Wtorek 19.11.2013

Kręglicka broni Zienia: "KOŚCIÓŁ TO MIEJSCE PUBLICZNE!"

Aneta Kręglicka Maciej Zień

Kręglicka broni Zienia:

Pokaz Macieja Zienia, który odbył się w warszawskim kościele, spotkał się z falą krytyki. Wyśmiano próbę projektanta, by zrobić wokół siebie szum. Suchej nitki nie pozostawiono także na samych kreacjach zaprezentowanych na tle ołtarza.

W obronę projektanta postanowiła wziąć jego dobra przyjaciółka oraz "muza", Aneta Kręglicka. Była modelka, która razem z Edytą Herbuś i Natalią Siwiec, pozowała na kościelnej ściance, twierdzi, że nie ma nic niewłaściwego w organizacji komercyjnej imprezy w miejscu religijnego kultu.

Ten pokaz był odpowiednio przygotowany do miejsca. Były zastosowane wszystkie procedury umożliwiające zorganizowanie takiego wydarzenia - zapewnia w rozmowie z Newserią. To jest oczywiście kwestia wrażliwości i odbioru ludzi, ale ja nie czuję tej kontrowersji i skandalu, o którym niektórzy mówią. Myślę, że nie to było intencją Maćka. Szukał po prostu nowego miejsca, nowej inspiracji. Kościół to miejsce publiczne. Poza tym zawsze był i jest miejscem sztuki. Nie chcę demonizować jej w przypadku mody, uważam jednak, że pokaz był wyrazem artystycznej inspiracji i potrzeb projektanta. Ja przyjmuję to w sposób naturalny.

Jak widać, dla niej, Herbuś i Siwiec każda impreza i ścianka jest równie dobra. Nawet przy ołtarzu.

Przypomnijmy, co o pokazie mówili inni celebryci:


http://pudelek.wrzuta.pl/film/38GeAknlcY7/

Kręglicka broni Zienia: ewawojciechowska.plKręglicka broni Zienia: ewawojciechowska.plKręglicka broni Zienia: ewawojciechowska.plKręglicka broni Zienia: ewawojciechowska.plKręglicka broni Zienia: ewawojciechowska.plKręglicka broni Zienia: Kręglicka broni Zienia:

Kręglicka broni Zienia: Kręglicka broni Zienia:

 

Komentarze (631)

Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:11
gość: ale obrzydliwą gębę ma ten pedalicho a Kręglicka to anorektyczka zbotoksowana
szczerzy zęby nie wiem do kogo....
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:12
a ona co za autorytet zryty w tej sprawie jakis???????
Odpowiedz
5 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:12
Czekam na taki pokaz w SYNAGODZE i MECZECIE w takim razie z udziałem Kręglickiej.
Odpowiedz
5 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:12
Idiota i głodna idiotka.
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:13
a Dżesika mam wrażnie nawet nie obejrzała sceny z Felliniego, tylko coś tam usłyszała, bo ta scena jest przesmiewcza i pokazuje pokaz mody kościelnej - zakonnice na wrotkach itd. A Dżesika uznała, że u Felliniego było 'ze smakiem' - no chyba nikt sie nie łudzi, że ona nawet nie podałaby tytułu film, z którego ta scena pochodzi.
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:13
gość: miejsce publiczne, ale także sakralne
Jeżeli chciałby zrobić pokaz np w męczące lub synagodze, to skończyłoby się tylko na chciałby, bo żaden rabin na to nie pozwoli. Taka jest różnica między nami katolikami, a np muzułmanami i żydami, że oni bronią swojej wiary i tożsamości, choćby cały świat krzyczał, że to nie wypada, nie naginają się, albo wierzą, albo nie.
Odpowiedz
5 0
zgłoś
KAsia 19.11.2013 12:14
oddaj Bogu co boskie. Przesada to malo powiedziane. Obraza Boga i wiary
Odpowiedz
0 8
zgłoś
Monika 19.11.2013 12:15
Nagle wszyscy w Polsce zrobili sie tacy religijni!! hahahha... Kosciol to dobre miejsce jak kazde inne na spotkania ludzi. GOD napewno sie cieszyl z takiej ilosci ludzi w tym kosciele, ktorzy dodatkowo poszli tam z zadowoleniem a nie zmuszeni bo co ludzie powiedza. Polacy sa tak zaklamani ze az wstyd! Nigdzie w zadnym rozwinietym kraju taka impreza by nie przeszkadzala nikomu. Ludzie w takich miejscach czesciej do kosciola chodza bo atmosfera jest super. Mozna przyjsc, pogadac z przyjaznym ksiedzem i innymi i to przy przy kanapce i herbacie ktore pracownicy kosciola sami organizuja. Ale w Polsce niestety, tylko zawisc i zle komentarze na wszystko. Tragiczny kraj i ludzie.
Odpowiedz
7 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:15
nie jestem wierząca, ale jako dorosła i w miarę wychowana ;-) osoba wiem, że kościół to miejsce spotkania wiernych z bogiem, a nie imprezownia.
Odpowiedz
8 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:16
"kościół to miejsce publiczne!" ale nie dom publiczny!!!!!!!
Odpowiedz
3 2
zgłoś
gość 19.11.2013 12:16
nigdy nie byli w kościele to nic nie wiedzą - po co proboszcz sie zgodził? - to jego wina
Odpowiedz
6 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:17
Broni go Kręglicka, bo ja ubiera, przyjaciel-gej Podstarzała pani robi za dzidzię piernik
Odpowiedz
5 0
zgłoś
monisi_sisi 19.11.2013 12:18
przeciętnie inteligenta osoba powinna wiedzieć, że w aptece kupuje się leki a nie np. tańczy, u fryzjera czesze a nie np. śpi a w kościele modli a nie robi pokaz mody. kwestia inteligencji, wyczucia i szacunku do innych. piszę to jako osoba niewierząca.
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:19
monisi_sisi: przeciętnie inteligenta osoba powinna wiedzieć, że w aptece kupuje się leki a nie np. tańczy, u fryzjera czesze a nie np. śpi a w kościele modli a nie robi pokaz mody. kwestia inteligencji, wyczucia i szacunku do innych. piszę to jako osoba niewierząca.
POZDRAWIAM CIE DOBRY CZLOWIEKU!!!!!!
Odpowiedz
3 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:19
pustaki - całe życie nic nie robią tylko mielą ozorami i paradują - weźcie się za jakąś pożyteczną pracę - nieroby
Odpowiedz
4 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:20
c**a anety kręglickiej, również jest miejscem publicznym.
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:20
Co ta staruszka belkocze o kosciele.Masakra!!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:20
gość: c**a anety kręglickiej, również jest miejscem publicznym.
aha
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:21
Celebryci to puste glupki... nie jestem wierzaca, ale kurde czy naprawde za malo miejsc maja na pokazy mody?!
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 19.11.2013 12:21
przestrzeń i czas do bycia razem ;)
Odpowiedz
4 1
zgłoś
Ian 19.11.2013 12:21
Głupie towarzystwo!!! Niech w meczecie cwaniaczek zrobi pokaz. Zobaczymy jak mu rurka szybko zmięknie.
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gościówa 19.11.2013 12:23
ludzie są puści, egocentryczni i snobistyczni. To, że on zrobił pokaz w kościele mnie nie dziwi, we Włoszech są nawet dyskoteki w kościele. Koleś chciał zrobić szum wokoło siebie i mu się udało. Bardziej zastanawia mnie dlaczego ktoś wyraził zgodę na taki pokaz ? Zień przypadkiem (pewnie nawet na to nie wpadł) pokazał zachłanność kościoła na kasę, a symbole i miejsce święte niestety przestało się liczyć, co jest smutne.
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:23
gość: glupie te wszystkie celebrytki, co one soba reprezntuja poza prostactwem?
rozwiazlosc , rozpuste , zgorszenie ,
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:23
do kosciola idziemy sie modlic
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:23
To nie sztuka,tylko szmaty na d**ę !!!
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:23
zajmijcie się lepiej pedofilami w sutannach, a nie budynkiem!
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 19.11.2013 12:24
Ian: Głupie towarzystwo!!! Niech w meczecie cwaniaczek zrobi pokaz. Zobaczymy jak mu rurka szybko zmięknie.
do bużnicy niech idą się porozblikać
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gorbaczow 19.11.2013 12:24
a może riplej w meczecie :) w końcu to sztuka która do odważnych należy
Odpowiedz
2 1
zgłoś
Agula 19.11.2013 12:24
Żenujące ! Jesli jest tak dobrym projektantem za jakiego sie ma to nowa kolekcja powinna sie sama obronić a lans na kościół i muzyka z dziecka Rosmery to zupełny brak wyczucia i świadectwo ignorancji dla ludzi którym kościół kojarzy sie z miejscem świętym a nie cat wallkiem. Głupota nie boli! Następne miejsce może odział onkologiczny albo hospicjum? Osobiście doradzam bazarek warzywny bo tam jest miejce buraków.
Odpowiedz