Ponad 150 osób w szpitalach po dopalaczach! "Wziąłem, TO MNIE WYSADZIŁO W KOSMOS"

247
Podziel się

"Nigdy czegoś tak mocnego nie było na rynku. Po 5 minutach urywa się film" - mówi po zażyciu "mocarza". Policja zatrzymała 5 dilerów.

Kilka lat temu na polski rynek wkroczyły "dopalacze", chemiczne substancje działające mocniej niż narkotyki, które sprzedawane były jako "artykuły kolekcjonerskie". Kiedy pojawiły się pierwsze ofiary śmiertelne, premier Donald Tusk zamknął w ciągu kilku godzin ponad 850 sklepów z dopalaczami. To było w 2010 roku. Teraz okazało się, że przepisy, które miały wyplenić "dopalacze" nie nadążają za ich producentami.

Od czwartku do szpitali na terenie Śląska trafiają osoby zatrute dopalaczem o nazwie "mocarz". Do niedzieli było ich aż 154. Większość była nieprzytomna lub ospała, ale zdarzały się też agresywne jednostki. - Wziąłem, to mnie wysadziło w kosmos. Tego jeszcze nie miałem. Nigdy czegoś tak mocnego nie było na rynku. Po 5 minutach urywa się film. Nic nie pamiętam - opowiada jeden z "amatorów" dopalaczy.

Wiceminister zdrowia, Sławomir Neumann, w rozmowie z TVN24 stwierdził, że w wojnie z dopalaczami jesteśmy skazani na porażkę. Dodał, że "z narkotykami nie poradzi sobie żaden rząd". Naprawdę powinniśmy już rozłożyć ręce i liczyć kolejne ofiary?

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(247)
gość
5 lata temu
Jeszcze powinni sami płacić za leczenie. Wzieli to z pełną świadomościa
gość
5 lata temu
W ogóle mi ich nie żal. Gada się o tym od lat wszędzie. Niech dobór naturalny działa na korzyść przyszłych pokolen.
gość
5 lata temu
Ja tam problemu nie widzę, biorą tylko Ci co chcą
Zuza
5 lata temu
Co za głupki brac cos i sie truć dobrowolnie. Jeszcze jak skwitował ,,wywaliło mnie w kosmos,, niech sie cieszy, ze z niego wrócił.
gość
5 lata temu
Błagam tylko nie róbmy z tych ludzi poszkodowanych !!!
Najnowsze komentarze (247)
gość
5 lata temu
a zamiast zalegalizować do 4 drzewek,posiadanie niewieliej ilości o to tyle,a w USA coraz więcej stanów legalizuje a w Polsce osoba palaca idzie do wiezienia-nie dealer tylko klient.
gość
5 lata temu
Choroby układu krążenia, wątroby, problemy z zębami...Jakim prawem chodzisz do lekarza za moje pieniądze? Wszystko to jest skutkiem palenia papierosów i picia alkoholu. Trujesz się z własnej, nieprzymuszonej woli i masz czelność naciągać mnie na koszty swojego leczenia? Bezczelny człowieczku, nakazałbym Cię utopić i byłby święty spokój, ale niestety jest demokracja i taki margines jak Ty także ma prawo do leczenia. Widzisz - rzucasz kamieniem, a sam jesteś winny (nie uwierzę Ci, że nigdy nie wypiłeś choć lampki wina, czy kieliszka wódki). Nie osądzaj innych, bo Twoja perspektywa niekoniecznie rzuca całe światło na sprawę i tak naprawdę możesz oceniać innych sam popełniając te same grzechy, choć używając substancji, które nie mają łatki "narkotyk"
2435
5 lata temu
Niech zdychają jak mają mózgi jak miś Yogii ich nie będzie i dopalaczy też nie będzie.
gość
5 lata temu
wniosek: chcesz mieć tomografię bez kolejki - uderz w gaz!
gość
5 lata temu
Ale przeciez wiedzieli co za g***o biorą. Żadne zakazy ani nagodnki nie pomoga jesli nie ma sie oleju w glowie. Jesli nie zalezy im na zdrowiu i zyciu to ich problem. Szkoda tylko rodzin.
gość
5 lata temu
niech sami pokrywają koszty leczenia.Każdy ma prawo decydować za siebie ale dla czego ja mam na te leczenie dawać pieniadze?Mamusia z tatusiem nie ku...wa płacą
gość
5 lata temu
Ludzie jak w mozecie pisac ze tych ludzi wam nie jest szkoda ... ! Jest to tak szkodliwy srodek odurzajacy ktory potrafi doprowadzic do takiego stadium uzaleznienia ze czlowiek nie jest swiadom tego co robi, jest to i tak potrzebne jak nam woda malolaty sie tym wykanczaja tym ludzia trzeba pomagac na sile a nie ich dolowac ... Srodek uzaleznia jak heroina a oni z dopalaczem nie umieja sie rozstac potafia sprzedac ukrasc wszystko tylko zeby to zdobyc ... Prostestujmy by kazde z tej owej substancji bylo zakazane niech policja zajmie sie producentami tego syfu co z godzine na godzine puszczaja w obieg tony dopalaczy ...
GOść
5 lata temu
To takie proste mają mieć zezwolenie na obrót takimi towarami , a nie szukać czy coś jest zabronione czy nie to kpina . Jeżeli specyfiki są szkodliwe to nie interesuje mnie jaki mają skład nie są dopuszczane do obrotu a trafiają po dokładnym wnikliwym zbadaniu 10 ,12 lat . Polskie prawo ustanawiają chyba ułomni umysłowo .
gość
5 lata temu
p********e ćpuny ,każdego do zamkniętego zakładu
gość
5 lata temu
Nie chce uchodźców z Syrii w naszym kraju!!!!!
jola
5 lata temu
jeszcze frajer sie smieje ,p***c j****y aby go szlak trafil a za leczenie bydlaka powinien sam zaplacic
gość
5 lata temu
Selekcja naturalna! Sami na własne życzenie się trują, mózgi zanikają a nawet prosto do grobu! Niech dalej biorą, mi tam idiotów nie szkoda !
gość
5 lata temu
JAKBY IM KAZALI PŁACIĆ ZA POMOC NA PEWNO P***C BY POMYŚLAŁ ZANIM BY WZIĄŁ... KILKA TYSIAKÓW ZA KARETKĘ, LEKARZA ITP. ZARAZ BY IM SIE ODECHCIAŁO A TAK... PRZESRANE
gość
5 lata temu
Tak rozłożyć ręce i tylko liczyć tych gamoni i tyle
...
Następna strona