Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

Aleksiej Nawalny nie żyje. Osierocił dwójkę dzieci. Jego żona przeszła dla niego przez piekło

Podziel się:

W piątek rosyjskie służby poinformowały o śmierci opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. 47-latek był przetrzymywany w łagrze. Jego żona do ostatnich chwil wierzyła, że jej mąż powróci kiedyś na wolność. Kim jest Julia Nawalna?

Aleksiej Nawalny nie żyje. Osierocił dwójkę dzieci. Jego żona przeszła dla niego przez piekło
Kim jest żona Aleksieja Nawalnego (fot. Instagram)

W piątek około południa media podały informacje o śmierci Aleksieja Nawalnego. 47-letni rosyjski opozycjonista był przetrzymywany w kolonii karnej w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym zaledwie kilkadziesiąt kilometrów pod kołem podbiegunowym. Będąc jeszcze na wolności, Nawalny organizował masowe protesty na ulicach rosyjskich miast. Walczył z korupcją. Uświadamiał rosyjską społeczność. Aresztowano go na początku 2021 roku gdy tylko wrócił do ojczyzny po rehabilitacji w Niemczech. Za graniczą leczył się po tym, jak próbowano go otruć. W związku z jego przeszłością już spekuluje się, że Nawalny nie poniósł śmierci w wyniku przyczyn naturalnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Aleksiej Nawalny nie żyje. Opublikowano ostatnie nagranie opozycjonisty

Władze placówki, w której przetrzymywano Nawalnego, opisały, że mężczyzna miał źle się poczuć po piątkowym spacerze. Natychmiastowo stracił przytomność. Ponoć mimo starań ratowników nie udało go się uratować.

Kim jest żona Aleksieja Nawalnego?

Do samego końca o wyzwolenie Nawalnego walczyła jego ukochana małżonka - Julia Nawalna. Świat usłyszał o niej, gdy dniami oczekiwała na męża na szpitalnym korytarzu, po próbie otrucia "nowiczokiem" – radziecką specjalnością. Razem z nim zdecydowała się wrócić do Rosji, godząc się na potencjalne konsekwencje swych decyzji. Julia była obecna zarówno przy aresztowaniu męża, jak i przy późniejszych procesach. Gdy Aleksiej trafił do łagru, to właśnie ona stała się w zasadzie jedynym łącznikiem między nim a światem zewnętrznym.

Kocham Cię, moja najdroższa osobo na świecie, i od wielu, wielu lat nie przestaję być z ciebie dumna - pisała na Instagramie Julia, gdy w 2022 roku Aleksiej usłyszał wyrok 9 lat w kolonii karnej.

Nawalny poznał swoją drugą połówkę ponad 20 lat temu podczas wczasów w Turcji. Julia jest z wykształcenia ekonomistką. Zaczynała karierę jako pracownica w banku, jednak po jakimś czasie odeszła z pracy, koncentrując się na życiu rodzinnym. Razem z mężem wychowywała w Moskwie dwójkę dzieci. Ich córka Daria ma dziś 23 lata. Syn Zachary 16.

Wszystkiego najlepszego tato! Kocham cię i tęsknię za tobą każdego dnia. Jesteś moim bohaterem - pisała na Instagramie Daria w 2022 roku.

Wzruszające przemówienie Julii Nawalnej na Oscarach

Dokładnie rok temu na gali rozdania Oscarów w kategorii dokument wygrał film poświęcony walce Aleksieja Nawalnego. Statuetkę w imieniu ekipy i oczywiście swojego męża odebrała Julia. Ze sceny padły mocne słowa.

Mój mąż jest w więzieniu za mówienie prawdy. Jest w więzieniu za to, że broni demokracji. Aleksiej, marzę o dniu, w którym będziesz wolny i w którym nasz kraj będzie wolny. Bądź silny, kochanie - mogliśmy usłyszeć w marcu 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl