Wtorek 15.04.2008

Tokio Hotel - show-biznes wyciska z dzieciaków pieniądze

Tokio Hotel

Tokio Hotel - show-biznes wyciska z dzieciaków pieniądzeAgencja FORUM

Niemiecki zespół Tokio Hotel to "objawienie" europejskiego show-biznesu. Z takim sukcesem trudno dyskutować. W błędzie jest jednak ten, kto uważa, że chłopaki z Tokio Hotel to grupa przyjaciół z podwórka, którzy od dzieciństwa chcieli robić sobie mocny makijaż i malować paznokcie na czarno. Zespół ten jest doskonale wysmażonym produktem marketingowym, idealnie przygotowanym przed wpuszczeniem na chłonny buntu i nowości rynek muzyczny.

Nasz informator ze szczegółami opisuje, jak doszło do powstania Tokio Hotel i jak wielkim wysiłkiem ze strony tych dzieciaków okupiony jest ich międzynarodowy sukces.

Projekt takiego "super-popularnego" zespołu był przygotowywany od dość dawna, jeszcze zanim wybrano chłopaków - mówi nasze źródło związane z wytwórnią Tokio Hotel. Trafili oni z poprzedniej wytwórni i mieli dostać normalny kontrakt, jednak później PR-owcy stwierdzili, że się nadają na "kurę znoszącą złote jajka", zwłaszcza, że castingi nie szły najlepiej, a ten zespół był już "gotowy".

Na początku trzeba było zmienić nazwę, a potem postanowiono, że na pierwszy plan zostaną wystawieni bliźniacy. Chłopcy w wywiadach mieli opowiadać o swoich marzeniach związanych z karierą, miłości do koncertów i uwielbienia dla fanów. Mieli mówić, że kochają imprezy, ale nie lubią pić i palić. Lubić dziewczyny, ale z żadną się nie wiązać. Podrasowano ich styl, z jednego bliźniaka robiąc zniewieściałego romantyka, z drugiego zaliczającego panienki luzaka. Wyrazistość i oryginalność na pierwszy plan. Fani mieli się z nimi utożsamiać. Odbiorcami miały być przeciętne nastolatki, średnio zamożne o ograniczonych zainteresowaniach (mniej inteligentna i obyta młodzież).

Tak, aż tak dokładnie ustalono przeciętnego odbiorcę zespołu. Nie musimy dodawać, że cel został osiągnięty w 100 procentach.

Wszystko szło zgodnie z oczekiwaniami, przez pierwsze półtora roku nie było w Niemczech popularniejszego zespołu. Wszystko miało trwać około dwóch lat, jednak po jakimś czasie, okazało się, że idzie lepiej niż planowano i wydawcy zaczęli ładować w chłopaków coraz więcej kasy. W tym biznesie jest tak, że jeśli wiadomo, że artysta nie ma talentu pozwalającego mu się utrzymać na rynku dłużej niż kilka sezonów, wydawca zaczyna traktować go jak cytrynę - ciśnie póki się da, nie zważając na nic.

Problemy Billa z głosem zaczęły się już dawno, jednak kazano zespołowi dokończyć wyznaczoną trasę. Płacono gazetom za retuszowanie niektórych zdjęć [przypomnijmy: "Bravo" ukrywa prawdę o Tokio Hotel!], a chłopcy za każdym razem mieli sprzedawać bajki o "spełnionych marzeniach". W końcu w którymś wywiadzie wokalista wypalił, że czuje się coraz gorzej, że wszystko go już męczy, bo każdego dnia jest w innym mieście, a pamięta tylko hotelowe pokoje. Wtedy rozpętała się awantura i w następnym wywiadzie kazano mu powiedzieć, że nie może się doczekać kolejnej trasy koncertowej. Na wspomnianą przez was operację zdecydowano się wtedy, kiedy chłopak nie mógł już śpiewać na koncertach. Trasę odwołano, choć podobno do czasu postawienia diagnozy przez lekarzy, producenci nie chcieli się z niej wycofać.

Smutno było mi patrzeć na starszawego kolesia z firmy fonograficznej, który wściekły wulgarnie wyzywa chorego chłopaka, bo to przerwało międzynarodową trasę i spowodowało stratę około 20 milionów euro [!]. Teraz podobno trwają negocjacje, ile dać "cytrynce" czasu na wykurowanie się. Jak to określił szef: "Pieniądze są najważniejsze".

Tak właśnie wygląda życie najsłynniejszych "emo-dzieciaków". To jak, chcecie być "emo"? :)

Komentarze (959)

Odpowiedz
0 0
zgłoś
JA-TO-JA 16.04.2008 21:08
Tokihotel... zenada. Ale fakt faktem, szkoda dzieciakow...
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 16.04.2008 21:10
to nie sukces to porażka !!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
BABY_JANE 16.04.2008 21:20
Boze...Oni NIE SA EMO! x| Zanim coś napiszesz, to moze sie zorientuj w temacie :/
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 16.04.2008 21:31
first :) Weźcie przestańcie z tym TH to żałosne dzieciaki, tyle że mają ładną wokalistkę ^^ PS. KC Elvis :*
problem w twojej wypowiedzi tkwi w tym ze tam NIE MA wokalistki !!!!!!

Odpowiedz
0 0
zgłoś
fibi69 16.04.2008 21:34
yh jaka sciema
anonimowe zródło.. jak zawsze pff..
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 16.04.2008 21:37
zal... by przyszli do mojej szkoly ach zgnebil bym ich.. kto bys se tak uberal ja per... czarne pznokce brawo dla nich zal lamusow gorszych frajerow nie znam
Odpowiedz
0 0
zgłoś
pyta 16.04.2008 21:38
pudelek to nagorsza strona jaką widziałam;/.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 16.04.2008 21:38
W PIOSENKACH JEST NAJWAŻNIEJSZA TREŚĆ ,A PÓŹNIEJ JEST MELODIA..
MI SIĘ U NICH PODOBA I JEDNO I DRUGIE.
ALE TAK NAPRAWDĘ TO NIKT NIE WIE JACY ONI SĄ.. NP. W ŻYCIU CODZIENNYM..
TO WIEDZĄ TYLKO NIE LICZNI ,KTÓRZY ICH ZNAJĄ CZY PRZEBYWAJĄ Z NIMI..
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 16.04.2008 21:48
TO STRASZNE ,ŻE W DZISIEJSZYM ŚWIECIE LUDZI TAKTUJE SIĘ JAK MARIONETKI..... SZCZEGÓLNIE W SHOW-BIZNESIE...
W OGÓLE TEGO NIE MOGĘ ZROZUMIEĆ...!?
PRZECIEŻ PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO. OWSZEM SĄ WAŻNE. ALE ZDROWIE NA PIERWSZYM MIEJSCU....!!!!!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
joashia 16.04.2008 21:49
podsumowanie denne. Emo nie ma nic do tego ;/ i jeśli tak się naprawde przedstawiają ich losy, no to gratulacje.... się nie dziwię.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 16.04.2008 21:54
oj współczuje ale jak ich mama się dowie to napewno pokaże temu producentowi jak się traktuje jej synów
ale ostro
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 16.04.2008 22:09
Niezła Śśmiana z was, takie bzdury gadacie!ciekawe skad te informacje macie?!! Nie wierze wam..ale skoro chcecie to dalej wciskajcie ludziom te kity:))LOL!!!blee..
KOFFAM TOKIO HOTEL!!!a was niee!blee...:P
Odpowiedz
0 0
zgłoś
mimbla 16.04.2008 23:06
Pffff... Primo: ten artykuł to kopletny BULLSHIT! Sekundo: już prędzej US5 są marionetkami z castingu, skonstruowanymi specjalnie po to, by się takie różne "hot 13" podniecały o_O ^^
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 16.04.2008 23:27
Tak. Tak.

a mozna wiedziec skąd macie tego super,extra, co wszystko wie informatora?

a moze adres strony gdzie to pisze co?.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Olisde 16.04.2008 23:51
nie są tacy źli!! ? ey czlowieku ty sie czujesz czy w ogole ich slyszalas !! hello przejrzyj na oiczy
No co za ciota ten koment dała. Widać że ich słuchasz bo z mózgu masz galaretę... Żal

Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 00:10
oni nigdy nie wzorowali sie na emo -.-'
to jest podobno "rock" a dla mnie to róznica.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 00:22
co macie do emo?
chlopcy wiedzieli
w co sie pakują.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 01:40
w sumie, jeśli to wszystko prawda to im współczuję... kolejny produkt, jak tatu. tylko tola wydaje się być taka tak po prostu... a to jest straszne.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
zycia kaulitz=* 17.04.2008 08:36
a wy nic tylko krytykujecie lepiej popatrzcie na ich sukcesy
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 10:14
nazwaliście ich emo dzieciakami?? czy oni są emo?? nie sądze, nie piszcie o czymś o czym nie macie pojęcia. Emo?? śmieszne.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Kathy114 17.04.2008 10:22
Ahahahaahaha. Fajną bajkę ktoś wymyślił. Naprawde fajnie to wymyśliliście. Lepiej być nie mogło. A z tymi 'emo-dzieciakami' to poprostu wymiatacie. Jak czytałam ten artykuł to mi się brechtać chciało. Naprawde fajnego sobie bajko pisarza znaleźliście. Dobijacie mnie naprawde. Poprostu Żaaaaaaal! Z kastingu to ewentualnie jest US5, a nie TH. Weźcie się schowajcie, bo mi się niedobrze robi jak czytam co wypisujecie na tych plotkarskich portalach. Dramat. Oo"
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 11:56
Dajcie spokoj, szkoda tylko dzieciakow, reszta jest poprostu zalosna.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 12:34
pudelek to najgorszy portal internetowy na swiecie
!!!!!! gowno wiecie o marzeniach i o tym, co czuje taki Bill i inni...
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 12:40
Jak możecie wyśmiewać się z ich fanek!! Z nich- jeszcze jestem w stanie zrozumieć, to osoby publiczne- ale z fanów?? To chyba przegięcie, nie??
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 13:14
on jak baba;/ bleeee fujjj;/
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 13:18
udalo im sie to znaczy ze maja talenta i w dodatku mowili ze robia to dla siebie i dla ludzi a nie dla kasy wiec mam nadzieje ze jeszcxze wruca.dajcie spokoj! szakiry dwa lata nie bylo i sie okazalo ze 2 plytki nagrywala to moze oni robia to samo
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Billusowa 17.04.2008 13:18
Chcę być emo!!! a th koffffam a najbardziej billusia[co widać po nicku heh]... th rządzi!
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Kasiunia;* 17.04.2008 14:02
Na tym zdjeciu jest dziewczya??
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 17.04.2008 14:19
Spójrzcie chociażby na zdjęcia z początku ich kariery.
Nie widać żadnego castingu (:

Darujcie sobie takie idiotyczne komentarze i głupie ploty.
nie powiedzieli, że był casting, tylko dzięki Tokio Hotel nie było castingów na popularny zespół. po prostu przeszli z jednej wytwórni do drugiej i zmienili wizerunek.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
FANKA TH 17.04.2008 14:58
TH to nie dzieciaki. Maja od 18-21 tal. A to dobrze, ze sie wzieli w mlodym wieku za muzyke. Mlodziez chce miec swojego idola w podobnym wieku do siebie. Oni sa popularni niemal, ze na całym swiecie. Sa auntetyczni. nIE MOGLIBY PRZEZ 3 lata udawac kogos kim nie sa. Wy moze macie ich za takich jak napisaliscie, ale miliony uwazaja inaczej- ze to wspanialy zespol. TOKIO HOTEL 4 ever!