Macierewicz: "Nigdy Wojsko Polskie nie zapomni o krwi Lecha Kaczyńskiego"

463
Podziel się

"Pamiętamy o tych, którzy polegli lecąc, by oddać hołd ofiarom sowieckiego ludobójstwa".

W przededniu święta Wojska Polskiego na warszawskich Powązkach odbyła się uroczystość, podczas której Antoni Macierewicz wygłosił apel pamięci. Obok wielu wojskowych, którzy polegli w latach 1919-1920 w wojnie polsko-bolszewickiej, minister obrony narodowej wspomniał też o Lechu Kaczyńskim i ofiarach katastrofy smoleńskiej:

Składając hołd tym, którzy polegli, pamiętamy o ich następcach. O tych, którzy walczyli w 39., o tych, którzy walczyli w powstaniu warszawskim. I o tych, którzy lata później, w 2010 roku polegli lecąc, by oddać hołd ofiarom sowieckiego ludobójstwa. Nigdy Wojsko Polskie, nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, szefa Sztabu, szefów wszystkich rodzajów sił zbrojnych. To jest nasz żołnierski, obywatelski i polski obowiązek.

_

_

_

_Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(463)
gość
4 lata temu
szkoda że wojsko jest wciągane w cyrk i to przez kogo, przez szajbusa. naprawdę szkoda
gość
4 lata temu
A czy wojsko słuchało bzdur....stali i myśleli żeby sie juz skonczylo
cześć
4 lata temu
zapomni jak puis skończy kadencję, albo Ka zor jak umrze (na jedno wychodzi) tyko te koszmarne pomniki trzeba będzie burzyć. Jarosław lubi swoją twarz na pomnikach.
czy to też of...
4 lata temu
w tym roku jechałem na rowerze pod pomnik wyklętych, była dziura na ścieżce rowerowej i sie wyp.. to znaczy spadłem z rowera i zbiłem łokcia i kolano strupki po tyg znikneły ale krew była. czy to się liczy? może choć jakiś pamiątkowy medal albo dyplom... cokolwiek panie ministrze!!!!!
nie nawiedzon...
4 lata temu
Mam takie odczucie jakby Macierewicz kochankiem Kaczynskiego byl.
Najnowsze komentarze (463)
gość
3 lata temu
wojsko szybko zapomni człowieka w kaftanie bezpieczeństwa
gość
3 lata temu
jezeli polscy komandosi sa na froncie ukrainskim zabijac innych to niech gina
gość
3 lata temu
usa chca zrobic z ukrainy bialorusi drugi wietnam i afganistan
gość
3 lata temu
usa wysylaja bron na ukraine aby brat zabijal brata chca tez zarobic aby szlag trafil jankesow
gość
3 lata temu
jezeli polscy zolnierze poszli na Ukraine przelewac krew rosjan i rosyjskojezycznych ukraincow to polska ma wojne
gość
3 lata temu
jezeli polscy komandosi sa na froncie ukrainskim to wladza bedzie musiala odejsc
gość
4 lata temu
Nie powinniśmy się śmiać z Macierewicza. Z chorych ludzi się nie żartuje. Smutne jest to, że tacy ludzie jak on zajmują tak wysokie stanowiska w państwie.
gość
4 lata temu
polegli,on jest psychiczny
gość
4 lata temu
Mój mąż służył ojczyźnie 30 lat. Wojsko służyło pomocą w żniwach, powodziach, w budowie dróg i mostów, magistrali siarkowo-hutniczej itd. Na poligonach w zimie wieczorem wchodził w wilgotny śpiwór, a rano w wilgotny mundur. Nie był tym, który siedział w ciepełku za biurkiem jak np w WKU. Dzisiaj jest wrakiem człowieka, wykończonym psychicznie ( z racji stopnia odpowiedzialny za 400 ludzi, a także całkowita odpowiedzialność materialna.) jako saper, bardzo przeżywał niebezpieczeństwo jakie groziło jemu i jego żołnierzom. Od kilku lat jest już na emeryturze, ale ze względu na stan zdrowia, nie potrafi się nią cieszyć. Emerytura też nie zbyt wysoka, bo jako wojskowy z tamtych czasów, inaczej "k****h", musiał zostać ukarany. Śmiesznie brzmi "k****h", bo służył swojej Ojczyźnie i został wychowany w ogromnym patriotyźmie ( dziadek Powstaniec Wielkopolski) . Czy to nie jest obłęd niektórych polityków? Gdzie sprawiedliwość, gdzie szacunek dla takich ludzi? Och przykre, ale wierzę, że ta niesprawiedliwość tych prawych da o sobie bolesny znak.
gość
4 lata temu
pudel opamiętaj się polityka to nie rozrywka, te sprawy nie sa zabawne
gość
4 lata temu
co ten czlowiek bredi? strach ze wojskiem rzadzi taki czlowiek naprawde ale POLSKI niedlugo nie bedzie jeszcze 3 lata? wytrzymamy to bredzenie? oby tylko na bredzeniu sie skonczylo
gość
4 lata temu
co ten czlowiek bredi? strach ze wojskiem rzadzi taki czlowiek naprawde ale POLSKI niedlugo nie bedzie jeszcze 3 lata? wytrzymamy to bredzenie? oby tylko na bredzeniu sie skonczylo
gość
4 lata temu
Polegli lecąc-a to dobre.Szkoda ,ze nasz ekspert nie zna etymologii słów. A może czas zmienić tego,który te głupoty układa. Może warto zatrudnić dobrego polonistę,a nie jakiegoś niedouczonego znawce słów
gość
4 lata temu
W TYM WYPADKU PASUJE
...
Następna strona