Sobota 07.12.2013

TVP POZYWA za "pijanego Turskiego! "Wyjątkowo OHYDNE ZNIESŁAWIENIE!"

Andrzej Turski Jacek Karnowski Michał Karnowski

TVP POZYWA za

Znani prawicowi dziennikarze, bracia Karnowscy, wywołali głośny skandal, wyśmiewając problemy zdrowotne znanego, 70-letniego dziennikarza. Należące do nich portale opublikowały artykuły o Andrzeju Turskim, twierdząc, że został zwolniony z Panoramy, bo wystąpił na antenie pod wpływem alkoholu. Turski od dawna zmagał się z chorobą nowotworową, a także cukrzycą. To właśnie cukrzyca i brane przez niego leki były powodem jego niedyspozycji na antenie.

Po skandalu wywołanym przez Karnowskich Turski miał zawał serca i w ciężkim stanie trafił do szpitala...

Dziennikarz był trzykrotnie reanimowany i nadal przebywa na ostrym dyżurze podłączony do respiratora.

TVP podaje oba te portale [należące do braci Karnowskich] do sądu za wyjątkowo ohydne zniesławienie. Nasi prawnicy już nad tym pracują - zapowiedział Wirtualnym Mediom rzecznik TVP Jacek Rakowiecki.

Co napisali Karnowscy? Występ chorego na cukrzycę dziennikarza na wizji skomentowali słowami:

Widzowie mogli 30 listopada 2013 roku o godz. 18 obserwować wyraźnie "zmęczonego" pana z tv, który ma problemy z wypowiadaniem słów, wszystko przekręca, a w dodatku powoli i nieporadnie powtarza niektóre wyrazy.

Na drugim portalu sugerowali, że wcześniej upił się "w jednym warszawskich lokali":

Jak dowiedział się portal wSumie.pl, Turski miał 'zasiedzieć się' w jednym z warszawskich lokali. Andrzejkowy wieczór najwyraźniej tak przypadł do gustu dziennikarzowi, że postanowił zepchnąć na dalszy plan swoje obowiązki zawodowe.

Recznik TVP zapowiada nazywa to "brutalnym kłamstwem":

Portale wPolityce.pl i wSumie.pl w czwartek 5 grudnia 2013 r. opublikowały wyjątkowo brutalne kłamstwo na temat niedyspozycji Andrzeja Turskiego podczas sobotniego wydania "Panoramy" w TVP 2, 30 listopada br. A następnie zamiast sprostowania, którego natychmiast zażądała od nich TVP, poszły jeszcze dalej w zniesławianie ciężko chorego człowieka.

Mimo upublicznionego przez samego red. Turskiego wyjaśnienia, że brak lekarstw przeciwcukrzycowych spowodował jego gwałtowne załamanie stanu zdrowia podczas wspomnianego wydania "Panoramy", oba wyżej wymienione portale z całkowitym cynizmem, powołując się oczywiście jedynie na "anonimowego informatora", oskarżyły go o stan upojenia alkoholowego.

TVP w związku z tym kieruje do sądu sprawę o zniesławienie dobrego imienia Andrzeja Turskiego przez redaktorów naczelnych tych portali: Marka Pyzę i Dorotę Łosiewicz. Nasi prawnicy, na polecenie Prezesa TVP Juliusza Brauna, już zaczęli w tej sprawie energiczne przygotowania.

TVP POZYWA za TVP POZYWA za

Komentarze (1155)

Odpowiedz
2 6
zgłoś
gość 07.12.2013 12:44
A co chłopina z cukrzycą nie może się napić ?
Odpowiedz
3 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:44
gość: panie turski prosze tyle nie pić, martwię sie o pana i zyczę zdrowia
odp*****l się ode mnie w łaskawości swojej!
Odpowiedz
5 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:45
Zdrowia zycze!!
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:46
gość: i bardzo dobrze ...bardzo lubiłem panoramę prowadzoną przez Turskiego ..miły głos , fachowość , dobre czytanie i prowadzenie ...lisica to jeszcze duuuużo musi sie uczyć - ZDROWIA PANIE TURSKI ;o)
po co tu wtręty o lisicy????
Odpowiedz
8 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:48
Co ci dwaj gówniarze mogą wiedzieć o panu Andrzeju!Jak myśmy słuchali jego audycji to te gnojki biegali,ze szmatami w kroku!
Odpowiedz
7 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:48
oni mają dziwny wygląd,żle mi sie kojarzą
Odpowiedz
3 3
zgłoś
gość 07.12.2013 12:48
Kwaśniewski też chorował na filipińczyka i wielkie mi halo
Odpowiedz
6 1
zgłoś
Ja 07.12.2013 12:49
Dwa biedne szczurki. Budują swoją karierę na celebrystycznej paplaninie.
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 07.12.2013 12:49
TVP niech się nie robi taki OPIEKUŃCZY!!!!!!!!!! Pan ANDRZEJ TURSKI kończy 25 stycznia 2014 r. aż 71 LAT. Co ten człowiek "staruszek chory"tam robił?? Nie powinien być na EMERYTURZE????Uwielbiamy Pana Andrzeja Turskiego i tylko włączaliśmy TVP2 na PANORAME.Nie oglądamy TVP.Prosimy i błagamy LEKARZY i personel PIELEGNIARSKI zaopiekujcie się Panem Andrzejem Turskim IKONĄ TELEWIZJI !!!!!! Błagamy,My wszyscy widzowie i słuchacze.!!!!!Panie Andrzeju dużo,dużo uśmiechu, wypoczynku i spacerów.
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:49
gość: Chory człowiek powinien być na zwolnieniu lekarskim a nie pracować i to na wizji. Dziennikarze napisali to co widzieli. Po co taki schorowany człowiek i w tym wieku jeszcze pracuje? Wyluzuj pan panie Turski, trzeba nacieszyć się też życiem na emeryturze, bo może też być piękne.
widzieli,że jest pijany??? czy widzieli może ,ze się dziwnie zachowuje??? ale w tej d****arskiej -dziennikarskiej branży dzień bez sensacji i skandalu-dniem straconym!
Odpowiedz
3 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:49
gość: mendy. zamiast przeprosić jeszcze brnęli w to dalej.
"portal Karnowskich usuwa artykuł szkalujący Andrzeja Turskiego. TVP wytoczy im proces Należący do braci Karnowskich portal usunął wpis sugerujący, że ciężko chory Andrzej Turski prowadził jedno z wydań "Panoramy" pod wpływem alkoholu. Nadal jednak te informacje można przeczytać na drugim z ich portali."
Odpowiedz
3 5
zgłoś
Gość 07.12.2013 12:50
Ale dlaczego cieżko chory występuje na antenie ????
Odpowiedz
4 1
zgłoś
Gość 07.12.2013 12:50
Szykujcie się na min 200 tyś sprawa wygrana na milion procent znieslawinie jak ch*j
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:50
gość: Kwaśniewski też chorował na filipińczyka i wielkie mi halo
to była choroba skafandrowa!
Odpowiedz
0 2
zgłoś
PIWOLUBUSKIE 07.12.2013 12:50
no gdzie napisali, że był pijany??? no gdzie???
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 07.12.2013 12:51
gość: Kwaśniewski też chorował na filipińczyka i wielkie mi halo
Też prawda!!! Pamiętamy.
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:52
Bardzo dobrze, mam nadzieję, że c***anowie poniosą konsekwencje prawne swoich czynów!
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 07.12.2013 12:53
oli: Ale "afera". Pudelek bez przesady, ale o czym ty piszesz?
A co, może lepiej o tych wiesniakach z warsaw coś tam. tak?
Odpowiedz
3 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:53
Nie bez powodów dział prawny TVP skierował już sprawę na drogę prawną. Wcześniej trzeba było myśleć, także o ODPOWIEDZIALNOŚCI za treści, które się publikuje. Chociaż w przypadku pisania tekstów niemal wyłącznie na zamówienie polityczne jednego niedorozwiniętego ugrupowania - rzetelność i odpowiedzialność to pojęcia obce. SZKODNIKI
Odpowiedz
4 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:54
takie mendy nigdy nie powinny mieć pozwolenia na prowadzenie gazety...kto w ogole czyta taki szajs?
Odpowiedz
4 0
zgłoś
gość 07.12.2013 12:55
bardzo dobrze niech zaplaca za oszczerstwa
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:55
gość: Co ci dwaj gówniarze mogą wiedzieć o panu Andrzeju!Jak myśmy słuchali jego audycji to te gnojki biegali,ze szmatami w kroku!
A Ty w rajtuzkach- spioszkach, zapinanych na dwa guziczki na ramionkach. Po co ta NAGONKA??? Człowiek ma 71 lat,które skończy w styczniu. Sto lat dla p. Andrzeja musi wyjść napewno ma super OPIEKĘ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 07.12.2013 12:56
ale ten szmatławiec i ci bracia to katolicy przecież są !
Odpowiedz
1 2
zgłoś
ja 07.12.2013 12:56
a ja jestem ciekawa co do powiedzenia ma druga strona, poniewaz przedstawianie zdania tylko jednej strony w zadnej mierze nie jest sztuka dziennikarską , a taki artykuł jest nierzeteleny.
Odpowiedz
5 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:56
gość: Co ci dwaj gówniarze mogą wiedzieć o panu Andrzeju!Jak myśmy słuchali jego audycji to te gnojki biegali,ze szmatami w kroku!
to są MŁODE WILKI! drugiego albo trzeciego gatunku...ale zawsze....:) brak szacunku dla innych,sukces za każdą cenę,skandal to podstawa...oto ich dewiza!
Odpowiedz
0 4
zgłoś
gość 07.12.2013 12:57
gość: karnowscy to śmiecie i bydlęta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A z Ciebie wychodzi cały CHLEW z tym ŁAJNEM!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:57
antoninka: no zapił sie chlopina wielkie halo
do pieca z takimi jak ty
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 07.12.2013 12:58
ja: a ja jestem ciekawa co do powiedzenia ma druga strona, poniewaz przedstawianie zdania tylko jednej strony w zadnej mierze nie jest sztuka dziennikarską , a taki artykuł jest nierzeteleny.
no wypowiedziała się na swoich serwisach internetowych, a jak ma cos jeszcze do dodania, to zrobi to w sądzie :)
Odpowiedz
1 0
zgłoś
??? 07.12.2013 12:59
Zanim napiszesz " HEJTA " na Karnowskich, SPRAWDŹ KTO , CO i KIEDY napisał.... Pudel kłamie
Antek M.
Odpowiedz
5 0
zgłoś
lavlo 07.12.2013 12:59
Gówniarscy wazeliniarze PIS-U. Hieny cmentarne. Ciekawe czy PIS za nich zapłaci, bo zadośćuczynienie będzie wysokie.