Trwa ładowanie...
Przejdź na

DJ Adamus też został "pisarzem". "Uwielbiam czuć władzę nad tłumem tańczących w rytm mojej muzy"

73
Podziel się:

"Moja książka to hołd dla mojego życia i dla Witkacego. Od niego zaczyna się moja podróż w narkotyki" - reklamuje. Kupicie?

DJ Adamus też został "pisarzem". "Uwielbiam czuć władzę nad tłumem tańczących w rytm mojej muzy"

Adam Jaworski, znany jako DJ Adamus z programu Kuby Wojewódzkiego, dwa lata temu przeszedł z TVN-u do Polsatu, który zaoferował mu fotel jurora w show Twoja twarz brzmi znajomo. Jaworski uwierzył, że czeka go tam wielka kariera i po 11 latach współpracy postanowił odejść od swojego "mentora". Teraz nie wypowiada się o nim zbyt pochlebnie. Przypomnijmy: DJ Adamus o Wojewódzkim: "Dla niego liczy się tylko blichtr. GARDZI TYMI, KTÓRZY SĄ POD NIM"

Wątek współpracy z Wojewódzkim znalazł się w książce, którą, Adamus postanowił "napisać" wzorem innych celebrytów. To kolejna już celebrycka pozycja, która "powstała z wewnętrznej potrzeby". 40-letni DJ Adamus udzielił wywiadu, w którym wyjaśnia, dlaczego postanowił zostać pisarzem:

Mam 40 lat, świetnie się czuję, robię to, co kocham, rozwijam swoje pasje, czuję się szczęśliwy i spełniony - to w moim rozumieniu jest właśnie sukces. Nie chcę się go wstydzić. Dlatego powstała ta książka, aby nie dać się systemowi równać w dół (...) - zaczyna skromnie. Chcę przedstawić taki obraz, aby ludzi nie łudzili się, że wszystko jest piękne, bezproblemowe i wyjątkowe. Warto czasem pozbierać pewne sytuacje ze złudzeń. Ja nie lubię oszustwa, co nie znaczy, że nie lubię manipulacji. Już wcześniej mówiłem: uwielbiam czuć władzę nad tłumem tańczących w rytm mojej muzy.

Adamus wyjaśnia, że Historię złego chłopca napisał z trzech powodów: żeby opisać "narodziny sceny klubowej", "nawiązać minidialog z młodszym pokoleniem" i przestrzec je przed używkami.

Tym poświęca w wywiadzie dużo miejsca. Jaworski nie ukrywa, że spróbował w swoim życiu wielu narkotyków, ale tylko dlatego, że chciał być jak Witkacy.

Nie ukrywam, że inspiracją była książka "Narkotyki" Witkacego. To ona otworzyła mi oczy na wiele spraw jeszcze w liceum, pomogła wiele kwestii zrozumieć i na pewno przestrzegła przed wieloma błędami. Wiedza jest pierwszym stopniem do poznania - zwierza się.

Świat współczesny, a przynajmniej jego część, wydawała i nadal wydaje mi się atrakcyjna. Chęć zbudowania swojej oazy, niezmieniania świata na siłę, ukształtowała mnie jako człowieka. Walczyć o życie dla siebie i swoich najbliższych. Nie zmieniając świata i ludzi, kiedy tego nie chcą, lub nie są na to gotowi. Gdzie w tym Witkacy, jest i był dla mnie wielkim Artystą, od niego zaczyna się moja podróż w narkotyki jako dodatek eksperymentalny, nie używka zabawowa. Od niego zaczyna się moja "niemyta dusza". Moja książka w dużej mierze jest takim hołdem dla mojego życia i mojego pierwszego mistrza.

Wywiad dla Onetu pełen jest podobnych "złotych myśli" Adamusa, który opisuje, że owszem, miał szczęśliwe życie, ale doskonale wie, co to praca, bo "odmroził sobie nogi w czasie handlowania kasetami VHS". Potem, już kiedy był dorosły, w życiu pomogli mu przyjaciele i podróże:

Ja wiem, co to znaczy odmrozić sobie nogi w czasie handlowania kasetami VHS na giełdzie samochodowej, w wieku licealnym. Dzięki temu miałem własne pieniądze, nie prosząc o "social" rodziców. To owocuje tym, że teraz nie wymagam od państwa opieki socjalnej, bo wiem, że jak sam nie zarobię, nikt mi nie pomoże - opowiada.

_**Ważne jest to, że z każdej wyprawy przywiozłem coś więcej niż wspomnienia. Każda z wypraw to otwarcie kolejnych drzwi świadomości i wzbogacenie siebie.**_ (...) Jeżeli szczerość nie przysparza przyjaciół, to ci przyjaciele są mało warci.

Gratulujemy. Macie ochotę to przeczytać?

Zobacz także: DJ Adamus o nowej książce i Kubie Wojewódzkim
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(73)
kk
6 lat temu
kto kupuje ten celebrycki bełkot to nie mam pojęcia. To się nie nadaje nawet na papier toaletowy. Byle k****n teraz książki pisze.
gość
6 lat temu
Co za czasy....każdy zostaje pisarzem . W takim razie i ja mam szansę :)
gość
6 lat temu
koszmarna okładka. nie zachęca do zakupu
gość
6 lat temu
następny przygłup.
ZZZ
6 lat temu
Mam wrażenie, że jest kiczowaty.
Najnowsze komentarze (73)
gość
6 lat temu
Pseudointelektualista. Witkacy więcej o narkotykach pisał niż wiedział.
Gość
6 lat temu
Czy na prawde nic juz nie mozna stworzyc bez wspomagaczy roznego rodzaju? Kazdy na haju albo przybutelce i tylko wtedy czuje wene tworcza. Jak na to nie spojrzec juz od zarania dziejow cokolwiek zostalo stworzone , bylo pod wplywem jak nie wina , maryski i heroiny. Kazdy "tworca" byl pod wplywem.
Gość
6 lat temu
Nastepne wypociny jakiegos pseudo inteligenta.
gość
6 lat temu
Buntownik :D drugi Nergal :D
gość
6 lat temu
Ehmm to ktoś na prawdę tańczy gdzieś w rytm jego muzyki???! to chyba jakiś ginący gatunek....
Gość
6 lat temu
P***c...
hhhjmj
6 lat temu
A kto to w ogóle jest ???
Gość
6 lat temu
Zachęca do narkotyków , w*n z nim. Wojewódzki tez promuje drugi. Tak robią celebryci na całym świecie . Ciekawe kto za tym stoi ?
Gość
6 lat temu
Poznałam go kiedys, jest slojem, któremu odbiło w warszawce. A teraz sie porównuje do witkacego 😂
Gość
6 lat temu
później się dziwią, ze Polacy nie czytają książek...
gość
6 lat temu
obrzydliwa okładka
Gość
6 lat temu
Śmiem twierdzić, że nie jest on zbyt inteligentny...
Gość
6 lat temu
Poimieszalo mu sie we lbie od robienia galy powiarowemu
gość
6 lat temu
Trzeba byc odpowiedzialnym za swoje czyny, szkoda papieru, drzewa musza tyle lat rosnac.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie