Trwa ładowanie...
Przejdź na

"The Washington Post" pisze o Natalii Przybysz: "Dziesiątki tysięcy kobiet stają przed identycznym wyborem"

231
Podziel się:

"Wybierają wyjazd za granicę, gdzie ginekolodzy są współczujący bądź chętni do złamania prawa dla pieniędzy. A w skrajnych sytuacjach uciekają się domowych metod".

"The Washington Post" pisze o Natalii Przybysz: "Dziesiątki tysięcy kobiet stają przed identycznym wyborem"

Natalia Przybysz już raczej nie zapomni o wywiadzie dla Wysokich Obcasów, w którym przyznała się do aborcji na Słowacji. Ta wypowiedź podzieliła nawet środowisko jej koleżanek z Czarnego Marszu. Od razu w obronę wzięła ją Paulina Młynarska, według której piosenkarka powiedziała głośno o sytuacji, w jakiej znajduje się 1/4 kobiet.

Dla Przybysz wywiad może skończyć się jednak większymi problemami niż kłótnie z feministkami. Do prokuratury wpłynęło doniesienie o popełnieniu "zbrodni zabicia dziecka" i "rozmyślnego i publicznego propagowania jej".

Historią Przybysz oraz Czarnym Protestem zainteresowały się też zachodnie media. W The Washington Post Andrew Roth napisał obszerny artykuł na temat historii prawa aborcyjnego w Polsce i obecnej sytuacji kobiet. W artykule "Jej opowieść to moja opowieść". Jak zaostrzenie ustawy aborcyjnej na nowo rozgrzało feminizm w Polsce, dziennikarz twierdzi, że wystąpienie piosenkarki zachęciło inne kobiety do przyznania się do dokonania aborcji. Przytacza przykład Izabeli Maksymowicz, która również jako matka dwójki dzieci żeby przerwać ciążę pojechała do Berlina.

Dziesiątki tysięcy kobiet stają przed identycznym wyborem w Polsce, gdzie aborcja jest zakazana poza skrajnymi przypadkami: zagrożenia dla życia matki, ciężkiego uszkodzenia płodu lub ciąży jako wyniku gwałtu bądź kazirodztwa - pisze Roth. Wybierają wyjazd za granicę, gdzie ginekolodzy są współczujący bądź chętni do złamania prawa dla pieniędzy. Kupują tabletki w internecie. A w skrajnych sytuacjach uciekają się domowych metod.

To ich symbolem w Polsce jest wieszak, symbol protestów przeciwko zaostrzaniu prawa antyaborcyjnego.

Zobacz także: Ewa Minge skomentowała wywiad Natalii Przybysz
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(231)
gość
8 lat temu
lekarze w iemieccy nie łamią prawa, tam aborcja jest legalna! tuż za Szczecinem w klinice w prenzlau w godnych warunkach robią te zabiegi.
gość
8 lat temu
Ale już tego, że jak sama przyznała, zrobiła dla wygody to już nikt nie przytoczy?
gość
8 lat temu
Doniesienie do prokuratury, buachacha błagam ludzie nie macie swojego życia
czarna protes...
8 lat temu
Jeeeeest wreszcei cos o aborcjiii , tylee na to czeekałam
Gość
8 lat temu
Teraz jest niby bohaterką? Nowoczesność to aborcja i marsze kodu a konserwatyzm to skrajne popieranie ideologii kościoła i partii rządzącej. Mam już dość tego pociągu na wariackich papierach!
Najnowsze komentarze (231)
Gość
8 lat temu
Tak kobiety na zachodzie usuwają ciążę bo mają tylko 70 m2 mieszkanie, ta pani powinna odpowiedzieć przed sądem za swój czyn
Gość
8 lat temu
kim.ona jest porównując ja do agaty mróz ? ś******m. odpadem
gość
8 lat temu
Zabić czy nie zabić ?,oto jest pytanie nekrokultury syfilizacyjnej.
gość
8 lat temu
MILIONY wybierają DZIECKO nie wygode wielkości MIESZKANIA
mi sie udalo
8 lat temu
Czytasz?to pomyśl, gdyby to Twoja mama zadecydowała, że ma małe mieszkanie - to by Cie tu nie było...
...
8 lat temu
Bijmy bravoo kobiecie, która uchodzi za feministkę i nie wie, że seks może skończyć się zapłodnieniem...porażka
gość
8 lat temu
bohaterka narodowa...co za czasy...
gość
8 lat temu
poczytajcie komu w stanach zalezalo na dostepie do aborcji i przestancie pieprzyc o feministkach....z takimi kobietami sie nie utozsamiam...wstyd...
gość
8 lat temu
gupota mamy seks tantryczny gdzie wytrysk jest kontorolowany i zadowolenie wieksze to wy o jakijes scianie kobiet owszem jest sciana niewiedzy i braku wiedzy dobrowolenym braku wiiedzy bo pisz eo tym od owego czarnego marszu zorganozowanego przez kogo i po co bo napewno nie dla kobiet skoro moga sme decydowac kiedy maj miec dziecko w nauc esksu tantrycznego nauka znna jest od starozytnosci ja bylam w warszawie kilka lat temu na szkoleniu ucza i rzepeccy tylko chciec
gość
8 lat temu
taka światła, a zęba szminką wymalowała...... karierowiczka za dyche
Gość
8 lat temu
Nie szanuję takich osób. Aborcja z kaprysu? To zwykłe morderstwo.
Gość
8 lat temu
Nie mogę na nią juz patrzeć!! Mamusia za dychę...
gość
8 lat temu
Szkoda Pani Natalio, że los nas nie zamienił. Moja ciąża obumarła, a na nią czekałam, a Pani usunęła. Smutne.
gość
8 lat temu
biedne panie w trudnej sytuacji życiowej z 60 metrami do życia... SKrobanka dla każdego!! Myślę żeby wyprzedzić francję w absurdzie i zakazać reklam pampersów bo pokazuję uśmiechniete dzieci a to może urazić wszystkie poskrobankowe panie.
...
Następna strona