Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Arcybiskup Canterbury WSPOMNIAŁ o nieobecnej na mszy księżnej Kate! Zwrócił się do wiernych

22
Podziel się:

Dla brytyjskiej rodziny królewskiej uczestnictwo w nabożeństwie wielkanocnym jest jednym z najważniejszych elementów obchodów świąt. Z oczywistych względów w tym roku ich reprezentacja znacząco się skurczyła. Ksiądz zwrócił się z ważną prośbą do wiernych.

Arcybiskup Canterbury WSPOMNIAŁ o nieobecnej na mszy księżnej Kate! Zwrócił się do wiernych
Księżna Kate i król Karol otrzymali od księdza życzenia szybkiego powrotu do zdrowia (Getty Images)

Msza wielkanocna odprawiana w kaplicy św. Jerzego w Windsorze jest jedną z najważniejszych tradycji pielęgnowanych przez członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Wiosną każdego roku świat obiegały zdjęcia elegancko ubranych royalsów, którzy we współnym, wieloosobowym gronie maszerowali w kierunku mieszczącego się na terenie zamku miejsca kultu religijnego. Dochodziło w nim do najważniejszych wydarzeń w życiu royalsów.

W tym roku świąteczna ceremonia miała wyjątkowy charakter. Zabrakło na niej księcia Williama i księżnej Kate oraz trójki ich pociech, którzy aktualnie odpoczywają w rodzinnym gronie w należącej do nich rezydencji Anmer Hall. Niezwykle entuzjastycznie przyjęto za to obecność króla Karola III, który po niedawnych doniesieniach na temat jego pogarszającego się stanu zdrowia na szczęście emanował optymizmem, życzliwie witając się z machającymi do niego ludźmi.

Ksiądz skierował wzruszające słowa w stronę Karola i Kate

Arcybiskup Canterbury Justin Welby, który odprawił uroczyste nabożeństwo, nie mógł nie wspomnieć o cierpiących na choroby członkach rodziny królewskiej. W swoim kazaniu życzył wszystkiego dobrego walczącym z rakiem królowi Karolowi i księżnej Kate. Podniosły nastrój towarzyszył już od pierwszych wypowiedzianych przez niego słów.

W życiu każdego z nas są chwile, które zmieniają nas na zawsze. Czasami jest to kwestia indywidualna. Obserwowaliśmy, współczuliśmy i czuliśmy razem godność króla i księżnej Walii, gdy mówili o swojej chorobie nowotworowej, a czyniąc to swoim brakiem egoizmu, swoją łaską i wiarą, pokrzepili tak wiele innych osób - przemówił do zebranych w kaplicy.

Kapłan zachęcił wiernych do modlitwy w intencji royalsów. Miłośnicy rodziny królewskiej złożyli obecnemu w kaplicy monarsze życzenia wesołych świąt. Karol w odpowiedzi radośnie wypowiedział "i wam także".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(22)
Ana
3 miesiące temu
Księżna Kate musi się naprawdę źle czuć skoro nie pojawiła się w kościele
edek
3 miesiące temu
Bo ona jest w poważniejszym stanie niż pałac podaje. To nie była planowana operacja, bo nikt by jej spotkań w tym czasie nie ustalał, tylko po to, żeby je potem odwoływać. Skoro ma chemię zapobiegawczą, to powinna być w stanie w kościele się pokazać, bo to jest słaba chemia i nie powoduje skutków ubocznych, zwłaszcza u ludzi w tak młodym wieku. I weźmy pod uwagę to, że Kaśka nie musi o nic się martwić- zakupy, sprzątanie, odwiezienie dzieci do szkoły, zajęcie się dziećmi- ona ma od tego sztab ludzi i na nic nie musi się wysilać. Moja mama 78 lat, operacja usunięcia połowy jelita grubego- 9 dni w szpitalu, po miesiącu na zupełnym chodzie. Dwa miesiące po operacji rozpoczęła chemię zapobiegawczą. Na zakupy chodzi, i życie toczy się dalej. W dniach kiedy ma chemię czuje się słabiej, łzawienie oczu i żadnych innych skutków ubocznych. Mimo wszystko, życzę Kaśce zdrowia, bo jest młoda i ma dla kogo żyć.
S.ss
3 miesiące temu
Smutne! Ale też prawdziwe choroby się zdarzają nawet bogatym echhhh 😳😥😪
Doxy
3 miesiące temu
Matko Święta, kobieta walczy ze śmiertelną chorobą. Dajmy Jej spokój.
Anglikanin
3 miesiące temu
God save the king and the royal family
Najnowsze komentarze (22)
Dddfhh
3 miesiące temu
Z Kate musi być bardzo źle skoro chory na raka staruszek miał więcej siły niż ona ,aby wziąć udział w uroczystości.
Sla
3 miesiące temu
Ludzie jednak są podli
pam
3 miesiące temu
Matka Kate jest z domu Goldsmith. Czy to możliwe, że przyszły król ożenił się z żydówką? Przecież ta rodzina królewska jest bardzo snobistyczna. Meghan nie przyjęli dobrze, bo miała domieszkę czarnej krwi.
Szatan
3 miesiące temu
Co to znaczy PREMIUM, tak? To znaczy, że macie wszystko to, co mam ja, z niewielkimi różnicami. Np. nie słyszycie siebie, tylko mnie.
Mariolka
3 miesiące temu
Komu zalezy na tym aby Narod Polski nie wiedzial , ze ojcem jednego z dzieci Kate jest Polak pan Radoslaw Majdan ? Kto za tym stoi ? Komu zalezy na umniejszaniu sukcesu naszego rodaka ?
Gonia
3 miesiące temu
A mnie to zwisa i powiewa.
Ada
3 miesiące temu
Pięknie wygląda na zdjęciu w popielatej sukni obok Karola. To starsze zdjęcie, Karol tam jeszcze młodziej wygląda. Takie życie. Tam jeszcze roześmiana, dzisiaj smutna, leczy się nie wiedząc dokąd ta podróż zmierza
POKODWON
3 miesiące temu
Chciałbym ku przestrodze zauważyć, że Kate i Karol są zdeklarowanymi… wegetarianami.
Torba
3 miesiące temu
Mnie nie obchodzi, że to Księżna, niech dobry Bóg chroni ją by mogła być mamą dla 3 dzieci
Gosc
3 miesiące temu
Młodzi nie przyszli żeby paparazzi nie mieli pożywki na płoty,to przecież logiczne.
Doxy
3 miesiące temu
Matko Święta, kobieta walczy ze śmiertelną chorobą. Dajmy Jej spokój.
przykro mi
3 miesiące temu
Film z Kate to fake. I nie dam sobie wmówić że jest inaczej. i nie odwołujcie się do prawa zachowania prywatności. Cała rodzina ma takie prawo ale i obowiązek informowania wielo.. wielo milionową społeczność która dyga przed ich obliczem i hołduje z szacunkiem bo to jest byt tego społeczeństwa. Oby był dobrobyt. Nie ma potrzeby ujawnianie szczegółów, bo to nietaktowny wymóg, ale robienie ludzi w bambuko to chamstwo. Jest a właściwie było mnóstwo możliwości przedstawienia jej sytuacji w sposób jasny i logiczny nie obnażający szczegóły. Ale tego nie zrobili. TO Świadczy że są słabi i bylejacy Nadrabiają tylko swoimi kreacjami i reprezentatywnym stylem bycia-pokazówka od imprezy do imprezy. I coś mi się wydaje że Harry o tym chciał powiedzieć. Jest słabo. Bardzo słabo i osobiście mi szkoda, bo coby nie powiedzieć było, minęło i nie wróci a szkoda bo miało to swoją wartość i ogromny power. Życzę zdrowia i uzdrowienia.
Kik
3 miesiące temu
A ten też bierze udział w tej farsie czy nieświadomy naprawdę
john
3 miesiące temu
Przykro nam ale takie jest zycie zyczymy duzo zdrowka