Trwa ładowanie...
Przejdź na

Andrzej Duda na intronizacji Jezusa na króla Polski

313
Podziel się

"Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa" - ogłosił kardynał Stanisław Dziwisz.

bDfzWBNN

Wczoraj w podkrakowskich Łagiewnikach odbyła się uroczystość intronizacji Jezusa na króla Polski. W tym ważnym politycznym wydarzeniu uczestniczył Andrzej Duda (bez małżonki Agaty) oraz kilkudziesięciu innych polityków. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki podczas uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odczytał jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W marcu 2008 roku w specjalnie wystosowanym oświadczeniu Episkopat twierdził, że ogłaszanie Chrystusa Królem Polski jest "niewłaściwe i niepotrzebne". Jeszcze cztery lata temu hierarchowie kościoła uważali, że "nie trzeba Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać go na tron"

bDfzWBNP
bDfzWBNV

Źródło:TVN24/x-news

bDfzWBOq
KOMENTARZE
(313)
gość
4 lata temu
Kurdee mam tzw. rozdarcie wewnętrzne. To teraz kto rządzi, Jezus czy prezes?
gość
4 lata temu
Cyrk na kółkach. Strach i wstyd.
gość
4 lata temu
oni świetuja uciemiężenie normalnych Polaków, zdobycie przewagi nad nimi i ich zaszczucie.
bDfzWBOr
gość
4 lata temu
Taaaa a katolików coraz mniej w kościele. Tu nie król potrzebny; tylko pokuta dla kościelnych hierarchów. Musza posypać głowy popiołem i na kolanach błagać nas o wybaczenie za lata ciemnoty upokarzania i skazywanie ludzi na życie w strachu przed okrutnym bogiem panem naszego życia. Ludzie będący prawdziwymi chrześcijaninami nie katolikami rozumieją o co mi chodzi.
gosc
4 lata temu
lubię przesiadywać na swoim tronie 🚽.....
Najnowsze komentarze (313)
margreth
3 lata temu
Taaa ... a katolikow coraz mniej w kosciele ... debilku bez nazwiska tchurzu i smieciu NAJWAZNIEJSZE ZE CIEBIE TAM NIE MA !
margreth
3 lata temu
TY BEZIMIENNY GOSCIU ZA TAKIE SLOWA PLACI SIE NAJWIECE, ZE JESZCZE ZAWYJESZ JAK ZWIERZE Z BOLU I NIE BEDZIESZ JUZ MOGL WTEDY TEGO ODWOLAC TAM GDZIE SIE WYBIERASZ TAK SPIESZNO ! ! ! ! Tam za takie wynaturzenie bedziesz zabawka w gorszych od siebie rekach,z ktora cala juz wiecznosc beda sie mogli toba zabawiac > d e m o n y < w zwyrodniale zabawy ktorrych staniesz sie maskotka !
only truth
3 lata temu
TAM BEDZIE PLACZ I ZGRZYTANIE ZEBOW !
margreth
3 lata temu
ZA TAKA IRONIE BEDA CIE ROZDZIERAC PRWDZIWIE ! https://youtu.be/r6sthkpGyEQ mozesz sie z tym nie zgadzac ale nie mozesz tego zmienic palancie !
gość
4 lata temu
No i co to wam przeszkadza , moze lepiej byc silnym krajem katolickim , kiedy islam nieublaganie juz u bram !
gość
4 lata temu
Straszne.Boga się nie boją.Stworzenie koronuje Stwórcę
az
4 lata temu
Króla chyba powinniśmy wybrać wszyscy. A tu "SZLACHTA" wybrała a plebs ma przyjąć do wiadomości??? TO nie mój król i nie mój cyrk!!!
Duch
4 lata temu
Paranoja - Jezus przewraca się w grobie, a przepraszam nie , bo zmartwychwstał - to cyrk jakiś - znam dobry szpital w Gostyninie , kuzyn jest tam pielęgniarzem - mogę załatwić miejsce. To teraz jesteśmy królestwem, trzeba zmienić mapy, paszporty , dowody itd.
bDfzWBOj
ręce opadają
4 lata temu
dwudziesty pierwszy wiek, a w Polsce gusła jak w czasach ze "Starej baśni". Ot k...wa postęp :(
gość
4 lata temu
do kpr.GRU: czy wiesz że takich jak ty należy przerobić jak śmieci? Jak sadzę to ciebie czeka. Wiesz co się dzieje z ze śmieciami?
gość
4 lata temu
Ale się kodeiniarze wku.li :-))))) śmiejcie się, piszcie średniowiecze itd. :-)))) Nic nie zrobicie oprócz powrotu pod kamienie, tam gdzie jest miejsce robali. :-))))
gość
4 lata temu
Bardzo dobrze, że był. Uczciwie historia go oceni jako osobę, delikatnie mówiąc, prymitywną.
cynick
4 lata temu
"Rozalia Celakówna w zapiskach stwierdziła wyraźnie. "Jest ratunek dla Polski: jeżeli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności przez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele”.
gość
4 lata temu
ależ ten duda jest przystojny on dla mnie jest królem
...
Następna strona
bDfzWBOL