedna kroic po śmierci.
kroi sie jesli są podejrzemia o przestepstwie ..a takie podejrzenia nabrała prokuratura po oględzinie miejsca śmierci ,,a raczej miejsca ZBRODNI!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:10
Lewinie k/Kudowy ....."miałeś chamie złoty róg ostal ci sie jeno sznur" . MAMY JESZCZE WIELE GWIAZD POLSKICH ZYJĄCYCH W SKRAJNYCH WARUNKACH np.p.Ewa Dmoch......z 2+1....sąsiedzi jej ,nie powielajcie LEWINA k/ KUDOWY!!!!!!!!!!!11111111111
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:13
gość:
gość: ludzie wołajmy o pomoc dla innej lubianej kiedyś piosenkarki ELI DMOCH z 2 +1...jesli nie zamarzla jeszcze........ drodzy sąsiedzi Eli pamiętajcie o niej.......nie powielajcie Lewina koło Kudowy!!!!!!!!!!!!!! ..
Ela Dmoch tez nie chce przyjac od nikogo pomocy.
TO NIE ZNACZY ŻE NIE MOZNA POMAGAC !!!...wiele sposobów jest do niesienia pomocy ......wiele,sąsiedzi kochani ,wy ja znacie pomyślcie jak jej godnie pomóc.......
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:20
Prokurator na coś czeka?!
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:20
opiekunka pod sąd
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:21
Sprawiedliwość: Skoro umierała w męczarniach, to dawać Ją na Wawel :)
Debil (ka)
Odpowiedz
0 0
zgłoś
zeeeeen 07.02.2012 14:26
o 1000000 x wole zwierzątka nisz podlych ludzi , jeszcze dzieci malutkie mają dobrą dusze
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:33
A ELA ZAPRAWIAŁA I MIAŁA TO GDZIEŚ
Odpowiedz
0 1
zgłoś
kuchar 07.02.2012 14:39
nie wiem kim ona była i po co to daja na neta!! co to mnie obchodzi?? a potem mowia zeby internet zamknąc ludzie nie zyje to nie zyje no szkoda kobity ale po co z tego robic jakąs sensacje?
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 07.02.2012 14:42
tak jakby sama nie mogla zadzwonic na pogotowie zal peel mi jej
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:54
chyba po niej skakala , opiekunka do paki
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 07.02.2012 14:55
kuchar: nie wiem kim ona była i po co to daja na neta!! co to mnie obchodzi?? a potem mowia zeby internet zamknąc ludzie nie zyje to nie zyje no szkoda kobity ale po co z tego robic jakąs sensacje?
nie sensacje tylko prawde , nie komentuj skoro dla ciebie nudne
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 14:57
kuchar: nie wiem kim ona była i po co to daja na neta!! co to mnie obchodzi?? a potem mowia zeby internet zamknąc ludzie nie zyje to nie zyje no szkoda kobity ale po co z tego robic jakąs sensacje?
nie sensacje tylko prawde , nie komentuj skoro dla ciebie nudne i wez sie dziecko za lekcje
Odpowiedz
4 0
zgłoś
gość 07.02.2012 15:01
Rutkowski już dawno by miał wyjaśnioną sprawę,łącznie z przyznaniem się "opiekunki" do winy.Natomiast Prokuratura i Policja będą działać "zgodnie z procedurami",co potrwa tak długo,że Budzyńska zdąży wszystko z tego domu wynieść,może nawet sprzeda samą nieruchomość..,,.
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 07.02.2012 15:03
nie stwierdzono obecności środków przeciwbólowych - opiekunka ich nie podała, nie wezwała lekarza do chorej ...na co czeka prokurator, dlaczego opiekunka nie jest jeszcze aresztowana?
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 15:05
gość: tak jakby sama nie mogla zadzwonic na pogotowie zal peel mi jej
myślisz, że miała swobodny dostęp do telefonu?
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 15:21
Opiekunke skazac na tortury !
Odpowiedz
2 0
zgłoś
mzk 07.02.2012 15:28
to trzeba Rutkowskiego
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 07.02.2012 15:29
.
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 07.02.2012 15:31
gość: nie stwierdzono obecności środków przeciwbólowych - opiekunka ich nie podała, nie wezwała lekarza do chorej ...na co czeka prokurator, dlaczego opiekunka nie jest jeszcze aresztowana?
właśnie,to jest zastanawiające,czy nie można aresztować Budzyńskiej pod zarzutem zaniedbań,a później ewentualnie rozrzerzyć te zarzuty o spowodowanie śmierci???
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.02.2012 15:33
kość szyjki udowej? od kiedy w udzie mamy szyjkę? chyba szyjka kości udowej!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 07.02.2012 15:34
Kciukujcie na mnie bo chce zeby moj koment byl pierwszy:) zrobie loda za kazdy glos;)
lecz się