Piątek 01.02.2008

Co oznacza "czerwona nitka" Kręglickiej?

Aneta Kręglicka anoreksja

Co oznacza KJ/ FORUM

W grudniu pisaliśmy o "rewelacjach" Faktu, który z przerażeniem rozpoznał u Anety Kręglickiej anoreksję. Dotarliśmy do jej znajomych, którzy przyjęli tę publikację z oburzeniem i zaprzeczyli, jakoby była Miss Świata cierpiała na tę chorobę. Jej idealna, szczupła sylwetka miała być efektem wieloletniej dyscypliny żywieniowej.

Ostatnio jednak spekulacje wywołała sama zainteresowana. Kilka razy pokazała się publicznie z cieniutką, czerwoną nitką na nadgarstku. Jest ona znakiem rozpoznawczym kobiet zrzeszonych w ruchu "pro-ana". Dziewczyny, które do niego należą, nie uważają anoreksji za niebezpieczne zaburzenie, lecz w to, że dążenie do bycia szczupłą jest drogą do ideału. Motto ruchu brzmi: "Co mnie żywi - niszczy mnie".

Hasło to wytatuwała sobie Angelina Jolie, która promuje w ten sposób ruch pro-ana. Wywołało to spore kontrowersje, także u nas. Przypomnijmy: Angelina Jolie ma "tatuaż anorektyczek" (ZDJĘCIA).

W internecie można znaleźć wiele stron, blogów i for poświęconych temu zjawisku, poznać osoby o podobnym sposobie na życie, wymienić się radami i wskazówkami. Na jednej ze stron czytamy:

Czerwona nitka to nasz symbol, nieoficjalny znak rozpoznawczy dla wtajemniczonych. Kolor czerwony oznacza anoreksję, fioletowy - bulimię. Jeśli kiedykolwiek spotkasz drugą taką osobę, popatrz jej prosto w oczy. Uśmiechnij się.

Ruch ten budzi wiele kontrowersji - na całym świecie trwają starania o zaprzestanie lansowania patologicznie wychudzonych modelek, z których wzory czerpią nastolatki. Dlaczego zatem Aneta Kręglicka rzuca na siebie podejrzenia o popieranie go?

Co oznacza KJ/ FORUM

Co oznacza ML/ FORUM

Co oznacza ML/ FORUM

Co oznacza KJ/ FORUM

Co oznacza KJ/ FORUM

Komentarze (1091)

Oglądasz 781-810 z 1091
Odpowiedz
0 0
zgłoś
@gniecha 02.02.2008 00:01
Madonna nosi tę nitkę, ostatnio również Kayah (zwróccie uwgę na reklamę Lipton z jej udziałem)..
I wcale nie są chyba pro-ana...
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:07
na tym ostatnim zdjęciu jest pomarszczona jak staruszka. ile ona ma lat?
100?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
malunia 02.02.2008 00:09
skóra i kości, worek z kościami, bleee olesne.
Aneto, facet nie pies, na kości nie poleci.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:12
oooo got alez ona wyglada jak suszona sliwkaa....! bez zlosliwosci ale cialka by jej przydalo sie ta suchota ja postarza
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:13
w sumie to ciekawie wygląda ;))

a ostatnio pisal jakis portal, nie wiem czy nie wy, ze czerwona niteczka to oznaja jakiejs sekty :/ bylo chyba wtedy o kayah... :/
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:16
Mam pytanie.
Skad można zdobyć taką czerwoną nitke jako symol pro - ana???
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:21
ja pier..le, ale szkieletor, nie ma za co złapać nawet, a tak fajna dziewczynka była
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Stopik 02.02.2008 00:27
a malym dzieciom tez zaklada sie czerwona nitke, zeby ich nikt "nie zauroczyl". Wiec moze ona po to ja nosi, by nie stracic "dobre passy"
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:31
ale z niej suchotnica czy ona nie lustra.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Kawa z mlekiem 02.02.2008 00:37
Oczywiście, że ona jest pro-ana. Co prawda czerwona nić na ręce może się mylić z kabalistami, ale u Kreglickiej raczej nie może być wątpliwości. Chyba widzicie, jak ona wygląda?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:45
lesby tez takie nitki noszą
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:51
Kobieto a byłaś taką piekną!
Teraz najpierw ludzie dostrzegają twoje zmarchy a potem te suche kości i wystające żyły!!!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 01:04
ona jest szczupla a nie chuda....poza tym ostatnio pudel pisal ze czerwona wstarzka to wyznawcy kabaly....czyz nie?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 01:06
wytatuwala, ze co?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
KasiaKatiuszka 02.02.2008 01:11
Ja noszę 40/42 i jestem szczęśliwa. Mam duże piersi, tyłek, wcięcie w talii- wszystko na swoim miejscu. Nikt mnie nie przekona do odchudzania.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 01:23
ona niknie w oczach, widac bez domyslow ze jest chora, skora i kosci, fatalnie.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 01:30
czerwona nitka oznacza kabałę lub pro-ana, jedno od drugiego odróżnić można jedynie po ręce na której jest noszone... na lewej tak jak ma Madonna - kabała, a na prawej tak jak np. Nicol R. - pro ana... ale w sumie zawsze można dla zmyłki można niteczkę na 2 rączce nosić ;P
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 01:37
boze jakis rok temu byly gdzies tam jej zdjecia i wygladala SUPER. co sie stało???
Odpowiedz
0 0
zgłoś
kathos 02.02.2008 01:48
Czerwona nitka nie ma nic wspólnego z ruchem "pro-ana".A jeżeli ma to bezczelnie odgapili pomysł od wyznawców kabały.Czerwona nitka według wyznawców kabały zapewnia ochronę. Jest ona dla Madonny bardzo ważna, w końcu chroni ją od wpływów Złego Oka.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
kathos 02.02.2008 01:51
Odłam religii judaistycznej zwany Kabałą. Jej wyznawcy, między innymi Madonna, Britney Spears, Demi Moore, Barbara Streisand, Elizabeth Taylor, Paris Hilton i wielu innych sławnych i bogatych, noszą na ręku czerwony sznurek i są święcie przekonani, że uchroni ich on przed wszelkim złem.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 01:59
też wiem, że czerwona nitka oznacza przynależność do jakiejś sekty religijnej - taką nosi też Kayah;
rzeczywiście - w pewnym wieku nadmierna szczupłość nie jest niestety oznaką zdrowia;
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 001 02.02.2008 03:35
"Czerwona nitka to nasz symbol, nieoficjalny znak"
to nie jest nitka tylko wiazanka i akurat czerwona, modny kolor, dlaczego sie nie doczepicie do jej zegarka? jest bialy to symbol niewinnosci i teraz wszystcy razem zastanowmy sie czy Ona jest taka niewinna...
ludzie na Boga!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 03:37
chroni nas przed wpływem złego oka. Złe oko jest bardzo potężną negatywną siłą. Odnosi się ono do nieprzyjaznych spojrzeń, które czasem kierowane są w naszym kierunku przez otaczających nas ludzi. Zazdrosne oczy i złe spojrzenia oddziaływają na nas powstrzymując nas od zrealizowania naszego pełnego potencjału w każdym aspekcie życia.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
kacha 02.02.2008 03:51
ona niknie w oczach, widac bez domyslow ze jest chora, skora i kosci, fatalnie.
gdzie ta nasza piekna była miss swiata????????????????????????
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 03:52
ale idjotyzmy wypisujecie!!! mam taka sama bransoletke i to nie jest nitka tylko skorzany rzemyk. z GAP'a
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 03:59
coraz chudsza i coraz brzydsza
odchudza się z kości na ości
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gaaya 02.02.2008 04:26
a może tak czerwona nitka po prostu ma przynosić szczęście... nawiązanie do buddyzmu.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 05:49
babcia
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 07:00
Tak w trumnie wyglądała moja babcia (zmarła mając 79 lat) , ale nie była blądynką.
Odpowiedz