Przejdź na

Portugalia zdobyła pierwsze w historii Mistrzostwo Europy!

282
Podziel się:

Mecz rozpoczął się od brutalnego faulu na Cristiano Ronaldo. Napastnik musiał zejść z boiska.

W finałowym meczu Euro 2016 na boisku spotkała się reprezentacja Portugalii z gospodarzami rozgrywek. W trakcie meczu to Francuzi dominowali na murawie i stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji. Przez dwie połowy meczu żadna z drużyn nie znalazła drogi do bramki. Zdecydowanie kluczowym punktem spotkanie był moment, w którym poważnej kontuzji doznał Cristiano Ronaldo. Napastnik Portugalczyków musiał zejść z boiska.

W dogrywce obie drużyny długo nie mogły strzelić gola aż w 109 minucie padła bramka dla Portugalczyków. Tym samym drużyna Ronaldo pokonała Francję 1:0 po bramce Edera i wywalczyła swój pierwszy tytuł w historii.