Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

Anna Mucha odpowiada internaucie dopytującemu, czy OCHRZCIŁA dzieci

345
Podziel się:

Anna Mucha wychowuje dwoje dzieci - 10-letnią Stefanię i 8-letniego Teodora. W ostatniej serii pytań i odpowiedzi na Instagramie celebrytka zdradziła, czy jej pociechy przyjęły chrzest.

Anna Mucha odpowiada internaucie dopytującemu, czy OCHRZCIŁA dzieci
Anna Mucha NIE OCHRZCIŁA dzieci (AKPA)

Od kilku lat w polskim społeczeństwie zaobserwować można nasilenie procesu laicyzacji. Także wśród celebrytów wielu formalnie pozostających w kościele niepraktykujących wiernych podjęło decyzję o dokonaniu apostazji. Niektóre z popularnych mam powiedziały wprost, że chcą, by ich dzieci same miały możliwość wyboru, gdy będą w odpowiednim wieku.

Okazuje się, że do tego grona należy również słynąca z wygłaszania kontrowersyjnych wypowiedzi Anna Mucha. Aktorka wielokrotnie udowodniła, że nie boi narażać się na krytykę internautów czy wdawać się w kolejne pyskówki na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rutkowscy jeb*ą biedę, a Wieniawa szokuje strojem

W niedzielę w ramach serii pytań i odpowiedzi matka 10-letniej Stefanii i 8-letniego Teodora odważyła się poruszyć kwestię, która wciąż budzi w polskim społeczeństwie spore emocje. Celebrytka wyjawiła, że nie ochrzciła dzieci (i co za tym idzie, nie posłała starszego z nich do komunii). Uważa bowiem, że w przyszłości jej pociechy powinny same podjąć decyzję w kwestii swojej wiary.

A dlaczego miałabym? - odpisała fance. Ich wyznanie jest ich prywatną sprawą.

Gwiazda sama przez kilka lat była osobą wierzącą. Zmieniło się to na lekcji religii, gdy jeszcze jako nastolatka usłyszała od siostry zakonnej krytyczne słowa na temat osób, które nie przyprowadzają ze sobą dzieci do kościoła. Zakonnica miała stwierdzić, że "powinni zostać przywiązywani do koła młyńskiego i topieni".

Jan Paweł II traktowany jest w Polsce jak złoty cielec. Mało kto postępuje zgodnie z jego naukami, ale każdy może sobie postawić na półce album za piętnaście złotych z fotografiami papieża - stwierdziła kilka lat temu Mucha.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(345)
Tyle
2 miesiące temu
Idiotyczne są takie pytania. To jest tak prywatna i osobista sfera życia, ze nikt nie powinien w nią wkraczać. Ciągle jeszcze mamy wolność wyboru i oby nigdy to się nie zmieniło.
Lara
2 miesiące temu
A to czy chcą chodzić do szkoły to też ich prywatna sprawa. Po co ich posyła? Sami zdecydują
🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀...
2 miesiące temu
Dzieci i ich prywatna sprawa? Małe dziecko potrzebuje wzoru do naśladowania i wtedy wie czego chce. Co jest dla niego dobre a co chce odzucic. A ty za nich zdecydowałaś że mają nie uczestniczyć w kościele. Więc wątpię że jako 30 latki postanowią się ochrzcić i chodzić co niedziela do kościoła. Łatwiej jest dzieciom poznać kościół i dokonać zakupu wyboru w życiu dorosłym niż w życiu dorosłym iść i szukać parafi. Wiec droga mucho podjęłaś decyzję za dzieci i nie mów że jest inaczej.
xxx
2 miesiące temu
a ona nie jest z narodu wybranego ?
Kama
2 miesiące temu
Wiara w człowieku nie bierze się z nikąd. Po co miała by chrzcić dzieci skoro potem nie przekazywała by im wszystkiego co z tym związane. Jak dla mnie to lepsza decyzja niż ochrzczenie dziecka, wielka impreza dla rodziny a życie i tak z dala od wiary czy kościoła... Przynajmniej nie wieje hipokryzją
Najnowsze komentarze (345)
Zofijka
2 miesiące temu
Dzieci chrzczą chrześcijanie.
Zofijka
2 miesiące temu
Dzieci chrzczą chrześcijanie.
gość niebywał...
2 miesiące temu
A ja tam wolę jak celebryci i gwiazdy "jednego" dożywotniego serialu opowiadają o sobie. W ten sposób oceniamy innych. Przecież sprzedają swoje życie prywatne za pieniądze to dlaczego nie mamy mieć prawa zadawać im prywatnych pytań. Uważam, że pytania nie są idiotyczne tylko odpowiedzi. Zachęcam wszystkich do opowiadania o sobie. Ciekawe czego będzie więcej: śmiechu, żenady, politowania czy szacunku...
greczynka
2 miesiące temu
O rety to ludzie jeszcze wierza w bogow?
gość
2 miesiące temu
wolę być ateistą niż Polskim katolikiem
Zuza
2 miesiące temu
@beta zaiste bardzo to świadczy o dojrzałości religijnej, przyjmowanie sakramentów dla ładnej ceremonii, sukienek i prezentów. Ach, ta polska głęboka wiara... p.s. ja nie brałam ślubu kościelnego, a cywilny brałam z założeniem, że to jeden na całe życie. Ale katolikom nie przeszkadza w skakaniu z kwiatka na kwiatek nawet ślub kościelny, ani trójka dzieci - to z kolei świadczy o niezłomności hierarchów i kościelnych zasad, skoro można ślub unieważnić po dwudziestukilku latach i mimo wspólnych dzieci...
mysliwy
2 miesiące temu
A CO TO KOGO OBCHODZI. JA MAM TROJE DZIECI I KAZDE JEST NIE OCHRZCZONE .
komentarze
2 miesiące temu
czytam komentarze, obserwuję, co się dzieje wokół mnie i widzę jak kościół i osoby wierzące są dziś prześladowani. Nie mówię, że księża nie błądzą, nie popełniają błedów, człowiek również - wierzący, niewierzący, innego wyznania - jesteśmy ludźmi i nikt tu nie jest święty i bez winy. Ale dużo jadu i agresji jest skierowanych na katolików. Żal....
meszka
2 miesiące temu
jak trwoga, to do Boga, albo później pytanie: no gdzie był Bog? dlaczego na to pozwolił? i wiele innych pytań. jej życie jej sprawa, każdy będzie kiedyś rozliczony ze swojego życia.
???
2 miesiące temu
jak u licha można chrzcić dzieci na podstawie komiksu ???
epiphan
2 miesiące temu
nie dajcie chrzcic dzieci kazdy chrzest do demoniczny rytual blokowania szyszynki
Muchę
2 miesiące temu
odmrozili ostatnio i wszędzie jej pełno. Pewnie chłodziarka żarła dużo prądu a teraz drogi.
Wiecze
2 miesiące temu
PO CO KOMU DO WIADOMOSCI CO JE Z KIM SPI CZY CHRZCZONE .NIEBYWALE.
Klops
2 miesiące temu
Pierwsza odpowiedź ignorancka: dlatego miałaby ochrzcić, bo kościół katolicki nakazuje to swoim wiernym. Druga też bez sensu: każda decyzja jest za dzieci, i ta o ich ochrzczeniu, i ta o ich nieochrzczeniu też. Jedyna różnica jest taka, że ochrzcić zawsze się mogą, ale odkręcić chrztu nie ma opcji - żeby skały skakały będziesz zapisany do kk.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie