Abelard Giza: "Jeżeli kogoś obrazi żart o Bogu, to znaczy, że jego wiara jest słaba!"

155
Podziel się

"Jeśli Bóg jest wszechmocny i potężny, to uwierz, że ma zajebiste poczucie humoru" - mówi autor skeczu o papieżu.

Kilka lat temu Abelard Giza wywołał społeczne poruszenie swoim skeczem, w którym według ówczesnych posłów PiS-u "śmiał się z Papieża":

Giza publicznie bronił swoich żartów, twierdząc, że krytykującym go osobom zwyczajnie brakuje dystansu i autoironii. Dziś satyryk podtrzymuje swoją opinię w kwestii żartów o podtekście religijnym:

Nie mam świętości, uważam je za niebezpieczne. Jeżeli kogoś obrazi żart o Bogu, to znaczy, że jego wiara jest słaba. Jeśli Bóg jest wszechmocny i potężny, to uwierz, że ma zajebiste poczucie humoru. Można powiedzieć o wszystkim. Moja mama jest osobą myślącą i wiedziała, że nie ma za co przepraszać w skeczu z papieżem.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

KOMENTARZE
(155)
gość
4 lata temu
ludzie za dużo zajmują sęe pyskowaniem o wierze i o Bogu.. a później okazuje się że nie chodzą do Kościoła lub chodzą bardzo rzadko - nie znają Pisma Świętego, nie znają przykazań i nie za bardzo się orientują w sprawach kościelnych!! Ale do kabaretu się przyczepią jacy to oni obrońcy wiary..
gość
4 lata temu
Abelard jest błyskotliwy i odważny .Lubię jego humor .
gość
4 lata temu
akurat zrobił
gość
4 lata temu
Abelard Giza jest spoko, a ci co się naburmuszają, bo obraził im jakiegoś juzefa czy innego buddę są fanatykami.
gość
4 lata temu
Brawo Giza!!!!
Najnowsze komentarze (155)
Eibon
4 lata temu
Ciekawe czy kabaret limo zrobi sekcz o machomecie albo o allachu puszczającym bąki np. we Francji albo chociaż w Niemczech
wera12340987
4 lata temu
Ty dziadu walony jak możesz obrażać papieża? Wracaj lepiej. do swojego kraju ty muzułmaninie walony!!!!!!!!
gość
4 lata temu
ok zrobimy test. Abelard obraź Allaha w obecności muslimów czekam.
Fala
4 lata temu
Panie Abelardzie! To chyba nie tak trudno zauważyć, że ludzie mają różną wrażliwość i chodzi o to, aby to uszanować. Tak po ludzku, żeby nikomu przykrości ni zrobić. To, że dla Pana nie ma żadnej świętości nie ma znaczenia, skoro inni je mają i Pana żarty ich ranią.
gość
4 lata temu
a moze ten pan jest muzulmanem bo cos mi to imie podpada. Niech sobie zaratuje w takim razie z muzulmanow i allaha, ciekawe jaka bedzie reakcja :)
gość
4 lata temu
Skoro nie ma świętości, to życzę powodzenia w żartowaniu z Mahometa. Zobaczymy jak długo pożyje, gdy dzikusy z Azji zajmą się tłumaczeniem co zrobił nie tak. Niech publicznie naśmiewa się z własnej matki, ze swojego partnera lub partnerki!
gość
4 lata temu
Jeżeli Ktoś naśmiewa się z Boga i Wiary, w której się wychował musi mieć wielki kompleks. A jeżeli nie potrafi znaleźć innego tematu do żartów to znaczy że nie ma pomysłu na siebie i swoją twórczość i jest maleńkim człowieczkiem, ograniczonym i słabym. Nie mówię tego jako zagorzała katoliczka-muzułmanka-buddystka itp. itd, tylko jako człowiek.
gość
4 lata temu
jak zwykle p*********e w TVN-ie!
gość
4 lata temu
Poznac glupiego,po smiechu jego
gość
4 lata temu
A ja się zgadzam i wierzę, że Bóg ma naprawdę ogromne poczucie humoru i kocha Abelarda tak samo jak Papieża.
gość
4 lata temu
Niech obraża swoją matkę ma bliżej.
gość
4 lata temu
Niech pojedzie do Norwegii i tam w enklawie muzułmanów pożartuje z ich boga. Uważam go za dupka i choć nie jestem kościółkowy to jest to niesmaczne.Polacy to jednak głupcy,zabrali wam ojczyznę ,zrobili z was niewolników ,a teraz każdy ,szemrany pozbawi was narodowości i wiary.Kraj pedałów i idiotów.
gość
4 lata temu
O Bogu to można żartować, obrażać, wyśmiewać i jakoś to nikogo nie rusza. Niech ktoś spróbuje tak zrobić z Allahem albo Mahometem. Świat jest śmieszny sam w sobie a ludzie tacy mali.
gość_od_gości...
4 lata temu
Abelard... dobre teksty, ok, ale dobrze byłoby, żebyś teraz coś pokazał od siebie o Islamie, o Judaizmie, o satanistach, ubierz w jeden skecz, opowieść i pokaż, że tak samo masz podejście do wszystkiego, bo tak jedziesz na jednym PR. Staram się być obiektywny, więc liczę, że coś od siebie niedługo pokarzesz w tej kwestii. Pozdrawiam
...
Następna strona