6-latek pobity w ośrodku dla ofiar przemocy. "Miał znamiona torturowania, ślady gaszenia papierosów na skórze!"

185 reakcji
0
0
185
Podziel się

"Dziecko miało również okaleczone genitalia". Pracownicy ośrodka twierdzą, że "żadne przepisy nie zostały złamane".

W Drawsku Pomorskim pod samym nosem całego sztabu pracowników socjalnych był bity sześcioletni chłopiec, który prawie przypłacił to życiem. Ofiarą fizycznego znęcania okazał się również jego starszy brat, a wszystko wydarzyło się w hostelu dla ofiar przemocy. Pod koniec marca pobity chłopiec został przewieziony do szpitala w stanie zagrożenia życia. Jak się okazało, sprawcami byli matka i jej konkubent.

Ten chłopiec doznał obrażeń, które miały znamiona torturowania. Były ślady gaszenia papierosów na skórze. Dziecko miało również okaleczone genitalia - komentował dr Andrzej Melka.

Rodzina miała być otoczona opieką ze strony pracowników ośrodka. Jednak to dopiero sąsiedzi zauważyli, że dzieciom mogła dziać się krzywda.

Byłam tam, widziałam te dzieci i rozmawiałam z nimi. Gdybym zauważyła, że były bite, to na pewno tej informacji nie pozostawiłabym bez dalszego toku - zapewnia Wioletta Smolich, była pracownica ośrodka, która bezpośrednio odpowiadała za opiekę nad rodziną pobitych chłopców.

W związku z tragedią pobitego chłopca, do ośrodka socjalnego wkroczyli kontrolerzy urzędu wojewody zachodniopomorskiego. Ustalili, że ze strony pracowników placówki doszło do licznych zaniedbań. Wioletta Smolich nie pracuje już w ośrodku. Z poparciem władz starostwa awansowała na stanowisko kierownicze, wygrywając konkurs na dyrektora domu pomocy społecznej w pobliskim Darskowie.Teraz o sprawie z Drawska mówi tylko, że jest jej przykro, ale według niej, żadne przepisy nie zostały złamane.

Nikt nie określił, jak często mam spotykać się z tą rodziną, w którym miejscu mam spotykać się z tą rodziną. Proszę mi powiedzieć, które przepisy zostały złamane. Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci.

Wydaje się jednak, że w ośrodku dla ofiar przemocy dzieci powinny liczyć na wsparcie nie tylko ze strony rodziców. Wygląda jednak na to, że pracownicy hostelu mają odmienne zdanie. Niestety.

Źródło: UWAGA! TVN/x-news

185
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(185)
miły gość 👤
4 lata temu
OŚRODEK DLA OFIAR PRZEMOCY -WIĘKSZEJ IRONII LOSU NIE ZNAM.....
gość
4 lata temu
ta opiekunka to jeszcze większa franca. A tą matke powiesić za p... na haku,a tego jej konkubenta-śmiecia wykastrować i zostawić mu tylko miejsce do lania. Ludzie co wy robicie? nie widzicie co się wokół dzieje w takich patologiach? udajecie,że nic się nie dzieje. Wszyscy sąsiedzi to jedno wielkie wysypisko śmieci.
gosc
4 lata temu
sama mam 7-letnie dziecko w domu i nie mogę wyobrazić sobie takiej sytuacji.... temu chłopcu życzę żeby już nigdy nie doznał krzywdy cielesnej i psychicznej, prawdziwego domu z psem i ogrodem.... trzymam kciuki ✊ mocno mocno mocno!!!!!
gość
4 lata temu
ta sytuacja pozostanie w dziecka podświadomości na całe życie. Skrzywdziły go najbliższe osoby, a postronne nie pomogły. Dla niego życie jawi się jako piekło, bo jedni go skatowali, a inni nie pomogli bezbronnemu dziedziątku.
gość
4 lata temu
awansowala na dyrektora i bierze 6000 tysi miesiecznie albo i wiecej a powinna raczej byc zdrgradowana i jeszcze odpowiadac przed prokuratorem; mozna sie domyslac, ze to pisiora, oni swoich nie dadza ruszyc
Najnowsze komentarze (185)
gość
2 lata temu
Matka bladz p....a su....a z....a obys zdechla w piekle sciereo!!!!!
gość
4 lata temu
Zatłukła bym i ja i ta matkę i tego konkubenta ! O zgrozo❗️
Pan
4 lata temu
Nie mogę czegoś takiego czytać..bez mrugniecia okiem zgasilbym światło obojgu opiekunom..
gość
4 lata temu
tak to jest, jak w ośrodkach pomocy społecznej pracują panie po znajomości, bez należytego wykształcenia
gość
4 lata temu
Mamusia i konkubent wszystko na temat
gość
4 lata temu
Smolich powinna się zająć prokuratura!
gość
4 lata temu
tego wicestarostę PIS powinien wyrzucić na zbity pysk, jak on się zachował wobec reporterki jak chamisko ?
gość
4 lata temu
jak można pomagać dyrektorce czy dzisiaj wszyscy wszystko mają gdzieś aż ktoś się wk..rwi i coś z tym bezprawiem zrobi
gość
4 lata temu
s********y j****e!!!!!!
gość
4 lata temu
Tym zwyrodnialcom prosze to samo zrobic,i jeszcze rany posolić i wysłac do kamieniołomów Biedne dziecko jak ono cierpiało.
Mały Miś
4 lata temu
Nie ładnie.
gość
4 lata temu
no i macie ,,dobra zmiane,,.....pissekta popiera swoich..nie sprawdzila sie w jednym osrodku...awansuja pissekciare na dyrektora w drugim osrodku........no i ,,zero,, szeryf tego nie widzi bo swoich pissekciarzy sie nie rusza tylko awansuje.......
gość
4 lata temu
i pomyśleć że w nagrodę w domu opieki społecznej będzie dyrektorem , ale się popisała , a zwyrodniałym opiekunom odebrać dzieci, dziwię się matce no ale kto powiedział że matka ma być dobrym człowiekiem, czasem to wróg nr 1
gość
4 lata temu
CO ZA BYDŁO
...
Następna strona