Sobota 28.04.2012

Katie Piper: "Odzyskałam twarz!"

Katie Piper

Katie Piper:

Katie Piper pracowała jako modelka i marzyła o karierze prezenterki telewizyjnej. W marcu 2008 roku wszystkie plany 26-letniej Brytyjki legły w gruzach, gdy wynajęty przez jej byłego chłopaka napastnik oblał jej twarz kwasem siarkowym. Piper straciła wzrok w jednym oku, przez wiele miesięcy nie była w stanie jeść i pić, a później czekały ją lata bolesnego leczenia. Gdy modelka obudziła się w szpitalu i zobaczyła swoją twarz po raz pierwszy, poprosiła lekarzy, aby "podali jej silny środek nasenny, bo chce umrzeć".

Lekarze zaczęli długą walkę z potwornymi poparzeniami Katie. Przeszczepiono niemal całą skórę na twarzy modelki, która musiała przez niemal dwa lata nosić specjalną maskę kształtującą jej stopione kwasem rysy. Piper przeszła ponad trzydzieści operacji rekonstrukcji nosa, powiek, ust i kości policzkowych.

Dziś Katie wygląda znacznie lepiej niż kilka lat temu. Modelka nakręciła dwa programy, w których spotykała się z osobami okaleczonymi lub zdeformowanymi od urodzenia. Wspierała akcje zbierające pieniądze na leczenie osób, które spotkała podobna tragedia. Angażowała się w kampanie reklamowe przeciwko dyskryminacji osób z oszpeconą twarzą.

Zobaczcie, jaką drogę przeszła Katie i jak wygląda dzisiaj:

Katie Piper: Katie Piper: Katie Piper: Katie Piper: Katie Piper: Katie Piper: Katie Piper: Katie Piper: Katie Piper: Agencja FORUMKatie Piper: Agencja FORUMKatie Piper: Agencja FORUM

Komentarze (3514)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 3514
Odpowiedz zgłoś
28.04.2012 01:32
makabryczna historia ;/ dobrze, że ona czuje się teraz w miare szczesliwa
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:33
podziwiam tą dziewczynę
Odpowiedz zgłoś
Nikki Sixx 28.04.2012 01:33
Widziałem już ją kiedyś. To wspaniałe, że odzyskała twarz. Była piękną dziewczyną, a teraz znów jest atrakcyjna.
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:34
Myślałem ze to Węgrowska! sorry pomyłka
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:34
jest wzorem dla osób które zostały okaleczone w taki sposób,brawo!
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:34
Zobaczcie do czego zdolny jest zazdrosny chłopak
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:34
Ona teraz jest naprawdę piękna w tych ciemnych wlosach
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:35
Denerwuje Mnie troche takie podejśie, ze dopiero jak się jej stała krzywdaa to dopiero zaczela pomagac potrzebujacym, a wzcesniej miala to totalnie gdzies.
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:35
pudlu,zajmij sie lepiej gwiazdami a nie takimi historiami!!
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:35
ładna teraz jest, mi tez by sie przydalo takie cos bo mam same dziury po syfach :(
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:36
oblałbym tego chu.j.a kwasem . jak mógł coś takiego zrobić biednej dziewczynie, do tego takiej niewinnej i delikatnej która w niczym nie zawiniła nikomu :/
Odpowiedz
82 64
zgłoś
agaaa 28.04.2012 01:36
Bardzo ładna, nawet ładniejsza niż wcześniej :)
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:36
gość: Denerwuje Mnie troche takie podejśie, ze dopiero jak się jej stała krzywdaa to dopiero zaczela pomagac potrzebujacym, a wzcesniej miala to totalnie gdzies.
to tak zawsze jest z tymi osobami publicznymi, jak im się stanie nieszczęście to wtedy przypominają sobie, że na świecie nieszczęście i tragedie dzieją się każdego dnia
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:36
jest o milion razy lepiej po tych operacjach ale nadal ma zdeformowana twarz Biedna kobieta Ciekawe co sie dziej z tym bydlakiem ktory to zlecil?
Odpowiedz zgłoś
Azja 28.04.2012 01:36
:( szkoda jej... ale fajnie, ze sie chociaz usmiecha pomimo tego wszystkiego :-)
Odpowiedz
40 68
zgłoś
gość 28.04.2012 01:37
gość:
gość: Denerwuje Mnie troche takie podejśie, ze dopiero jak się jej stała krzywdaa to dopiero zaczela pomagac potrzebujacym, a wzcesniej miala to totalnie gdzies.
to tak zawsze jest z tymi osobami publicznymi, jak im się stanie nieszczęście to wtedy przypominają sobie, że na świecie nieszczęście i tragedie dzieją się każdego dnia
a czasem opłaca się zainteresować tematem i założyć fundację, na której można dużo zarobić i się polansować, spytajcie byłej pierwszej damy od KWASa
Odpowiedz zgłoś
dulce 28.04.2012 01:37
Straszne, podziwiam ją ja bym sie pewnie już dawno zabiła jakbym miała tak żyć...a ona wytrwała i jest teraz naprawde ładna :)
Odpowiedz
56 32
zgłoś
28.04.2012 01:37
I tak już nie będzie wyglądała jak wcześniej.. szkoda jej.
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:37
Boze cos strasznego ! dobrze ze udalo sie jej znowu poczuc sie jak czlowiek... bo nieoszukujmy sie... KAZDY by sie zalamal.. niby wyglad sie nie liczy... ale tu chodzi o cos wiecej...
Odpowiedz zgłoś
gość 28.04.2012 01:37
Biedna..nie wyobrażam sobie przez co musiała przejść :(
Odpowiedz
7 12
zgłoś
gość 28.04.2012 01:38
Czasem potrzeba tragedii aby zrozumieć co jest ważne. Wcześniej możliwe że była zarozumiała i na pewno brzydziło ją coś takiego
Odpowiedz
8 13
zgłoś
gość 28.04.2012 01:38
gość: ładna teraz jest, mi tez by sie przydalo takie cos bo mam same dziury po syfach :(
no to witaj w klube...;(
Odpowiedz
18 7
zgłoś
gość 28.04.2012 01:38
temu bydlakowi powinni zrobic to samo!!!!! ilez ta dziewczyna musiala wycierpiec !!!!!
Odpowiedz
12 8
zgłoś
gość 28.04.2012 01:38
Jak oni to zrobili?! WOW
Odpowiedz
5 4
zgłoś
gość 28.04.2012 01:39
horror
Odpowiedz
14 7
zgłoś
gość 28.04.2012 01:43
a taka ladna dziewczyna... niech sie trzyma, najwieksze piekno i tak siedzi w srodku! :)
Odpowiedz
7 7
zgłoś
gość 28.04.2012 01:45
Zaloze sie ze ten koles to jebany babaj
Odpowiedz
4 15
zgłoś
gość 28.04.2012 01:47
On napewno ją oblałkwasem? Po sikach biebera jest ten efekt..
Odpowiedz
11 2
zgłoś
szczescie 28.04.2012 01:49
matko, co za bydle chodzi po tym swiecie
Odpowiedz
23 3
zgłoś
gość 28.04.2012 02:16
Piękne kobiety, kótre chyba z nudów - robią operacje twarzy powinny się wstydzić! Jak można nie doceniać swojego naturalnego piękna! Ona na pewno oddałaby wszystko by wyglądać jak dawniej, i nie wybrzydzała by że nosek za duży czy brwi za nisko.... Biedna kobieta, płakać się chce.
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 3514