Trwa ładowanie...
Przejdź na

Episkopat Polski: "Stanowisko Kościoła jest jasne: Chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci"

403
Podziel się:

"Zwracamy się do wierzących i niewierzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze i uruchomili programy z pomocą dla dzieci chorych i poczętych na drodze gwałtu".

Wczoraj w kościołach w całej Polsce księża odczytali podczas kazania list Episkopatu Polski dotyczący bezwzględnego zakazu aborcji - bez względu na drogę poczęcia i stan zdrowia płodu. Inicjatywę Kościoła w tej sprawie poparła już otwarcie Beata Szydło:

Polki postanowiły zaprotestować przeciwko temu pomysłowi. W niedzielę odbyły się manifestacje w całym kraju, a w wielu kościołach kobiety wyszły w trakcie czytania poniższego komunikatu:

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu. Dlatego stanowisko Kościoła jest jasne: Należy chronić życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie można poprzestać na obecnym kompromisie w tej sprawie. Zwracamy się do wszystkich ludzi w tej sprawie, wierzących i niewierzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze i uruchomili programy z pomocą dla dzieci chorych i poczętych na drodze gwałtu.

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(403)
gość
6 lat temu
I powinno sie USTAWOWO wprowadzic KASTRACJE KSIEZY wraz ze SLUBAMI KAPLANSKIMI !
gość
6 lat temu
Trochę dziwne kazać rodzić kobietą zdeformowane stworki niedługo będzie jak w Indiach dzieci będą miały 2 głowy, 5 kończyn i ogon a episkopat powie że to cud narodziła się gwiazda betlejemska
gość
6 lat temu
Jeżeli dziecko ma urodzic się chore i cierpieć casłe życie,to po co mu to robić?,nie lepiej usunąć zarodek który nie myśli,nie ma świadomości?
gość
6 lat temu
Akurat w pewnych sytuacjach - właśnie gwałt jak i dziecko chore, które przeżje zaledwie kilka godzin lub dni po porodzie i nacierpi się nawet przez te kilka chwil aborcja powinna być dozwolona
gość
6 lat temu
Kościół niech zajmuje sie nauczaniem swoich wiernych a nie całego państwa
Najnowsze komentarze (403)
gość
4 lata temu
Niech Episkopat zajmie się błaganiem i przepraszaniem ludzi, że kiedyś ukrywało książki z wiedzą naukową ograniczając rozwój ludzkości oraz pod pretekstem szerzenia herezji mordowaniem ich. Ja wierzę, że żadnych bogów nie ma i nigdy nie było. Wiary tej nie narzucam innym ludziom, bo to jest tylko wiara, a nie potwierdzona empirycznie naukowa wiedza. Poza tym przykro mi, kiedy wchodząc do niektórych urzędów widzę oprócz godła państwowego jakieś pokrzyżowane patyczki i tracę pewność, czy wszedłem do Urzędu Rzeczypospolitej Polskiej, czy ambasady watykanu. Może kiedyś zrabowane przez kościół ziemie, majątki i finanse będą mogły być odebrane i zwrócone prawowitym właścicielom.
gość
6 lat temu
KSIĘŻA NA KSIĘŻYC!!!!! PEDOFILE!!! Kobiet powinny decydować o sobie same!!! Bez udziału tych obleśnych, tłustych, hipokrytów!!!
tyutyutyu
6 lat temu
A który punkt dekalogu zapewnia małym dzieciom ochronę przed pedofilami w sutannach?
gość
6 lat temu
TAK CHRONIA TEZ ZYCIE I TYLE SKRZYWDZONYCH PRZEZ TYCH CHRONIACYCH TYCH CZARNUCHOW W SUKIENKACH NIECH SOBIE SLUCHAJA KATOLE I NIECH SIE ZASTOSOWYWUJA DO TYCH SPALAKOW I ICH ZASAD A ODE MNIE TO WARA MAM SWOJ ROZUM SWOJA MACICE I SWOJE SUMIENIE I ZADNEGO SPASLAKA W SUNIENCE NIE POTRZEBUJE
gość
6 lat temu
Swiat byłby w innym miejscu, gdyby k****y nie wtrącały się do rządzenia. Ich misja jest całkowicie inna. Nik nie zabrania wierzyć, ale dajcie też wolny wybór tym co nie wierzą !!!!!
gość
6 lat temu
a czemu oni sami się nie zaangażują tylko apelują? niech oddadzą swoje miliardy, latyfundia, ociekające złotem kościoły i domy parafialne dla chorych i cierpiących
gość
6 lat temu
a co z życiem kobiet zagrożonym ciążą? Mają umrzeć , osierocić dzieci bo księża chcą by rodziły ? , często te kobiety mają już dzieci to dopiero m**d !!! Kastrować księży pprecz z R !!!
gość
6 lat temu
I powinno sie USTAWOWO wprowadzic KASTRACJE KSIEZY wraz ze SLUBAMI KAPLANSKIMI !Trochę dziwne kazać rodzić kobietą zdeformowane stworki niedługo będzie jak w Indiach dzieci będą miały 2 głowy, 5 kończyn i ogon a episkopat powie że to cud narodziła się gwiazda betlejemska
gość
6 lat temu
a co z życiem kobiet zagrożonym ciążą? Mają umrzeć , osierocić dzieci bo księża chcą by rodziły ? , często te kobiety mają już dzieci to dopiero m**d !!! Kastrować księży pprecz z R !!!
gość
6 lat temu
chronić życie, a życie kobiety, niewinnej dziewczyny, a życie dzieci bez matki bo zmarła przy porodzie to co nie życie.
Zakonnica
6 lat temu
Jak te pedofile smia decydować za kobiet wykastrowac zboczencow do modlitwy jaja im niepotrzebne
gość
6 lat temu
A życie kobiety kto chroni?
gość
6 lat temu
A kościół sfinansuje leki dla tych chorych dzieci? Sfinansuje ich CHOLERNIE DROGIE utrzymanie?
gość
6 lat temu
Z jednej strony proszą ateistów, żeby wstawili się za ich pomysłem,a z drugiej odczytują list, w którym prawie nakazują wierzącym odciąć się od innowierców i niewierzących... żałosne.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie