Trwa ładowanie...
Przejdź na

Skiba wyleciał z TVP za wiersz o ekshumacjach: "Wykopać, zbezcześcić wbrew woli rodziny, sumienia nie mają te sku*wysyny!"

623
Podziel się

"Bo tak się robi karierę na trupach, z fałszywą troską i w brudnych butach. Trzeba zrobić cyrk nad szczątkami, by sława brata trwała latami". Przesadził?

Skiba wyleciał z TVP za wiersz o ekshumacjach: "Wykopać, zbezcześcić wbrew woli rodziny, sumienia nie mają te sku*wysyny!"
bDnGVjsR

W kwietniu zrobiło się głośno o udziale Krzysztofa Skiby w programie Marcina Wolskiego W tyle wizji wyemitowanym w TVP Info. Obecność lidera Big Cyca wiele osób zdziwiła, gdyż wcześniej deklarował poglądy antyPiS-owskie. W otwartym liście do muzyka napisał były dziennikarz TVP Info, Przemysław Szubartowicz:

Dziś świecisz twarzą w programie satyrycznym TVP Info "W tyle wizji" u człowieka, który nazwa Jurka Owsiaka glistą ludzką, choć twierdzi, że to była tylko literówka.

Skiba wyjaśniał swoją decyzję na Facebooku:

bDnGVjsT

Mam świadomość, że TVP Info to w tej chwili telewizja mocno sprzyjająca władzy, a moje poglądy są zdecydowanie anty PiS. Czy z tej konfrontacji na antenie wyjdzie coś ciekawego i zabawnego? Mam nadzieję - tłumaczył się. Nieobecni nie maja racji więc idę do programu. Póki nie ma stanu wojennego i czołgów na ulicach, uważam, że zaproszenia od TVP trzeba przyjmować, w końcu cały czas jest to jeszcze PUBLICZNA telewizja. A co będzie zobaczymy. Albo mnie wywalą z hukiem z programu, albo sam zrezygnuję gdy dojdę do wniosku, że to nie ma sensu.

Satyryk dobrze przewidział swoją przyszłość, gdyż właśnie pojawiła się informacja o tym, że został zwolniony z TVP Info. Powodem był jego satyryczny wiersz na temat ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Skiba wyrecytował go na filmiku, który natychmiast stał się hitem internetu i obejrzało go ponad 750 tysięcy osób.

Stoi nad grobem grabarz z łopatą, bo ekshumacji czas się już zaczął.
Więc na nic tutaj rodzin okrzyki, będziemy budzić was, nieboszczyki.
Na nic protesty, marne skamlenia, bo takie Jarka są polecenia.
Aby omamić ten naród dumny, trzeba smoleńskie rozgrzebać trumny (...).
I kopać, judzić i kłamać, i brudzić, i kręcić, zakrywać i prawdę udusić.
A po co to, a czemu to, a komu to tak. By serial, by serial, by serial wciąż trwał.
Wykopać, zbezcześcić wbrew woli rodziny, sumienia nie mają te skurwysyny.
Bo tak się robi karierę na trupach, z fałszywą troską i w brudnych butach.
Trzeba zrobić cyrk nad szczątkami, by sława brata trwała latami.

Wiersz oczywiście nie spodobał się nikomu z PiS-u ani z telewizji zarządzanej przez Jacka Kurskiego. O zwolnieniu skiby jako pierwszy poinformował na Twitterze Tomasz Sekielski:

bDnGVjsZ

Wczoraj rozmawialiśmy m.in. o "dobrej zmianie", dziś dowiedziałem się że Krzyśkowi Skibie TVP podziękowała za współpracę - czytamy. Przypadek?

Skiba potwierdził tę informację zapytany przez Wirtualne Media. Choć miał umowę do końca miesiąca, została zerwana z natychmiastowym skutkiem.

Osoba z produkcji programu "W tyle wizji" poinformowała mnie, że rezygnują ze współpracy mimo umowy podpisanej na cały listopad - napisał. Powodów nie podano. Może zmienia się formuła programu i teraz można tam tylko słodzić władzy :)

bDnGVjta
bDnGVjtb
bDnGVjtc
Zobacz także: Skiba: "Zacząłem pić alkohol w wieku 12 lat. Pierwszy raz kupiłem wino owocowe!"
Zobacz także: Zobacz też:
bDnGVjtu
KOMENTARZE
(623)
gość
4 lata temu
A co, nie ma racji ? Ma racje. Stop ekshumacji, dajmy ofiarom i rodzinom odpoczac.
Gość
4 lata temu
Brawo, Skiba! Chamsko i dosadnie, ale inaczej tego się nie da skomentować. Beknąłeś za to, ale warto było.
gość
4 lata temu
Nic nie przesadził. Szacun Skiba.
bDnGVjtv
Gość
4 lata temu
Skiba rozje.ał system!!! PRAWDA W OCZY KOLE!!!
gość
4 lata temu
Dobrze gada!
Najnowsze komentarze (623)
JEREMI
3 lata temu
Skiba od lat usiłuje zabłysnąć bo muzycznie to jest prymityw i nic nowego nie potrafi już stworzyć. Wierszyk może byłby śmieszny gdyby dotyczył innej tematyki typu zombie czy wampiryzmu, ale w tym przypadku zwracam uwagę ,że po ekshumacji okazało się ,że w trumnach były dwie głowy ,trzy ręce, pety papierosowe i różne inne śmieci.A po sprowadzeniu trumien do Polski był zakaz otwierania trumien i tak zostały pochowane ofiary tragedii ,dopiero na skutek informacji o niechlujstwie ruskich , sprawdzono zawartość trumien i dopiero po przekonaniu się , że jest to prawda podjęto decyzje by dokonać ekshumacji wszystkich ciał. ŻYCZĘ SKIBIE by w przypadku śmierci jego rodziców załadowano do trumien zawartość pojemników na śmieci znajdujących się w mieszkaniu a może i nawet jakieś zdechłe zwierzątko ,mamusia i tatuś SKIBOWIE po śmierci poobgryzali by zdechłe zwierzątko , a z obierków byłyby obiadki i popalali by pety, fajny dowcip ?? taki na miarę SKIBY
gość
4 lata temu
szacun za odwagę w durnych czasach
buzak
4 lata temu
jeden mądry człowiek który napisał prawdę , chwała mu za to ......
DAREK
4 lata temu
Nooo panie Skiba, toś mi się Pan udał teraz. Szacun!
gość
4 lata temu
RACJA RACJA KRZYS
gość
4 lata temu
TVN go przgarnie.
staruch emery...
4 lata temu
Krzysiu jesteś wielki
wujek
4 lata temu
jesteś kawał padalca czy chciał stać przy grobie nie swojej matki co d***u
bDnGVjtn
gość
4 lata temu
Brawo . Ma rację w 100% .
gość
4 lata temu
jednego pajaca mniej na wizji,mniej niż przeciętny.
Jacek też poe...
4 lata temu
A ja na PO stanę rozkazy, bo dużo dał bym im wiele razy. I pluć ja mogę w każdym kierunku bo jam jest perłą swego gatunku.
gość
4 lata temu
Wolność kocham i rozumie, wolności słowa tu znaleźć nie umie....
Paulinka
4 lata temu
I dobrze ,że go wyje...li Teraz Lewą część reprezentuje Pani Ogórek piękna mądra i bez tej żółci jaka wylewała się ze skiby.Telewizja to nie jest miejsce gdzie kto bardziej chamski ten lepszy.TVP to nie WSI TV czyli TVN .
gość
4 lata temu
'A po co to, a czemu to, a komu to tak. By serial, by serial, by serial wciąż trwał.' - parafraza Tuwima,'Lokomotywa'
...
Następna strona
bDnGVjtP