Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|

Aleksandra Żebrowska uderza w kościół: "Nie chcę kierować dzieci do instytucji, KTÓREJ SIĘ WSTYDZĘ"

334
Podziel się:

Tłumacząc, dlaczego nie zdecydowała się z mężem na ochrzczenie dwójki dzieci, Aleksandra Żebrowska nie szczędziła gorzkich słów kościołowi katolickiemu i obecnemu rządowi. Bizneswoman mówiła o "podzieleniu kraju, upokorzeniu i wykluczeniu".

Aleksandra Żebrowska uderza w kościół: "Nie chcę kierować dzieci do instytucji, KTÓREJ SIĘ WSTYDZĘ"
Aleksandra Żebrowska uderzyła w rząd i Kościół katolicki (AKPA)

W ostatnich miesiącach liczba przedstawicieli rodzimego show biznesu wypowiadających się na szeroko pojęte tematy społeczne uległa znacznemu powiększeniu. Nagłówki portali częściej niż kiedykolwiek zdobią odważne wyznania znanych i lubianych postaci. Do grona celebrytów, którzy zdecydowali się publicznie skrytykować władzę i kościół katolicki, dołączyła ostatnio Aleksandra Żebrowska.

Aleksandra Żebrowska tłumaczy, dlaczego wraz z mężem nie ochrzcili dwójki dzieci

Żona jednego ze słynniejszych polskich aktorów udzieliła wywiadu magazynowi "Elle". Podczas rozmowy Aleksandrze przypomniano, że jako dziewczynka w otoczeniu bliskich pojawiła się na okładce religijnego pisma "Słowo wśród Nas". Żebrowska oznajmiła, że jej rodzina jest "raczej wierząca". Podkreśliła jednak, że dziś chrzest czy pierwsza komunia coraz częściej traktowane są jako element tradycji. Zapytana o powód nieochrzczenia dwójki najmłodszych pociech, bizneswoman wprost określiła swój stosunek do kościoła katolickiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żona Żebrowskiego bez makijażu na zakupach

To był czas, gdy Kościół zajmował stanowisko w naprawdę ważnych sprawach - pedofilii, in vitro, aborcji, migrantów. Miał szansę pojednać ludzi, pokazać, na czym polega miłosierdzie, co oznacza dobro i wspólnota według chrześcijańskich wartości. A zrobił coś dokładnie odwrotnego: podzielił, upokorzył i wykluczył. (...) Nie chcieliśmy kierować dzieci do instytucji, z której stanowiskiem się radykalnie nie zgadzamy, a wręcz się go wstydzimy - przyznała 35-latka.

Aleksandra Żebrowska gorzko o kościele katolickim i rządzie

Żona Michała Żebrowskiego zdecydowała się odnieść także do obecnej sytuacji na polskiej scenie politycznej. Aleksandra uderzyła w rząd i stwierdziła, że ten wraz z kościołem katolickim buduje swoją pozycję na tragediach obywateli.

Doświadczenia poronienia nauczyły mnie pokory. Przestajesz wtedy tak szybko oceniać innych ludzi, bo nie wiesz, o jak traumatycznych przeżyciach nie chcą mówić głośno. (...) Tymczasem właśnie te bolesne tematy cynicznie wywleka się na forum publiczne nie po to, by komukolwiek pomóc, tylko po to, żeby ideologiczną dyskusją, która z góry jest skazana na awanturę, wywołać emocje i odwrócić uwagę od tematów, z którymi rządzący sobie nie radzą - podkreśliła Żebrowska.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(334)
....
rok temu
Nie musisz , Twój wybór, szkoda, że nie wstydzisz się pokazywać zdjęć ze spuszczonymi majtkami na klozecie...
Basia
rok temu
Ja nie ide dla kapłana do kościola, ale dla Jezusa bo w tym chlebie jest on żywy i prawdziwy, Jezus prawda i życiem. Ja wierzę w Boga i jestem z tego dumna.
ono
rok temu
Przecież to oczywiste . Osoba niewierząca nie ochrzci dziecka.
gość ...
rok temu
No lepiej wstawić zdjęcie 4 liter.
Cleopatra
rok temu
Tja, lepiej wrzucać zdjęcia, na którym jednocześnie siedzi się na sedesie i karmi dziecko.
Najnowsze komentarze (334)
Smutne ale pr...
6 miesięcy temu
Polecam poczytać polski Ateista pod katolicką presją
Hanka
11 miesięcy temu
Zycie nauczy ją rozumu i zmądrzeje tylko niech się tragicznego coś wydarzy. Będzie się wstydzić co naplotła. Mając 35 lat to nie pojmuje życia po 50 jak doczeka to nabierze rozumu a i tak może się zdarzyć że po 50 nie zmądrzeje, Tak jak żyje i pokazuje to wszystko się zgadza.
Adam
rok temu
Ani ładna ani mądra
i tyle
rok temu
Kogo to obchodzi czy chodzi do kościoła i czy będziesz chrzciła swoje dzieci. No ale kościoła się wstydzi, ale wstawianie półnagich zdjęć męża i swoich to już nie.
ABC
rok temu
Cel życiowy rozchylania nóg mężczyźnie w wieku ojca
😱😱😱
rok temu
Pewnie Pani wygonie żyć z mężczyzną w wieku oja bez ślubu i nie chrzścić dzieci
🤣🤣🤣
rok temu
Pani cofa się do POGAN i 🤣
Hahaha
rok temu
I ta instytucja też już o tobie zapomniała
😱😱😱
rok temu
Najlepiej żyć w grzechu bez ślubu a dzieci bez chrztu
😱😱😱
rok temu
Najlepiej żyć w grzechu bez ślubu a dzieci bez chrztu
😱😱😱
rok temu
Najlepiej żyć w grzechu bez ślubu a dzieci bez chrztu
Oj tam oj tam
rok temu
Ale do I Komunii to dzieci poślą...
sissi
rok temu
I bardzo słusznie :)
Aaa
rok temu
A w co Pani wierzy w swoje krocze 🤣
...
Następna strona