Piątek 11.03.2016

Sony Music odpowiada na zarzuty o plagiat Szpaka: "Ciężko wskazać wyraźne podobieństwa"

Michał Szpak Edyta Górniak Margaret TVP Eurowizja

Sony Music odpowiada na zarzuty o plagiat Szpaka: "Ciężko wskazać wyraźne podobieństwa"

Wygrana Michała Szpaka krajowych eliminacjach do Eurowizji rozczarowała nie tylko Edytę Górniak i jej fanów, lecz przede wszystkim fanów Margaret. Szafiarka, która zdobyła drugie miejsce nie skomentowała wyniku, ale wielbiciele jej talentu przygotowali już petycję z żądaniem zmiany polskiego kandydata na konkurs. Twierdzą, że występ Szpaka w Sztokholmie zakończy się skandalem, bo jego piosenka to plagiat. Na dodatek, zdaniem autorów petycji, została skopiowana z repertuaru... ulubionego zespołu Władimira Putina.

Szpak skomentował to już na Facebooku: Szpak odpowiada na zarzuty o plagiat

Wytwórnia Michała, Sony Music Entertainment Poland zdecydowała się jednak zlecić fachową ekspertyzę jego piosenki oraz utworu Dawaj za zespołu Lube. Analizy podjął się muzykolog z lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, dr Rafał Rozmus.

W mojej ocenie ciężko jest jednoznacznie wskazać wyraźne podobieństwa - napisał w uzasadnieniu. Każda z piosenek prezentuje indywidualny charakter i styl.

TVP, która nadal planuje wysłać Szapaka na Eurowizję, nie zamierza na razie zajmować się tą sprawą.

Jako telewizja nie możemy odnosić się do plotek, pojawiających się w mediach - mówi w tabloidzie szef Jedynki Jan Pawlicki. Zareagujemy, jeśli wpłynie oficjalny protest od kogoś, kto uzna, że naruszono jego prawa autorskie, albo od któregoś z uczestników, którzy odpadli. Na razie taki protest nie wpłynął.

Wyniki analizy, zleconej przez wytwórnię oraz stanowisko TVP wyraźnie uspokoiły Szpaka.

Cieszę się, że teraz mogę skupić się na przygotowaniach do Eurowizji, by jak najlepiej reprezentować nasz kraj - komentuje w Fakcie.

Przypomnijmy, jak odpowiedział Edycie, która po przegranej udawała, że nie zna nawet jego nazwiska: Szpak do Margaret i Górniak: "Każdy miał równe szanse, WYNIKI SĄ NIEPODWAŻALNE!"

Górniak twierdzi, że przegrała przez... sukienkę? "Była roztrzęsiona"

Sony Music odpowiada na zarzuty o plagiat Szpaka: "Ciężko wskazać wyraźne podobieństwa"Sony Music odpowiada na zarzuty o plagiat Szpaka: "Ciężko wskazać wyraźne podobieństwa"Sony Music odpowiada na zarzuty o plagiat Szpaka: "Ciężko wskazać wyraźne podobieństwa"Sony Music odpowiada na zarzuty o plagiat Szpaka: "Ciężko wskazać wyraźne podobieństwa"Sony Music odpowiada na zarzuty o plagiat Szpaka: "Ciężko wskazać wyraźne podobieństwa"

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (320)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 320
Odpowiedz
601 78
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:01
Teraz się zacznie takie szukanie na siłę.
Odpowiedz
923 123
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:03
Przegrane artystki i ci co szukają dziury w całym, jesteście po prostu załośni! Powodzenia Michał!
Odpowiedz
559 60
zgłoś
gość 11.03.2016 10:03
Szpak imie spiewać. Fajny jest.
Odpowiedz
780 103
zgłoś
gość 11.03.2016 10:03
Widac,ze ktos nie moze przebolec,ze Michal wygral.
Odpowiedz
90 4
zgłoś
gość 11.03.2016 10:04
Michał! Michał! Trzymaj się!
Odpowiedz
104 6
zgłoś
gość 11.03.2016 10:04
Ja mu życzę żeby wygrał!
Odpowiedz
26 14
zgłoś
Ja 11.03.2016 10:04
Co łączy krótko wzrocznego ginekologa i misia pande...??? Wilgotny Nosek
Odpowiedz
93 8
zgłoś
gość 11.03.2016 10:04
Szpak ma świetny głos i charyzmę!
Odpowiedz
217 14
zgłoś
gość 11.03.2016 10:05
Szpak lec wysoko! piosenka Szpaka to zaden plagiat, ludzie-rzekomi artysci miejcie klase pogratulujcie zwyciescy i trzymajcie za niego kciuki! Tyle w temacie! Milego dnia zdroworozsadkowym...nie dajmy sie zwariowac;-)
Odpowiedz
107 6
zgłoś
Łukasz 11.03.2016 10:05
Nie jestem fanem Margaret ani Szpaka, ale jestem przekonany że Michał wywalczy dla nas wyższe miejsce niż Margaret. I taka jest prawda
Odpowiedz
100 5
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:05
Matko dlaczego ludzie go tak nienawidza?
Odpowiedz
68 4
zgłoś
gość 11.03.2016 10:05
Szukacie dziury w calym zaraz go wspierac, czy byliscie za nim czy nie, to jednak nas reprezentuje
Odpowiedz
102 6
zgłoś
gość 11.03.2016 10:05
Zawistni ludzie,dlaczego tak mu przeszkadzacie.Powinnismy sie cieszyc,ze bedzie nas reprezentowal z taka fajna piosenka,a nie szukac dziury w calym.
Odpowiedz
88 7
zgłoś
gość 11.03.2016 10:06
śmiech na sali, nie umieja sie pogodzic z porazka, a ponoc sa to ludzie dorosli xd brak słów. a michał super!
Odpowiedz
93 9
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:06
obyś wygrał Michał, to znowu im wszystkim kopary opadną! !
Odpowiedz
19 18
zgłoś
gość 11.03.2016 10:07
Wybielilam zeby i mnie teraz bola bo sa nadwrazliwe ehh
Odpowiedz
46 5
zgłoś
gość 11.03.2016 10:07
dziure mozna zrobic w karzdych spodniach.przegranym zlosc siegnela zenitu
Odpowiedz
66 3
zgłoś
Mimi 11.03.2016 10:07
A jakie to ma znaczenie w skali globalnej? Niech się przeciwnicy pogodza z tym faktem. Niech jedzie i wygra:-)
Odpowiedz
78 8
zgłoś
gość 11.03.2016 10:08
margaret i górniak zżera zazdrość, teraz wychodzi na jaw to jakie są zwistne i jakie są naprawde. nie umieja pogratulowac człowiekowi wygranej i cieszyc sie razem z nim, 2 puste panny.
Odpowiedz
83 6
zgłoś
Sharon 11.03.2016 10:08
W innych krajach gratuluje sie wygranemu a u nas jak zwykle : rzuca sie obelgi,miesza z blotem..,.Porazka to nie koniec swiata ,najwazniejsze zeby umiec zejsc ze sceny z podniesionym czolem!!! Ps. Gratuluje Michal...bedziemy trzymac kciuki,;)
Odpowiedz
16 56
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:09
Może i nie plagiat ale ja osobiście tą piosenkę znałam wcześniej z innego wykonania. Aż mnie to dziwi że o tym nikt nie wspomina..
Odpowiedz
65 8
zgłoś
gość 11.03.2016 10:09
fajny facet, fajna piosenka i niefajni wstrętni zawistni ludzie wokół niego, Michał nie daj się :)
Odpowiedz
54 3
zgłoś
gość 11.03.2016 10:09
michal licze na miejsce w pierwszej 10 konkursu.
Odpowiedz
64 3
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:09
Dajcie chłopakowi spokojnie pojechać na Eurowizję. Co niektórzy powinni nauczyć się przegrywać. To całe zamieszanie to tylko kolejny dowód na to jakim zawistnym narodem jesteśmy. Michał ma rewelacyjny głos i bardzo eurowizyjną piosenkę. Mam nadzieję, że zdobędzie wysoką lokatę w konkursie i utrze nosa wszystkim, którzy chcą mu zaszkodzić. Powodzenia!
Odpowiedz
80 6
zgłoś
Gość12 11.03.2016 10:10
Przynajmniej potrafi śpiewać chłopak na żywo nie jal margaret
Odpowiedz
60 7
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:10
Michał to właśnie Polski showbiznes Pani Górniak przez sukienkę i wcinajace majtki zapomniała z kim przegrała a Margaret co z kiedyś ją lubiłam Trzymaj się Michał i dasz radę
Odpowiedz
56 6
zgłoś
Ysy 11.03.2016 10:11
Dawaj stary !!! Dasz rade piosenka dobra i nie przejmuj sie tym co mowi kobieta w podeszlym wieku bo nikt jej plyt nie kupuje i szuka sensacji na sile powodzenia
Odpowiedz
38 3
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:16
Wygral lepszy i koniec po co wymyslanie z jakims plagiatem. Ladna piosenka i ma szanse wygrac bardziej niz jakiejs tam Margaret.
Odpowiedz
18 2
zgłoś
Gość 11.03.2016 10:17
gość: Dajcie sobie spokój nie zachowujcie się jak J.Kaczyński i nie szukajcie drugiego dna .Chłopak uczciwie wygrał.
Dajcie spokój, musicie pogodzić się z przegraną...tak to powinni brzmieć to tych sytuacji 😆😊😁
Odpowiedz