Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Agata i Piotr Rubikowie otworzyli się na temat życia w Miami i chwalą się szkolnym SUKCESEM Heleny: "Na jej miejsce czekało TYSIĄC DZIECI"

285
Podziel się:

Minęło prawie pół roku od szczegółowo relacjonowanej przeprowadzki Rubików za ocean. Agata i Piotr wciąż utrzymują, że była to najlepsza decyzja, jaką mogli wspólnie podjąć. Odnieśli się też do ewentualnego powrotu do ojczyzny w przyszłości.

Agata i Piotr Rubikowie otworzyli się na temat życia w Miami i chwalą się szkolnym SUKCESEM Heleny: "Na jej miejsce czekało TYSIĄC DZIECI"
Rubikowie zapewniają, że wiodą wymarzone życie na Florydzie (Instagram)

Piotr Rubik w trakcie kilkunastoletniej kariery muzycznej występował w wielu krajach na całym świecie. Jego serce mocniej zabiło do Stanów Zjednoczonych, które 2 lata temu odwiedził wraz z żoną. Agata Rubik szczególnie upodobała sobie Miami, dziś będące miejscem ich stałego zamieszkania.

Pierwsze tygodnie po przeprowadzce zdecydowanie nie należały do sielankowych. Po upływie prawie pół roku Rubikowie mogą już jednak pochwalić się pierwszymi przyjaźniami, które zaowocowały uczestnictwem w wystawnych spotkaniach. Jak wspólnie zapewniają, nie tęsknią już za dawnym życiem. Potwierdzili to w najnowszym wywiadzie dotyczącym ich spełnionego amerykańskiego snu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marcin Hakiel o nowej partnerce i relacjach z Katarzyną Cichopek: "Mam nadzieję, że nigdy nie będziemy rozmawiać"

Małżonkowie z 15-letnim stażem porzucili uporządkowane życie w Polsce. Podczas pierwszej wizyty za oceanem, doszli do wspólnego wniosku, że warto byłoby uzyskać kartę stałego pobytu. Był to ich pierwszy krok na drodze do przeprowadzki na drugi koniec świata.

Podczas jednego z zorganizowanych kilka tygodni temu Q&A, Agata z wrodzoną sobie skromnością zdradziła, że otrzymali zielone karty "na podstawie wybitnych osiągnięć męża". Cała procedura w praktyce okazała się jednak znacznie bardziej skomplikowana.

Od razu po powrocie do Polski, w styczniu, zacząłem zbierać wszystkie dokumenty, których było chyba z tysiąc stron. W przypadku mojej wizy musiałem udowodnić urzędnikowi, który kompletnie nic o mnie nie wiedział, że jestem tym, kim jestem - opowiedział Piotr Rubik w rozmowie z Onetem.

Finalnie Rubikowie otrzymali dokumenty niezbędne do zamieszkania w Stanach Zjednoczonych dopiero po upływie prawie roku od rozpoczęcia formalności. Podczas wywiadu otworzyli się także na temat swoich dorastających córek, dla których również był to nie tylko szok kulturowy, ale przede wszystkim życiowa rewolucja o 180 stopni. 14-letnia Helena nie miała jednak z górki w kwestii naboru do szkoły średniej.

Szkoła, do której miała iść Helenka, jest bardzo dobrą, publiczną placówką. (...) Aby się dostać do szkoły w Ameryce, trzeba mieć adres, a w momencie, gdy kończyły się zapisy, my byliśmy w Australii. Szkoła, którą wybraliśmy, organizuje loterię wyłaniającą zdolne dzieci. Oczywiście, to się nazywa loteria, ale przede wszystkim patrzą na wyniki i egzaminy. Helenka dostała się do tej szkoły, a dopiero później dowiedziałem się, że na jej miejsce czekało tysiąc dzieci - wyznał dumny ojciec.

Ich młodsza pociecha w przyszłym roku dołączy do tej samej placówki. Jak zgodnie przyznali znani rodzice, z tego względu pozostaną w swoim dotychczasowym miejscu zamieszkania jeszcze przez co najmniej kilka lat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(285)
Ehh
3 miesiące temu
Nie wiem czy też tak macie ale mnie wkurza dzisiejszy świat, że trzeba być takim idealnym. Do szkoły czeka tysiąc osób na Twoje miejsce, do pracy jeszcze więcej. Ciągle coś trzeba udowadniać. Jestem tym zmęczona.
Ania
3 miesiące temu
Na mnie również rodzice cisneli bo musiałam być naj.. Dziś mam 30 lat i chodzę na terapię.Z rodzicami nie mam kontaktu.Zniszczyli mnie i mojedzieciństwo.
mopsy
3 miesiące temu
czy Helena dostała już nowe buty, czy nadal chodzi w jednych „japonkach”?
Co ona bierze
3 miesiące temu
Agata wez nie piernicz ,bardzo duzo ludzi mieszka w USA , i wszyscy wiemy jak dzialaja dystrykty szkolne. No wlasnie, na zasadzie adresu bo szkoly sa finansowane z podatkow mieszkancow danego dystryktu. Wiec jesli jest bogata okolica to oczywiscie ze szkola jest fancy.
kleks
3 miesiące temu
Dramat.
Najnowsze komentarze (285)
Helena
3 miesiące temu
Nie będą mieli łatwo i na ich miejscu nie opowiadałabym takich historii publicznie. Ich sytuacja może szybko ulec zmianie i trudno będzie się im przyznać do prawdy o życiu w stanach.
meloman
3 miesiące temu
Podjęcie tak poważnej decyzji o wyjeździe całej rodziny do Stanów, w momencie, w którym ten kraj stoi na krawędzi poważnych zawirowań finansowych, było oznaką pewnej naiwności i ryzykanctwa. To już nie lata 90-te i kraj mlekiem i miodem płynący, a ich główne źrodło dobrobytu: dolar będący światową walutą rezerwową, może przestać nią być, to wszystko aktualnie się rozgrywa. A, że ich lubię i dobrze życze tak im, jak i Stanom, to mam nadzieję, że nie będą musieli żałować tego kroku. Lepiej by jednak było gdyby zostali w Polsce.
rol
3 miesiące temu
Przestańcie komentować w necie życie innych a oni w czarodziejski sposób ZNIKNĄ...
taka prawda
3 miesiące temu
Kurzopki Rubiki i tak w kółko nieprzydatne informacje
dżesika
3 miesiące temu
Rodzice chwalący się "sukcesami" swoich dzieci to jeden z najżałośniejszych widoków, dotarło?
gość
3 miesiące temu
Moja córka też dostała sie do szkoły w Stanach
zośka
3 miesiące temu
Przecież to bajdurzenie zaburzonej matki,która w życiu nic nie osiągnęła.Agatka nie ma się czym chwalić, to wymyśla różne głupoty.Poziom edukacji w szkole publicznej w USA,gdzie chodzi tam zbieranina różnej młodzieży,meksykańców,latynosów i innych emigrantów jest na bardzo niskim poziomie
True
3 miesiące temu
STANIA US niestety pudel kasuje moje wpisy a szkoła to MAST academy, zaraz za rogiem od ich domu.
Stania US
3 miesiące temu
A przepraszam jaka to szkola publiczna? Mieszkam w Miami I nie wiem o ktorej oni mowia. Oni robia sami z siebie cyrk.
Eugeniusz z U...
3 miesiące temu
Ja uciekam z mimi do poznania
edek
3 miesiące temu
Kogo obchodza dzieje tych ludzi 🤔
Uug
3 miesiące temu
Agata ma szczęście w zyciu. Trafila na bogatego, inteligentnego meza, dzieci ma po nim mądre a ona lezy sobie na plazy.
TEO
3 miesiące temu
Co ona w nim widzi
Www
3 miesiące temu
Uciekli z Polski bo boją się że będzie tu wojna i tylne. Teraz coraz więcej celebrytów kupuje domy we Włoszech czy Hiszpanii i ucieka...
...
Następna strona