Trwa ładowanie...
Przejdź na

Agnieszka Holland: "Kiedy kobieta przestaje być atrakcyjna robi się przezroczysta"

236
Podziel się

"Nie ma szacunku dla kobiet. Jeżeli nie traktuje swojej roli jako służebna to jest odbierana negatywnie, jako agresywna, zimna sucz, roszczeniowa".

bCOHYyPV

Agnieszka Holland zalicza się do szerokiego grona artystów, które od lat krytykuje Prawo i Sprawiedliwość oraz Jarosława Kaczyńskiego. Reżyser uważa, że podziały między Polakami to wina prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Holland wielokrotnie w wywiadach opowiadała o strachu przed działaniami partii rządzącej oraz kierunku, w jakim zmierza polska polityka. Jej zdaniem zabiegi rządowe, chociażby program 500+, mają na celu odebranie podmiotowości kobietom.

Agnieszka Holland w rozmowie z Magdą Mołek ostro skrytykowała łamanie praw kobiet. Zdaniem reżyser w Polsce nie ma szacunku dla kobiet. Dodała, że panie, które nie godzą się na role służebnic, odbierana są jako "agresywne, zimne i roszczeniowe sucze":

bCOHYyPX

Nie ma szacunku dla kobiet. Nawet kobieta, która ma wysokie wykształcenie, duże kompetencje i pełni istotną funkcję cofa się w cień. Jeżeli nie traktuje swojej roli jako służebna to jest odbierana negatywnie, jako agresywna, zimna sucz, roszczeniowa. W momencie, kiedy kobieta przestaje być atrakcyjna z męskiego punktu widzenia, to znika, robi się przezroczysta. Ma się wrażenie w metrze, na ulicy, że ktoś na nie patrzy, to tak jakby ich nie było, prześlizgują się wzrokiem.

bCOHYyQd
bCOHYyQe

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCOHYyQy
KOMENTARZE
(236)
gość
3 lata temu
Ma racje kobieta
gość
3 lata temu
Ma racje,niestety
gość
3 lata temu
Mnie nie obchodzi,że ktoś chce sobie podporządkować moją osobę i z tego powodu nie lubi. Jego problem.Niech spróbuje u siebie w domu,to zobaczy gdzie jego miejsce.Najczęściej to pantoflarze mają największe pretensje do obcych kobiet,bo w domu nie podskoczy tylko cicho siedzi w kącie.
bCOHYyQz
gość
3 lata temu
stare dziadki tez sa przezroczyste
gość
3 lata temu
Nie każda kobieta musi być zainteresowana wyglądem i modą. Od mężczyzn nikt tego nie wymaga.
Najnowsze komentarze (236)
gość
3 lata temu
ja się jej boję,taki złowieszcy uśmiech i rozbiegane oczy może mieć tylko zły podstepny czlowiek...
czyt
3 lata temu
Nie ma się czym przejmować. A kimże są inni ludzie, żeby się przejmować tym, czy na ciebie patrzą czy nie? Tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Gorzej rzeczywiście, gdy niezauważanie człowieka ma wpływ na jego możliwości zawodowe czy społeczne. Wtedy jest to paskudnym świństwem, ale że w Polsce tak się dzieje, to wiadomo. Polska nie jest krajem przyjaznym kobietom, a wobec starszych kobiet nasz kraj jest miejscem bardzo wrogim.
gość
3 lata temu
pani agnieszka jest mega nieatrakcyjna więc pewnie już zniknęła w ogóle jej nie ma dla męskich oczu....
gość
3 lata temu
pani agnieszka jest mega nieatrakcyjna więc pewnie już zniknęła w ogóle jej nie ma dla męskich oczu....
nina
3 lata temu
nie lubie jej ale ma racje
gość
3 lata temu
Jestem babcią, zajmowałam się wnuczkami ale i sobą ;) w każdym etapie swojego życia byłam i jestem zauważalna i nigdy nie czułam się "przezroczysta". To kwestia charakteru, usposobienia, relacji z ludźmi a przede wszystkim pogody duch. Życzę miłego dnia !
gość
3 lata temu
Wolałbym aby zamiast teoretyzować, napisała o swoich doświadczeniach, kobiety która nigdy nie była atrakcyjna.
gość
3 lata temu
Stary baobab
bCOHYyQr
gość
3 lata temu
do tych wszystkich suk ,które pluja jadem na Pania Holand ...w*n na jarmark ,albo przed blok plotkować z sąsiadkami .Ze tez maja czelność krytykować taka wyjatkowa kobiete
OBIEKTYWNA
3 lata temu
uwielbiam film Agnieszki Holand ,,Plac Waszyngtona,,
Maniek zet
3 lata temu
Ta pani nie jest przezroczysta.... zaczyna być bezbarwna...
gość
3 lata temu
Te feministki to już mają nawet do facetow pretensje, że są dla nich przezroczyste ii nie wzbudzają w nich pożądania! Pogardzają "blondynkami o niebieskch oczach" a zazdrość cicha je zżera. Może i jest w tym prawda - ja nigdy nie byłam przezroczysta, może dlatego wściekłe ataki feministek (nie mylić z prawdziwymi feministkami, które kiedyś wywalczyły nam wszystkie prawa) na facetów obserwowałam z lekką nutką goryczy - one też byłyby łagodniejsze dgyby były ładniejsze? Życzę im tego z całego serca.
gość
3 lata temu
JAK CIE WIDZA TAK CIE PISZA
gość
3 lata temu
to p,Holand juz o dawna musi byc przezroczysta ,bo kobiecosci ZERO
...
Następna strona
bCOHYyQT