Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zandberg apeluje: "Prezydent nie może zachowywać się jak tchórz. Oczekujemy weta!"

140
Podziel się:

"Nie może uciec od konstytucyjnej odpowiedzialności. Sądy są bezduszne i biurokratyczne, ale ustawa PiS nie rozwiązuje tego problemu".

Jeszcze przed wczorajszymi wieczornymi protestami w obronie niezależności sądów w Polsce, działacze Razem zorganizowali na Placu Zamkowym w Warszawie happening. Zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy, aby zawetował ustawy dotyczące sądownictwa. Ustawili napis WETO z setek ludzi. Tak o inicjatywie mówi lider Partii Razem Adrian Zandberg:

Ustawiliśmy wielki napis weto z żywych ludzi. Pokazujemy Dudzie, że żądamy weta. PiS usiłuje przedstawić skok na Sąd Najwyższy i KRS jako reformę sądownictwa. Te ustawy są groźne. Sądy w Polsce działają źle, są przewlekłe, bezduszne i biurokratyczne, ale ustawy PiS nie rozwiązują problemu. Prezydent milczy, ale przypominamy mu, że nie może zachować się jak tchórz i uciec od swojej konstytucyjnej odpowiedzialności. Oczekujemy od niego weta.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(140)
gość
5 lata temu
Sędziowie nie powinni być wybierani przez polityków! Tak dla trójpodziału władz!
gość
5 lata temu
Ja rozumiem, że teraz Wam to nie przeszkadza, przecież każdy chce, żeby sądy zaczęły działać normalnie... ale ta ustawa na to nie wpłynie! Tą ustawą uniezależni się sądy od polityków. I jeśli teraz jeszcze to niektórym ludziom nie przeszkadza, warto pomyśleć, co będzie, jak po wyborach (jeśli nie zostaną unieważnione przez zależne już od pisu sądy) do rządów dojdą jeszcze inni ludzie (choćby nasza śmieszna opozycja). Sądy powinny być zmieniane, ale MUSZĄ pozostać niezależne.
J
5 lata temu
Panie Zandberg powiedz coś mądrego np. co trzeba zmienić w sądownictwie a nie tylko krytykuj .
gość
5 lata temu
Dlaczego w każdym kraju żydzi tak bardzo interesują się miejscową polityką ?
xXx
5 lata temu
A Pudelek należy do niemiecko-austrackiego koncernu Ringier Axel Springer, który jest wrogi Polsce i swoimi wpływami próbuje zniszczyć nasz kraj. Opluwa nasz rząd, opluwa prezydenta, opluwa wynik demokratycznych wyborów Polaków, opluwa naszą tradycję i religię. Przez lata Polacy wstydzili się tego, że są Polakami. Dość tego! Nie musimy być tacy, jak Niemcy czy Francuzi, ale na pewno nie jesteśmy gorsi! Mamy swoje wartości i swoją dumę i nie będziemy niczyimi niewolnikami.
Najnowsze komentarze (140)
gość
5 lata temu
Ale w Niemczech i innych krajach Europejskich są sędziowie wybierani przez polityków.
gość
5 lata temu
Na tego prezydenta niestety liczyć nie możemy.
gość
5 lata temu
Pani Prezydentowo, proszę porozmawiać, ze swoim wspaniałym mężem! Albo podpisze veto, albo rozwód. Pani przejdzie do historii, jako patriotka, uratuje Pani honor swój ,córki i swoich wnuków.Żal mi Pani i państwa córki, tysiące ludzi proszą takie coś o to, żeby się okazał prawdziwym Polakiem, a nie podnóżkiem.
gość
5 lata temu
Facet żyje król, mieszka w pałacu, jeżdzi po świecie, narty w zimie w komfortowym ośrodku, ile dusza zapragnie, wakacje w rezydencji w Juracie.To jest szczy marzeń tego narcyza.Jak nie podpisze veta, UJ powinien odebrać mu tytuł doktora, tak jak chce to zrobić UW z pachołkiem Warchołem. W*****ł też mi pan!
gość
5 lata temu
A dlaczego Prezydent miałby zawetować tą ustawę???? politycy opozycji boją się o swoje d..y i podpuszczają ciemny naród do demonstracji
RaY
5 lata temu
Prezydent podPiSze, bo to KC partii rządzi i jest drogowskazem dla rządu i urzędu prezydenta. Jest to kolejny dowód, że urząd prezydenta jest zbędny
Benedykt sesn...
5 lata temu
Petru i jego cipy..? Kogucik mezmózgi. Jak coś pieprznie to ni w pięć ni w dziwsięć. Polityk...ku-wa...DNO.
gość
5 lata temu
Zandberg....to Ż*D.ż***i chcą nami rzadzić????w*n
gość
5 lata temu
Niech s*******a ten komunista.
gość
5 lata temu
Ten przydupas Kaczora to dopiero nieudacznik, zero samodzielnego myślenia, tak jak cała reszta bandy. Kępa , Pawłowicz , Macierewicz , oni chyba wykształcenie zdobyli za świnie, bo w głowach pustka. Zresztą jak wszyscy z pisu
gość
5 lata temu
dlaczego ci ludzie nie pracuja tylko protestuja? mieszkam na stale za granica, kurde chyba wroce bo nigdy na nic tu czasu nie mamy a tam zabawa.
gość
5 lata temu
mocni w mordach nieskalani praca, w*n z lapami
gość
5 lata temu
spadaj z pudlem co kasuje posty
gość
5 lata temu
ty to se mozesz zadac,nie kwicz- do roboty p*******e,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie