Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|

Anna Nowak-Ibisz psioczy na ZBYT TRUDNĄ maturę z matematyki: "Hej, Wy z CKE, zadowoleni?"

500
Podziel się:

W środę maturzyści w całej Polsce przystąpili do egzaminu z matematyki. W sieci nie brak opinii, że okazał się on wyjątkowo trudny. Najwięcej emocji wywołało zadanie dotyczące wymiarów schroniska dla zwierząt. Potraficie je rozwiązać?

Anna Nowak-Ibisz psioczy na ZBYT TRUDNĄ maturę z matematyki: "Hej, Wy z CKE, zadowoleni?"
Anna Nowak-Ibisz psioczy na ZBYT TRUDNĄ maturę z matematyki (AKPA, EAST_NEWS)

Jak co roku o tej porze tysiące polskich uczniów ostatnich klas liceów i techników przystępuje do matury. We wtorek odbyły się egzaminy z języka polskiego, a dzień później z matematyki. Wśród tegorocznych maturzystów są też dzieci znanych osób, m.in. Vincent Ibisz - syn Krzysztofa IbiszaAnny Nowak-Ibisz.

Matura to stres nie tylko dla zdających, ale również dla rodziców. W rozmowie z "Faktem" Krzysztof Ibisz zdradził, jakie emocje towarzyszą mu w tych dniach.

Podchodzimy do tego spokojnie, ale nie da się ukryć, że emocje są ogromne i mimo wszystko stres. Gdy Vincent będzie pisał polski i matematykę, pracuję, ale sercem i głową będę z nim w trakcie egzaminów. Te dwa pierwsze dni są najważniejszepowiedział prezenter.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krzysztof Ibisz zdradził jak wyglądają podróże z małym dzieckiem

Kontrowersje wokół tegorocznej matury z matematyki

Była żona Ibisza jest znacznie mniej opanowana. W środę zamieściła na InstaStories relacje, w których wścieka się na Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Hej, Wy z CKE, zadowoleni??? Najwięcej młodzieży z dostosowaniami do matur w tym roku ever!!! Również maturzyści piszą w necie, że egzamin z matmy 2024 to tragedia i zły sen... Jakby nie dość tego, że pandemia zrobiła swoje żniwo z tymi rocznikami - grzmi Anna Nowak-Ibisz.

Ponoć egzamin z matematyki okazał się wyjątkowo trudny. W sieci pojawia się wiele komentarzy uczniów, którzy piszą, że już szykują się na sierpniowe poprawki. Najwięcej emocji wywołało zadanie dotyczące wymiaru wybiegu w schronisku dla zwierząt. Oto jego treść:

W schronisku dla zwierząt, na płaskiej powierzchni należy zbudować ogrodzenie z siatki wydzielające trzy identyczne wybiegi o wspólnych ścianach wewnętrznych. Podstawą każdego z tych trzech wybiegów jest prostokąt. Do wykonania tego ogrodzenia należy zużyć 36 metrów bieżących siatki. Oblicz wymiary x oraz y jednego wybiegu, przy których suma pól podstaw tych trzech wybiegów będzie największa. W obliczeniach pomiń szerokość wejścia na każdy z wybiegów. Zapisz obliczenia.

Potrafilibyście je rozwiązać?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(500)
Ciekawe
3 miesiące temu
A to ciekawe, bo na innych stronach piszą że maturzyści mówią że matma była najprostsza od lat🤔
axs
3 miesiące temu
Oj coś chyba juniorowi nie poszło i Anka się uruchomiła. Spokojnie przerabialiśmy to kiedyś, teraz dzieci, wnuki. Damy radę.
Ninqa
3 miesiące temu
Ej, ale to nie jest trudne zadanie.
Kkk
3 miesiące temu
O co kaman?moje dziecko po sprawdzeniu liczy na 100%,przecież to podstawa???
Hania
3 miesiące temu
No i dobrze że trudna
Najnowsze komentarze (500)
Jakaiw
2 miesiące temu
Największe moje szczęście w życiu że byłam ostatnim rocznikiem bez obowiązkowej matmy. Jesu tak od 15 lat bym nie miała matury zdanej ani studiów hahaha
Gosc1
2 miesiące temu
Nie kazdy moze zdac mature.sa madrzejsi I glupsi,a sprzatac tez ktos musi
Nie wierzę...
2 miesiące temu
Po takich rodzicach i za trudna?
Alina
2 miesiące temu
Ja nie wiem gdzie uczył się młody Pan Ibisz, ale to zadanie jest typowym zdaniem optymalizacyjnym pojawiającym się w każdym arkuszu wydanym przez OKE, jak również w informatorze maturalnym. Również w arkuszach różnych wydawnictw takie zadanie jest zawsze. Może nauczyciel nie poinformował swoich uczniów, że jest to niemal pewnik maturalny? Nasza nauczycielka mówiła nam, że stawia na takie zadanie i zrobiliśmy ich całą masę, do tego równanie wielomianowe, dowód z podzielnością i nieśmiertelne wzory skróconego mnożenia. Może Ibisz nie przyłożył się do nauki, albo matematyka nie jest jego mocną stroną. Trudno by w arkuszu były tylko łatwe zadania, ale naprawdę uważam, że bardzo trzeba było się postarać by tych 14 pkt nie zdobyć.
PRAWDA
2 miesiące temu
Ma glupiego syna, ktory nie umie sie nauczyc matematyki na poziomie podstawowki, bo taka latwa byla matura w tym roku!!!!!!! Bezkrytyczna matka, to to jest najwieksze zlo!!!!! Nie szanuje jej!!!!!
zibi457
2 miesiące temu
Oglądałem te arkusze i moim zdaniem małpa przy odrobinie szczęścia by tą maturę zdała. W porownaniu z maturą sprzed 20 lat którą Ja pisałem była banalna. W porownaniu z maturą sprzed lat 40 to wyglada jak 10 min kartkówka.
Xxxx
2 miesiące temu
A to nie jest wstyd na forum pokazywać że syn jest w takim a nie innym stopniu intelektualnym? Niech się Ibiszowie nie martwią. Jakby co, to zawsze mogą robotę załatwić w tv albo w aktorstwie, tam nie trzeba posiadać żadnych większych kwalifikacji.
Piotr
2 miesiące temu
To zadanie to dzieci zrobia z 3 klasy podstawuwki celebryci ze wszystkiego robia problem zahowuja sie jak po jakis lekach otumaniajacych zenada
Humanistka
2 miesiące temu
Mój syn w tym roku zdaje maturę może nie jest wybitnym umysłem ścisłym ale na jakiś sobie radził . Po napisaniu tej matury stwierdził że była dziwna niby łatwa niby trochę trudna więc najbardziej dziwi mnie fakt że jest tyle komentarzy że była bardzo łatwa .Dziwnym trafem jak pytałam o stopień trudności to tak osoby na mat fiz mówiły że była łatwa po drugie też wiele osób może chce uzyskać tylko 30% żeby zdać więc może poczekajmy na oficjalne wyniki matur . Uważam ze takie gadanie napewno Im nie pomaga to jest ważny egzamin w życiu ludzie się stresują pisze to jako rodzic maturzysty .
Marek
2 miesiące temu
Jestem nauczycielem matematyki i to zadanie wszyscy ćwiczyli
Ekla
2 miesiące temu
Matura była łatwa widoczniesynus jest mulem
ola
2 miesiące temu
Czy jest tu ktos kto potrafi to rozwiazac?
Junona
2 miesiące temu
Bardzo podobne zadanie było na maturze próbnej, tylko prostokątna działka była podzielona na dwie mniejsze. Było pilnować, żeby synek się uczył proszę pani, a nie latać po telewizjach.
Ulena
2 miesiące temu
Bo to syn celebrytów jest. Dla nich wszystko trudne. Mój syn stwierdził że była łatwa, napisał wszystko w 51 minut, po czym sprawdził i o 10.20 opuścił salę.
...
Następna strona