Poniedziałek 11.03.2013

"Co tych ludzi obraziło? Że PAPIEŻ PUSZCZA BĄKI?"

Abelard Giza Kabaret Limo papież

"Co tych ludzi obraziło? Że PAPIEŻ PUSZCZA BĄKI?"

Jak pisaliśmy wczoraj, piątkowy odcinek programu Tylko dla dorosłych, emitowanego na antenie Dwójki, oburzył posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem członkowie Kabaretu Limo dopuścili się "projekcji nienawiści" i obrazili katolików, korzystając z metod Służby Bezpieczeństwa PRL. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w Sejmie działa Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. A wszystko przez skecz o "puszczającym bąki" papieżu i katolickich fanatykach. Zobacz: PiS chce ukarania kabaretu Limo za żarty z papieża! "OBRZYDLIWOŚĆ!"

Posłowie PiS domagają się ukarania TVP za nadawanie "antykatolickich programów", które "poniżają osoby starsze i niepełnosprawne". Abelard Giza, który w swoim stand-upie nazwał papieża "normalnym człowiekiem", który "puszcza bąki" nie rozumie, dlaczego akurat to tak bardzo oburzyło polityków.

Ja się już na temat fanatyków wypowiedziałem w tym monologu, więc nie wiem, co więcej dodawać... To jest program rozrywkowy, to są żarty, dowcipy i komuś to się może podobać, komuś nie. Bawi mnie, kiedy ktoś mówi, że nie można się z czegoś śmiać. Ja nikomu nie zabraniam płakać na jakimś filmie, albo przeżywać jakichkolwiek innych emocji. No i nie można odbierać mi moich emocji - dlaczego ja nie mogę się z czegoś śmiać, jeżeli mam taką potrzebę w środku? - pyta w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Ja się zastanawiam, co dokładnie tych ludzi obraziło? To, że papież jest człowiekiem? Przecież nie odkrywam Ameryki. Papież jest facetem i tyle, a fanatycy są moim zdaniem źli i nic tego nie zmieni.

Giza dodaje, że w swoich występach często posługuje się skrótami myślowymi, żeby wyśmiać dane zjawisko: Ale u nas nie patrzy się na kontekst, tylko na słowa. Ja nie wiem, czy ktoś obejrzał cały ten monolog, czy tylko usłyszał, że papież pierdzi i się wkurzył.

Komik zapewnia również, że otrzymuje wyrazy poparcia, również od osób wierzących: Przed chwilą dostałem telefon od mojego bardzo dobrego kolegi, który powiedział: "Abelard, spoko. My katolicy jesteśmy z tobą".


http://pudelek.wrzuta.pl/film/0aIwyxrqhDh/

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (1722)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1722
Odpowiedz
1877 163
zgłoś
gość 11.03.2013 00:28
Podejdźmy do tego z przymrużeniem oka a nie na siebie plujemy :(
Odpowiedz
10 16
zgłoś
gość 11.03.2013 00:28
pomagajcie na pomagamonline i poomoc pl :))
Odpowiedz
24 19
zgłoś
gość 11.03.2013 00:28
precz z plastikiem, robieniem karier za kasę i układy, precz precz precz z czymś takim, agencje kocertowe nie zapraszać! !!! www.youtube.com/watch?v=hKRSGWmqBYk
Odpowiedz
39 13
zgłoś
gość 11.03.2013 00:28
szkoda mi tych ludzi
Odpowiedz
9 12
zgłoś
gość 11.03.2013 00:28
precz z plastikiem, robieniem karier za kasę i układy, precz precz precz z czymś takim, agencje kocertowe nie zapraszać! !!! www.youtube.com/watch?v=hKRSGWmqBYk
Odpowiedz
71 19
zgłoś
gość 11.03.2013 00:28
gość: Podejdźmy do tego z przymrużeniem oka a nie na siebie plujemy :(
w Polsce chyba się tak nie da...
Odpowiedz
115 130
zgłoś
gość 11.03.2013 00:28
Pudel dość nagonki na Matkę Teresę i papieża!
Odpowiedz
294 25
zgłoś
gość 11.03.2013 00:29
kocham moją mamę
Odpowiedz
82 102
zgłoś
gość 11.03.2013 00:29
Matka Teresa nie może się bronić, zrobiła tyle dobrego i te ataki są podłe!
Odpowiedz
167 46
zgłoś
gość 11.03.2013 00:29
GOŚCIU MA RACJĘ JAK BY NIE BYŁO !!!
Odpowiedz
76 14
zgłoś
gość 11.03.2013 00:29
Kuba Wojewódzki nie pierdzi!
Odpowiedz
30 3
zgłoś
gość 11.03.2013 00:29
gość: precz z plastikiem, robieniem karier za kasę i układy, precz precz precz z czymś takim, agencje kocertowe nie zapraszać! !!! www.youtube.com/watch?v=hKRSGWmqBYk
I precz z kryptoreklamami!!
Odpowiedz
97 53
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
Zajmijcie się poważnymi sprawami, jak chociażby tym, że nasz kraj jest okradany przez Tuska!
Odpowiedz
82 90
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
co jak co ale mówienie o tym że papież pierdzi jest słabe, marna prowokacyjka i udaje teraz głupiego
Odpowiedz
81 50
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
on jest świetny!
Odpowiedz
20 19
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
Jan Paweł 2
Odpowiedz
94 79
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
Teraz w cenie jest prymitywizm i chamstwo lansowane w mediach ,przez to , wielu pseudoartystów tak jak chociażby ci z tego korzysta .
Odpowiedz
37 10
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
śmieszna sytuacja. Koleś nabija się i podsumowuje fanatyków lekko , a oni jakby nie rozumieli przekazu obrażają się i biegną ze skargą: Giza, jesteś u Pani!
Odpowiedz
19 13
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
dobry skecz a reszta jest żenująco śmieszna!
Odpowiedz
18 17
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
Nie ważne o czym był ten kabaret, generalnie kabarety w Polsce to dno!
Odpowiedz
40 16
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
PISiory zaczynaja sie zachowywac jak islamisci ,juz nie mozna sobie pozartowac
Odpowiedz
23 13
zgłoś
gość 11.03.2013 00:30
jak jakiś celebryta czy inny pies tej władzy skrytykuje Kaczyńskiego od razu zamieszczają o tym artykuł redaktorzyny pudla, żebyście łykali propagandę, nie widzicie tego? a teraz przypomnienie: czy gdy pudel przyłączył się do walki z ACTA, gdy zobaczył jak wielu ludzi się sprzeciwiło, to CZY CHOCIAŻ RAZ skrytykował tuska i jego ekipę za wpychanie tej ustawy?
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 11.03.2013 00:31
robią z igły widły za 2 tyg. o tym ucichnie
Odpowiedz
10 3
zgłoś
gość 11.03.2013 00:31
gość: PUDEL TO PORTAL KOMUCHÓW, LEWAKÓW, OBECNEJ WŁADZY. O kasi tusk nie powie złego słowa, wychwali pod niebiosa, o synusiu tuskaszenki napisał JEDEN JEDYNY artykulik choć zamieszany był we WIELKĄ AFERĘ (gdyby Marta Kaczyńsa była w coś takiego zamieszana, wyobrażacie sobie tę serię krwiożerczych artykułów?), za czasów walki z ACTA nie wspomniał ANI SŁOWA o tusku, zero krytyki, omijali jego osobę, choć to on za ACTA odpowiadał. Do tego homopropaganda, niszczenie i wyśmiewanie prawicy i konserwatywnych poglądów (zapewne w imię tolerancji:]), szkalowanie Kaczyńskich, promowanie aborcji, upadłych ludzi których SAMI wylansowali typu siwiec, atakowanie kleru, teraz zaatakowali Matkę Teresę, że trzymała dla siebie miliony, tylko ku*wa gdzie te miliony? na co je wydała, na Merce, podróże na Bahamy, na SPA? przyczepili się nawet do legendy, która CAŁE ŻYCIE ŻYŁA SKROMNIE i zajmowała się chorymi. Na podstawie czego ten artykuł napisali? na podstawie oskarżeń zapewne podstawionych ludzi, którzy chcą zniszczyć reputację osobie, która nie może się bronić, bo nie żyje (czemu jej nie oskarżano, gdy jeszcze żyła?). Widzicie jakie zera pracują na pudlu? homopropagandę można jeszcze zrozumieć, bo szef portalu Pudelek i Lansik to pedał, więc mają z góry narzucone, ale cała reszta? ten portal bierze udział w odmóżdżaniu nas, wyniszczaniu wartości, lewacki śmieć lansuje ten sami styl życia co tvn, gówno wyborcze i zera moralne w osobach lis, wojewódzki, siwiec itp. ZACZNIJCIE TO ZAUWAŻAĆ, zacznijcie się buntować, przestańcie dawać im aż tyle zarabiać, niech poczują po kieszeniach, że pozwalają sobie na zbyt wiele, nie bez powodu wciąż piszą o kurwach i zbrodniarkach, wiadomo których, mimo, że w komentarzach piszecie, żeby przestali je promować. Lewaki chcą tępego społeczeństwa bez zasad i wartości, takim najłatwiej się rządzi, takiemu najłatwiej wpycha się propagandę i szmirę.
cenzura 3..2..1
Odpowiedz
10 6
zgłoś
gość 11.03.2013 00:31
Ciekawe co by bylo gdyby komik zazartowal sobie z islamu...
Odpowiedz
15 11
zgłoś
gość 11.03.2013 00:31
zalosny kabaret. oni chcieli byc przez to smieszni? ;/
Odpowiedz
13 6
zgłoś
gość 11.03.2013 00:32
mnie akurat nie spodobał się kawałek o starszych osobach, to było chamskie i niestosowne, starszym należy się szacunek za patriotyzm i za to, że nas i naszych rodziców wychowali
Odpowiedz
8 3
zgłoś
gość 11.03.2013 00:33
NIEZBYT ŚMIESZNY WYSTĘP, ALE OBRAZY W TYM NIE WIDZĘ.
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 11.03.2013 00:34
kłuniec swiota
Odpowiedz
6 4
zgłoś
grycanka 11.03.2013 00:36
Katoliccy bigoci powinni się wstydzić, że wspierają międzynarodową organizację pedofilską.
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1722