Trwa ładowanie...
Przejdź na

9-latek utonął na strzeżonym kąpielisku: "Ratownicy nie reagowali"

171
Podziel się

"Policja szukała go w lesie. To, co się tutaj działo, to było jedno wielkie nieporozumienie" - relacjonuje świadek.

bDJPEtQR

W Kałuszynie w województwie mazowieckim na strzeżonym kąpielisku utonął 9-letni chłopiec. Byli z nim rodzice, ale nagle stracili go z oczu. Jak informuje policja, trwa ustalanie okoliczności tej tragedii. - Został zabezpieczony na miejscu monitoring - mówi Leszek Morawski z policji w Mrozach.

Świadkowie mówią jednak, że praca policji i ratowników pozostawiała wiele do życzenia. - Podobno dziecko zaginęło około godziny 11, a około godziny 14 szła dziewczyna po plaży i ogłaszała przez megafon, że zaginęło dziecko - opowiada jedna z plażowiczek.

- Policjanci, zamiast szukać w wodzie, to szukali w lesie. Ratownicy nie reagowali w ogóle. Dopóki nie zjechało się pogotowie, straż. Strażacy zareagowali prawidłowo, bo od razu weszli do wody. Pogotowie, jak już dziecko zostało wyjęte z wody, siedziało sobie w karetce. To, co się tutaj działo, to było jedno wielkie nieporozumienie - mówi inny świadek.

bDJPEtQT

Od maja utonęło w Polsce już ponad sto osób.

bDJPEtQZ

Źródło: TVN24/x-news

bDJPEtRu
KOMENTARZE
(171)
gość
6 lat temu
Niestety ale ja również na kąpielisku strzezonym straciłam grunt pod nogami i zaczęłam się topić! Ratownik siedział w łódce 3 metry ode mnie i nie widział że się topię! Gdyby nie Pan, który wyciagnął rękę i mnie uratował byłoby po mnie:( wokół było wielu innych ludzi ale też nikt nie zwracał uwagi. Bardzo proszę REAGUJCIE! Tonie się w ciszy, nie można krzyknąć, nie można prosić o pomoc, jeśli czyjeś zachowanie w wodzie Was niepokoi REAGUJCIE, proszę...
gość
6 lat temu
Głupoty najwięcej do powiedzenia maja ci, którzy w ogóle nie mają dzieci!! Kto je ma wie, ze dziecko to tylko dziecko, a nad woda w tłumie nie trudno zgubić dzieciaka z oczu. Po co zatem ratownicy na kąpieliskach? Przez ich obecność rodzice tracą czujność. Skoro nie potrafią wykonywać swoich obowiązków należycie, po co wydawać pieniądze na ich pensje? Niech sobie lepiej znajdą inne sposoby na dorobienie na studia.
siedzący rato...
6 lat temu
A ten zapijaczony RYJ w wodzie nie ma pewnie sobie nic do zarzucenia,przecież był nawalony.
bDJPEtRv
gość
6 lat temu
Podziwiam za głoszenie takich teorii. Ratownik jest po to aby wykonywac swoje obowiązki. Nie powinni dopuścic to czegoś takiego. Ciekawe P****u czy gdyby spotkało to ciebie i twoje dziecko czy wtedy byłbys taki mądry. Po części jest to wina rodziców ale przede wszystkim Idiotów zwanych dalej ratownikami którym płaci się za zapobieganie takim tragedią a nie.......
Fantomas
6 lat temu
Kto wie jak się nazywa ta Pani w stroju i wywiad udziela?Piękna jest.
gość
6 lat temu
Bo tego zazwyczaj nie widać,to jest ułamek sekundy,człowiek mysli ze dziecko sie bawi a ono własnie tonie.
gość
6 lat temu
Ratownicy powinni miec oczy dookoła głowy ,rodzic nawet nie wie jak topia sie dzieci ,nie jest szkolony w tym kierunku.
gość
6 lat temu
Ratownicy powinni miec oczy dookoła głowy ,rodzic nawet nie wie jak topia sie dzieci ,nie jest szkolony w tym kierunku.
gość
6 lat temu
Jak to sie stalo ze nikt nie widzial jak dziecko sie topi?Nie do wiary
gość
6 lat temu
porazajace ale winni sa rodzice!!! wrociłam własnie znad morza... ratownicy troja i dwoja sie... komunikat jest ze wysokie fale i prad zwrtotny a mamusia tatus z dziecimi po szyje ... gwizdza ratownicy zadnej reakcji! brak wyobrazni!
gość
6 lat temu
A gdzie miało siedzieć pogotowie, w czasie gdy strażacy szukali CIAŁA...? Mieli stać na brzegu i patrzyć, czy strażacy dobrze szukają...?
wert
6 lat temu
h*j mnie to interesuje robisz lody to sie ciesz
J.
6 lat temu
Oczywiście że ratownicy nie są wstanie zobaczyć wszystkiego ewidentnie wina rodziców. Jak byłam mała zawsze rodzice czy ciotki pilnowali nawet na strzeżonych kąpieliskach bo to jest i była norma. Nie normalne za to jest olewanie dzieciaka i liczenie na to że inni będą pilnować.
bDJPEtRn
gość
6 lat temu
To nie było nieporozumienie tylko niePOrozumienie. dokładnie takie samo jak istnienie P*********w w naszym kraju.
...
Następna strona
bDJPEtRP