Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Agata Młynarska w żałobie. "Tato, dziękuję za bezwarunkową miłość"

72
Podziel się:

Agata Młynarska przekazała smutne wieści. Dziennikarka poinformowała o śmierci byłego teścia i ojca jej pierwszego męża, prof. Jana Kieniewicza. Pożegnała go w poruszających słowach.

Agata Młynarska w żałobie. "Tato, dziękuję za bezwarunkową miłość"
Agata Młynarska pożegnała bliską jej osobę. Opublikowała poruszający wpis (AKPA)

Agata Młynarska przekazała smutne wieści za pośrednictwem instagramowego profilu. Dziennikarka poinformowała o śmierci prof. Jana Kieniewicza, czyli byłego teścia i ojca jej pierwszego męża, Leszka Kieniewicza. Młynarska pożegnała zmarłego mężczyznę w poruszających słowach.

Wczoraj wieczorem, po długiej i ciężkiej chorobie odszedł nasz ukochany tata, dziadziuś i pradziadziuś Janek. Był naszym nauczycielem, przyjacielem i drogowskazem. Nie oceniał, wspierał, kochał. Uczył jak być człowiekiem- zaczęła. Dla mnie, choć wydawać by się mogło, że synowa po rozstaniu z jego jedynym synem przestanie być ważna, był jak ojciec. Mówił do mnie córeczko. Przemka przyjął z otwartymi ramionami. Stał przy mnie i służył każdą pomocą w najtrudniejszych życiowych chwilach.

Agata Młynarska w żałobie

W dalszej części wpisu dziennikarka wspomniała o relacjach Kieniewicza z dorosłymi dziś wnukami - Stanisławem i Tadeuszem. Pociechy są owocem pierwszego małżeństwa Młynarskiej.

Każda rozmowa z tatą Jankiem była ważna. Tłumaczył nam świat. Pokazywał, że wiara, miłość, nauka, praca to wartości, które mają znaczenie. Kochał życie. Był najwspanialszym dziadkiem dla Stasia i Tadzia. Nad życie kochał swoje prawnuczki Julię i Klarę. Odszedł, będąc trzymanym do końca za rękę przez wspaniałego syna Leszka, do miłości swojego życia, Grażyny Kieniewicz. Leszku i Joanno - najczulsze wyrazy współczucia. Tato, dziękuję za bezwarunkową miłość okazywaną mi na każdym kroku przez 40 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odeszli w 2023 roku. Pozostaną w naszej pamięci

Do wpisu dziennikarka dołączyła zdjęcia, które wykonała kilka miesięcy temu.

To zdjęcie zrobiłam tacie 9 października 2023 roku, w jego ostatniej podróży do ukochanego przez niego Śródziemnomorza. Piosenkę "Besame mucho" śpiewał mi wiele razy.

Jak wspomniała Młynarska, Jan Kieniewicz był wykładowcą na Wydziale "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego oraz autorem książek, publikacji i podręczników. W latach 80. był wicedyrektorem Instytutu Historycznego UW, a w latach 90. piastował funkcję ambasadora RP w Hiszpanii.

Pudelek składa kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(72)
wiktoria
4 tyg. temu
Niestety, miłość ojca często jest warunkowa i później taka „opieka” wymaga terapii. Dziecko jest kochane tylko wtedy, gdy spełnia standardy. Ja zostałam odepchnięta przez własnego ojca, jak wpadłam w depresję mając 22 lata i nie radziłam sobie w życiu, zawalałam studia i pracę (tak, utrzymywałam się sama - od 19 roku życia). Już w dzieciństwie dostawałam jasny sygnał - jeśli potrzebujesz pomocy, to jesteś tylko ciężarem. Poradziłam sobie z tą sytuacją, ale wyprostowanie psychiki po takich doświadczeniach kosztowało mnie bardzo dużo i zawsze wydawało mi się, że jestem dla wszystkich ciężarem i kłopotem. Dopiero gdy poznałam mojego męża, zrozumiałam, że to nie wstyd prosić o pomoc i nie jestem śmieciem, jeśli popełniłam błąd. Nie chciałam nigdy rodziny, ale jak poznałam jego bliskich, to zmieniłam zdanie. Z ojcem rozmawiam dwa razy do roku.
adadeo
4 tyg. temu
Agata Młynarska mając mamę - nawet jej nie odwiedza, a jaki jest tego powód? Odpowiem wam: pieniądze. Po odejściu od żony Wojciech Młynarski odciął się od niej, a jego córki poszły jego śladem. Jedynie Jan Emil Młynarski, który został z mamą - zachowuje się wspaniale, nie pierze brudów i ma żonę, dzieci, oraz jedynych teściów.
Jjjj
4 tyg. temu
Obie mlynarskie za nic mialy ojca tylko pieniadze z niego ciagnely. Mlynarski chory mieszkal w fatalnych warunkach spal na rozwalonej wersalce z ktorej sprezyny wychodzily, wilgoc zimno. Dopiero jego ostatnia partnerka pani Joanna mu pomogla.
Jaśmina
4 tyg. temu
A biedna, ś.p Joanna Kossowska, partnerka Wojciecha Młynarskiego "przepraszam" się nie doczekała. Polecam poczytać jej profil na portalu społecznościowym.
nsns
4 tyg. temu
Nie ma czegoś takiego jak były teść. Teść jest teściem nawet po rozwodzie.
Najnowsze komentarze (72)
mirkle
4 tyg. temu
wspaniały człowiek, wielkiej kultury i uczciwości. Pracowaliśmy razem w Ambasadzie RP w Madrycie , człowiek wielkiej klasy. Współczuję rodzinie.
tylko
4 tyg. temu
kołtuństwo 1 klasy ,Jad który sprzedawała nawet o dzieciach ,szydziiła za to ,że wypoczywali z rodzicami nad morzem za pierwsze dostane od Panstwa pięćset plus Pamietamy !!!
Skopiowane
4 tyg. temu
Mnie się w głowie nie mieści, jak Agata potraktowała ostatnią wieloletnią partnerkę ojca, panią Kossowską :( Strasznie smutna historia, nie pozwoliła jej sie nawet pożegnać, spakować swoich własnych rzeczy z mieszkania, w którym razem mieszkali. Niewyobrażalne. Nie trzeba kochać partnerki ojca, nie trzeba jej nawet lubić, ale zwykły szacunek - to miara człowieczeństwa. P. Asia zmarła w styczniu, pokój jej duszy.
Babcia
4 tyg. temu
Tak i trzeba o tym szczekać na cały świat. Żałobę nosi się w sercu i wśród najblizszych. A w internecie to zwykły lans- paskudne zachowanie.
Misiek
4 tyg. temu
Udaje taką dobrą, żeby pochwalić się znanym pierwszym teściem pochodzącym z arystokracji ,a podle zachowały się w stosunku do ostatniej partnerki ojca, zabraniając jej się pożegnać z Młynarskim gdy umieral w domu spokojnej starości,a kobieta opiekowała się przez ostatnie lata schorowanym artystą. Od matki też się odcięła z siostrą podobno, bo większe korzyści dawała sztama ze sławnym ojcem przed laty. Ogolnie przesłodzona falszywa kobieta moim zdaniem.
w sumie
4 tyg. temu
dziwne, być w żałobie po byłym teściu ? no bez jaja.....rozumiem jakiś smutek, skoro był dobrym człowiekiem, ale od razu żałoba ?
Polka
4 tyg. temu
Młynarskie powinny odpowiedzieć prawnie za hejtowanie i uprzykszanie życia Joannie Kossowskiej partnerce ich ojca,która zajęła się ich ojcem i opiekowała się nim ostatnie 11 lat jego życia.Cała historia na fb Joanna Kossowska,ktoś powinien napisać o tym książkę...
Tulipan
4 tyg. temu
Co za fałsz, co za obłuda. Okropna kobieta. Wystarczy wspomnieć Pana Wojciecha Młynarskiego. Reszta jest milczeniem
Jan
4 tyg. temu
Litości nie pokazujcie już tej starszej pani to jest żałosne i przykre
Joly
4 tyg. temu
Każdy LANSIK jest dobry. Byle było GŁOŚNO.
Gość
4 tyg. temu
Ś. P- Joanna Kossowska na fb, cała prawda
BIBIBUM
4 tyg. temu
Jak zwykle lans. Gdyby nie ojciec, gdzie by teraz była?
Luka
4 tyg. temu
Piękne słowa!
Kaja
4 tyg. temu
Ale wypociny
...
Następna strona