Trwa ładowanie...
Przejdź na
Mikey
|

Alicja Węgorzewska, gwiazda papieskiego koncertu, broni Jana Pawła II: "ŁATWO O SENSACJĘ..."

120
Podziel się:

Już 2 kwietnia ma się odbyć koncert ku pamięci Jana Pawła II, na którym wystąpi masa gwiazd, związanych oczywiście z TVP. Alicja Węgorzewska niezwykle ostrożnie podchodzi do ostatnich zarzutów w sprawie tuszowania pedofilii...

Alicja Węgorzewska, gwiazda papieskiego koncertu, broni Jana Pawła II: "ŁATWO O SENSACJĘ..."
Alicja Węgorzewska, gwiazda papieskiego koncertu, broni Jana Pawła II (Getty Images, Instagram)

Niedawno wyemitowano głośny reportaż "Franciszkańska 3", który zrobił sporo zamieszania w mediach. Udowodniono w nim, że Jan Paweł II miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych wśród polskich księży i ukrywać je, jeszcze zanim został papieżem. Całą aferę skomentowało oczywiście też sporo gwiazd, które stają po dwóch stronach barykady.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Politycy chcą bronić papieża. Znany ksiądz: to nie wynika ze szczerości serca

Już w najbliższą niedzielę 2 kwietnia mają odbyć się w całej Polsce specjalne marsze, a także koncert ku pamięci Jana Pawła II. Data nie jest wybrany przypadkowo, gdyż w ten dzień mija 18 lat od śmierci głowy kościoła katolickiego. Najgłośniejszym koncertem będzie z pewnością ten, który odbędzie się w rodzinnym mieście Karola Wojtyły - Wadowicach. Wiele gwiazd zapowiedziało już swoją obecność - m.in. Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Łukasz Zagrobelny czy Alicja Węgorzewska. Cały koncert będzie emitowany oczywiście w TVP.

Gwiazdy murem za papieżem

Niektóre z gwiazd w rozmowie z Teleshow WP odważyły się skomentować ostatnią "papieską aferę", dumnie wyrażając swój szacunek do postaci Jana Pawła II.

Jan Paweł II był dla mnie autorytetem praktycznie od zawsze. Pochodzę z południa Polski, a tam papież był osobą bardzo poważaną. Postrzegam go jako postać niezwykłą, wielkiego człowieka, wybitnego myśliciela i filozofa. Mnie nauczył przede wszystkim szacunku do każdego człowieka i staram się trzymać tej zasady przez całe życie - powiedziała w rozmowie Izabela Szafrańska, która zaistniała w "The Voice of Poland".

Artystka nie chciała jednak odnieść się do rzekomych podejrzeń o tuszowanie przez papieża pedofili:

Odnośnie podejrzeń nie wypowiadam się, ponieważ w tym temacie nie posiadam żadnej wiedzy. Wierzę w to, że wcześniej czy później prawda się obroni, zostawmy wyjaśnienie tej sprawy kompetentnym instytucjom - dodała.

Podobnego zdania jest Alicja Węgorzewska:

Dla mnie, tak jak dla wielu osób na całym świecie, papież Jan Paweł II jest ogromnym autorytetem. Papież był wybitnym mówcą, co wiąże się z tym, że zanim został kapłanem, był człowiekiem teatru. Chętnie angażuję się od lat w różne projekty związane z osobą papieża Jana Pawła II, nagrałam m.in. hymn papieski - przypomniała skromnie. W takich sprawach zawsze najpierw trzeba precyzyjnie ustalić fakty, nie opierać się na plotkach i niesprawdzonych informacjach. Bo łatwo o sensację... - dodała.

Zgadzacie się z nią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(120)
Emerytka- kat...
rok temu
Pani Alicjo , a ja uwazam , ze prawda jest najwazniejsza w kazdej sytucji, w sprawie grzechow kleru tym bardziej skoro chca mowic innym jak maja zyc i straszyc pieklem niepokornych !!!
Nat
rok temu
Poczytajcie odezwę, jaka wystosował jpII, gdy wyszedł na jaw skandal z USA, jak prominentny biskup McCarrick molestował dzieci. Papież ubolewał w niej nad... cierpiącymi duchownymi, którzy są ofiarami medialnej nagonki. Nad cierpiącymi dziećmi się nie pochylił.
igi
rok temu
Ludzie mają obsesję na punkcie JP2, jedyne co w takiej sytuacji powinno być brane pod uwagę to prawda, której ludzie nie chcą zaakceptować bo jest niewygodna i nie pasuje do mitu świętego papieża. To był po prostu człowiek, który też popełniał błędy.
gosc
rok temu
Nie rozumiem skąd u celebrytów przeświadczenie, że są to kłamstwa. Jakie cechy powinno mieć w oczach policji, sądu coś co jest dowodem? Papież był kochany za to, że był Polakiem. Pewnie w jakiś tam sposób był dobry, no ale jeżeli przeniósł pedofila aż za granicę aby tutejsze matki się nie skarżyły to przecież jak najbardziej mogło mieć miejsce. Pamiętajmy, że wtedy były inne czasy niż dziś. My wciąż jesteśmy na etapie ewolucji (tak, tak ewolucji) na temat tego jakie schematy zachowań powinny nam towarzyszyć kiedy w środowisku napotkamy na pedofila, szczególnie jeśli jest autorytatywny pedofil w postaci nauczyciela, wychowawcy, czy księdza. Tak naprawdę to w ciągu dopiero ostatnich 20-stu lat zaczęto o tym mówić. Wcześniej społeczeństwo nie bardzo wiedziało jak się zachować. I tylko to niejako ułomnie tłumaczy tego papieża. Niemniej jednak ja osobiście jestem przekonana, że takie coś miało miejsce, że mógł on kryć pedofila dla jak to się mówi "dobra kościoła".
gość
rok temu
W Irlandii,oddawano dziewczynki do "szkoły " u sióstr..Inna sprawa,że ..tatusiowie tych córeczek nadużywali,bez zahamowań..Taka u nich była tradycja i kulturowość..Siostrzyczki wykorzystywałay te młodziutkie życia do nadludzkiej pracy!Np w pralniach!Przychodził księżulo..Wybierał sobie..któreś dziecko..Bawił się z dziewczynką "w doktora"..Jeśli dziecko skarżyło się zakoonnicy-lądowało W DOMU DLA DOROSŁYCH PSYCHICZNIE CHORYCH! Przymusowo zamknięte,nieraz do końca życia!Gdzie przeprowadzano na dziecku eksperymenty-farmakologiczne i elektrowstrząsy!ZDROWE psychicznie dzieci! Potem świat obiegła prawda o Irlandii,której od tamtej pory-nie cierpię i nie mogę na nią patrzeć!Wszystko jest opisane przez ofiarę tych zakonnic i księży-pedofili-w książce o "Magdalenkach,wg której nakręcono film..Ale film-to jest NIC przy tym,co jest w książce!TAKI świat ukrywał papież!On i inni-także! Od wieków! Niech ta damulka już lepiej nic nie mówi!Taka jest okrutna prawda,na którą ta damulka-i jej podobni-zamykają oczy i udają że ta prawda NIE ISTNIEJE! To karygodne!Wbudza wstręt i pogardę!
Najnowsze komentarze (120)
Mariusz
rok temu
Wielki szacunek dla Pani Węgorzewskiej i innych wartościowych Ludzi, którzy bronią św. Jana Pawła II przed lewicowymi oszczercami.
Mariusz
rok temu
Święty Jan Paweł II jest najwspanialszym Polakiem w historii. Pani Alicja Węgorzewska, Edyta Górniak, Robert Lewandowski, profesorowie i inne wybitne Osoby Go szanują. Krytykują Go ludzie, których opinia nic nie znaczy. Pedofilia w środowiskach lewicowych występuje na ogromną skalę i postkomuniści na to nie reagują
TY ../
rok temu
.......... a gdzie byłaś przez te lata .. po jego śmierci / ..... spadaj ..
Gość
rok temu
Kobieta z klasą ,a JPII , nikogo nie skrzywdził. Celebrytów nie ruszacie bo lewactwo ma się dobrze. Taki Samson psycholog zajmował się dziećmi i je wykorzystywał to elita za nim murem . Tyle co JPII uczynić l dobrego dla świata ,nie uczynił nikt inny. Łatwo się osądza zwłaszcza jak nie żyło się w PRLu, co im uczynił Ks Popiełuszko,ile osób zginęło przy okazji jego potwornej śmierci. Tak właśnie postępowały służby , walczyły z kościołem.
Iwa
rok temu
Żenujące co się z tym narodem porobiło???? Dlaczego ludzie są tak tępi i nie chcą PRAWDY, nie liczą się dla nich ofiary!????!! Ślepo wierzą, a przecież powinna liczyć się prawdą i ukaranie winnych, A jeśli JPII tuszował to powinno się to napiętnować!!!!
Ewa
rok temu
Po tym dokumencie o papiezu zmieniłam o nim.zdanie niestety. Wiedzial wszystko co robi kolega i nie zmienił tego pozwalał nadal na ten proceder.A dzieci moj Boże cierpiały
Ofiara
rok temu
Każdy kto go broni niech spojrzy mi w oczy i powie to w twarz. Mi, ofierze. Miałam 10 lat. Rok 1983. Oprawca nigdy nie poniósł konsekwencji. Skrzywdził tez inne dziewczynki. Był kryty i tylko nad odsunięto od kontaktów z nim. Nie było internetu, nikt nie uczył o ,,niewłaściwym dotyku,,
Ewa
rok temu
Lizusostwo ważniejsze niż prawda , ta kobita o tym głośno , a nuz zaprosza ja do tv i będzie kasa ?Nieprawdaż?
Gość
rok temu
A była taką ładną kobietą 🙄
Justyna
rok temu
Uwaga! Pousuwane komentarze mówiące prawdę, a pozostawione chwalące kk
Rzeczpospolit...
rok temu
Skala negatywnych komentarzy pod adresem JPII, wbrew źródłom kościoła i instytucji historycznych, a na podstawie mediów komunistycznych i postkomunistycznych świadczy na jaką skalę od 1944 czerwona zaraza rozlała się w Polsce, jak rozmnożyła się przed dekady i jak wykorzystuje pokolenie, które zamiast mózgu ma kalafiory pomiędzy uszami. Potomkowie folksdojczy i sowieciarzy, obcy kulturowo Polakom, jak co drugi patocebryta. Szkoda dzieciaków, które w to brną, bo zanim dorosną to narobią głupot i potem ciężko im będzie się z tego szamba wydobyć. Polscy socjaliści w 3/4 byli katolikami, reszta szanowała KK. Komuniści ich wymordowali i podszywają się, niszcząc polską tożsamość. Najchętniej zrobiliby z katolikami to, co Rzymianie w koloseum, Francuzi w Wandei. Hiszpanie w czasie wojny domowej, masoni w Meksyku w czasie Christiady, Niemcy w obozach koncentracyjnych, Rosjanie w łagrach…
Tak
rok temu
Chwała najwybitniejszemu Polakowi ! Wielki szacunek dla Jana Pawła II.
Nie zagluszyc...
rok temu
Cześć Polskim Bohaterom! Niech żyje Polska!
Sara
rok temu
O zmarłym nie mówi się bo się nie obroni. Odpowie przed Bogiem jeśli ma coś na sumieniu, jeśli nie nie Wam oceniać!
...
Następna strona