Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tom Hanks o wygranej Trumpa: "Ameryka przetrwała gorsze rzeczy. Wszystko będzie dobrze"

47
Podziel się:

60-letni aktor został uhonorowany w nowojorskiej MoMA i wygłosił przemówienie. "Od tygodnia jesteśmy w zupełnie innej epoce zarówno dla świata, jak i naszego narodu. Będzie dobrze, bo mamy najwspanialsze państwo na świecie".

Tom Hanks o wygranej Trumpa: "Ameryka przetrwała gorsze rzeczy. Wszystko będzie dobrze"

Wczoraj w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku odbyła się impreza MoMA Film Benefit, w trakcie której uhonorowano Toma Hanksa. Bohater wieczoru wysłuchał szeregu gratulacji od gwiazd. Osobiście złożyła mu je Emma Watson, wyświetlono też nagrane wypowiedzi Oprah Winfrey, Clinta Eastwooda i Rona Howarda.

Najważniejsze podczas gali było przemówienie, które wygłosił sam Hanks. Choć najwięcej mówił o kinie i własnych filmach, odwołał się też do sytuacji politycznej i wygranej Donalda Trumpa w wyborach. Prezydent-elekt nie był faworytem aktora, który w przemówieniu chciał dodać słuchaczom otuchy, porównując wygraną Republikanina do najcięższych sytuacji ze współczesnej historii Ameryki.

Nie jestem w stanie dość filozoficznie wyjaśnić, co film dla mnie znaczy oraz dla każdego, kto zastanawia się nad kondycją ludzką. Od tygodnia jesteśmy w zupełnie innej epoce zarówno dla świata, jak i naszego narodu - powiedział Hanks. Zawsze możemy zwrócić się ku filmom, niezależnie od czasów, w których powstały, aby móc przemyśleć kim jesteśmy, w co wierzymy i co jest dla nas naprawdę drogie i ważne.

Wszystko będzie dobrze. Ameryka przetrwała gorsze rzeczy niż to, co się dzieje teraz. Za mojego życia u**lice bywały w chaosie, całe pokolenia walczyły ze sobą do grobowej desk**i. Każdy obiad kończył się _prawie rękoczynami. Byliśmy w sytuacji, gdy patrzyliśmy na naszych przywódców i zastanawialiśmy się: "Co oni, do diabła, sobie myślą?"._

Bywały takie sytuacje z administracją, i politykami, i senatorami, i gubernatorami, gdy pytaliśmy samych siebie: "Czy oni nas okłamują, czy naprawdę w to wierzą?"

Hanks powiedział do zgromadzonych, że ich bronią na trudne czasy będzie konstytucja, na którą Amerykanie tak często się powołują.

Wszystko będzie dobrze, ponieważ wciąż mówimy światu o tym, kim jesteśmy. Wciąż na nowo definiujemy się jako Amerykanie - powiedział. Mamy najwspanialsze państwo na świecie. Posuwamy się małymi krokami. Mamy najwspanialszy kraj na świecie, ponieważ zawsze dążymy do jeszcze bardziej idealnej unii. Ta podróż nigdy nie ustaje.

Ricky Martin obroni Amerykanów przed Trumpem!

**

,**

Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(47)
Gość
8 lat temu
Uwielbiam go jako aktora!
Gość
8 lat temu
Pudelek jestes psem do ch***! Rozgłaśniaj sprawy znęcania się i zabijania zwierząt przez polską patologie!!!! Prace społeczne za odcięcie psu nosa i skopanie go do śmierci?!?!?! Komu ma serce niech mi pomoże ratować te bezpronne ufające nawet patoli bez mózgu zwierzaki!!!!
gość
8 lat temu
No Ameryka jest akurat w takiej sytuacji, że trudno ją zniszczyć a negatywne konsekwencje decyzji amerykańskich wyborców ponoszą zwykle inne państwa.....
Gość
8 lat temu
Kary bezwzględnego więzienia dla patoli zabijającej zwierzaki! Alimenciarze do prac społecznych! Patola do utylizacji!!!!
Gość
8 lat temu
Dobrze powiedziales Tom. Lubie filmy z twoim udzialem. PS jak sie jezdzi maluchem??? Moj Janusz tez tskiego mial ,bylo ciasno ale dalismy rade i teraz mamy 30 letnego synka. Pozdrawiam cie Tomie ,Bozenka ze Sosnowca
Najnowsze komentarze (47)
Gość
8 lat temu
Czy najwspanialszy to nie wiem, na pewno najgłupszy ...
gość
8 lat temu
a gónwo!
gość
8 lat temu
K***a Tom, a tak Cię lubiłem... Ty też jesteś politpoprawnym idiotą...? jaka szkoda...
Aaron
8 lat temu
Trump wygrał w demokratycznych wyborach wieśniaku! nie pasuje ci demokracja?
Aaron
8 lat temu
hilary i bill clinton to parszywe pedofile, lataja na wyspę na której wiezione są dzieci, po tragedii na Haiti bill przymykal oko na to jak jego przyjaciolka chciala wywiezc stamtad 33 dzieci
gość
8 lat temu
konstytucja jest dla obywateli kraju a nie dla nielegalnych patalachow.
Gość
8 lat temu
Ameryko, Polska was rozumie. Jesteśmy z wami bo u nas tak samo. Od roku żyjemy w alternatywnej rzeczywistości...
gość
8 lat temu
Hanks wielki znawca, komediant. Stary dziad niech się lepiej sedesu trzyma, bo go jeszcze wyekspediujemy na jaką bezludną wyspę i będzie spokój.
gość
8 lat temu
Dobry aktor, ale od dawna chodzi na pasku Satanistów z LA. Sprzedał się za kasę! Ma coś około 300 mln dolarów, jak nie więcej. ABSURD!
nyc
8 lat temu
Tak, najwspanialsze państwo na swiecie, jacy oni skromni i wspaniali, tak mówi jakby nigdy nigdzie nie był albo był ograniczony umyslowo. Myślałam że jest mądrzejszy a to typowy amerykanin. Trump to najlepsze co się trafiło Ameryce od lat, wojny wojny wojny, może z tym skonczy, chłopakiem ma jaja. Jest szansa.
gość
8 lat temu
tom z całym szacunkiem -macie najgłupsze państwo na świecie
gość
8 lat temu
kocham go
gość
8 lat temu
Całe Hollywood to Żydzi
gość
8 lat temu
piekne zabki