Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chodakowska o kłótni z Olbrychskim: "TO BYŁ AKT POLITYCZNY. Chodziło mu o to, żeby sprawa wypłynęła do mediów"

252
Podziel się

Aktor demonstracyjnie zrezygnował z roli w Teatrze Narodowym. "Nie mogłam już wytrzymać tego, co Daniel wygadywał. Nie prowokowałam tych rozmów".

Chodakowska o kłótni z Olbrychskim: "TO BYŁ AKT POLITYCZNY. Chodziło mu o to, żeby sprawa wypłynęła do mediów"
bEgyGWHp

Daniel Olbrychski zdecydowanie nie sympatyzuje z obecną władzą, czemu daje wyraz nawet w pracy. Kilka dni temu aktor zerwał próby do spektaklu Kwartet w Teatrze Narodowym, bo nie mógł dłużej znieść poglądów politycznych swojej scenicznej partnerki, Anny Chodakowskiej. Aktor przyznał, że obraził się na nią, bo "wychwalała" rządy Prawa i Sprawiedliwości i ciągle "opowiadała w przerwach, że w Smoleńsku doszło do zamachu".

Chodakowska postanowiła udzielić wywiadu prawicowemu serwisowi wpolityce.pl, w którym szczegółowo opowiedziała o kulisach kłótni z Olbrychskim.

bEgyGWHr

_**To Daniel Olbrychski wypuścił informację o naszym spięciu do prasy, nawet nie przypuszczałam, że on poda to do publicznej wiadomości**_ - tłumaczy. Dla mnie ta informacja nie była tego warta. Daniel uznał jednak inaczej, on czuje się tak bardzo publiczną osobą i niewątpliwie nią jest, że uznał, iż to może być kolejnym akordem w prezentowaniu jego światopoglądu.

Według aktorki zachowanie Olbrychskiego było "atakiem na PiS" i zależy jej na ujawnieniu tego "politycznego aktu":

Moim zdaniem nasz spór był w pewnym sensie jego atakiem na PiS. Daniel Olbrychski bardzo zaostrza swoje stanowisko, zresztą nie tylko on. Ktoś z moich przyjaciół powiedział mi, że wcale nie chodziło o to, że ja się też trochę uniosłam w czasie naszej rozmowy, bo jestem osobą emocjonalną, ale to był po prostu swojego rodzaju akt polityczny. I dlatego chodziło o to, żeby ta sprawa wypłynęła do mediów.

Choć Olbrychski zarzekał się, że miał dość politycznych rozmów z Chodakowską, aktorka twierdzi, że było zupełnie odwrotnie i że to on pierwszy prowokował drażliwe dyskusje.

bEgyGWHx

Nie było jakiś awantur, tylko jedno poważniejsze spięcie. Jestem w gorącej wodzie kąpana i nie mogłam już wytrzymać tego, co Daniel wygadywał. Nie prowokowałam tych rozmów. Daniel przychodził na próby, zresztą bardzo dobre, jest niezwykle trafną osobą do tej roli i jest doskonały w tym tekście. (…) Sztuka jest, czeka, tylko teraz nie mamy aktora, który dla tego tekstu byłby optymalny. Będziemy szukać innego. Nie rezygnuję z tego spektaklu. Bardzo chcę, żeby doszło do premiery, szkoda, że bez Daniela. Nie odpuszczę, bardzo i mnie i reżyserowi na tym zależy.

Anna Chodakowska twierdzi, że Olbrychski zgadzając się na spektakl razem z nią, wiedział jakie ma poglądy. Jej z kolei się nie podobało, że aktor aktywnie wspiera KOD.

Doskonale wiedział jakie mam poglądy. Ale muszę się do czegoś przyznać - potrafię zajątrzyć, bo wyciągam argumenty, które nie są wcale obraźliwe, a jednak ludzi urażają. KOD to jest jakaś paranoja, stek banałów, chwilami to przypomina amok podkreślany hałasem. Ten ruch nigdy nie wygra, bo w tym nie ma prawdy. Wielu ludzi, którzy chodzą w marszach KOD wcale nie chce żeby Polska była demokratyczna, oni chcą żeby Polska była uniwersalistyczna i taka jak wszyscy. Działacze ci, prowadzą w pewnym sensie, sowiecką politykę. To, że na marszach KOD chodzi się z biało-czerwonym sztandarem nie jest przypadkowe. Oni ten symbol chcą odebrać nam, którzy chodzimy tak w marszach smoleńskich i przy kilku innych niepodległościowych świętach. Chodzi o wymieszanie wartości i pokazanie, że między nami nie ma żadnych różnic poza jedną, że PiS źle chce dla kraju, a oni dobrze. To sowieckie metody dezinformacji.

bEgyGWHy
bEgyGWHz
bEgyGWHA

Olbrychski atakuje posła PiS-u w TVN-ie: "To, co pan mówi, to g*wno prawda!"

Zobacz także: Zobacz też:
bEgyGWHS
KOMENTARZE
(252)
gość
4 lata temu
Przestańcie q**a robić szopki tylko zacznijcie dbac o obywateli a nie o swoje dupska!!
Gość
4 lata temu
Panie Danielu swiat jest barwny i piękny, jest w nim miejsce na wiele rożnych światopoglądów, nie zawsze tożsamych z Pańskim. Zycze wiecej otwartości i tolerancji
gość
4 lata temu
Daniel od dawna ,od czasu jak go przyłapali na tym ,że jezdzi po pijaku ,jest podirytowany , wie ,że bańka pękła . nieskazitelny mit Daniela upadł . Jest żałosny i arogancki ,wie że ludzie maja go za dupka i z tym nie może sie pogodzić
bEgyGWHT
gość
4 lata temu
uczyła mnie mama, bym sie nie bał chama, bo cham to jest cham, co boi sie sam
cracoviak
4 lata temu
Poucinali dotacje dla aktorów milionerów i płacz na cztery strony świata! Takim 500+ najbardziej przeszkadza bo zamiast do ich kieszeni, pieniądze trafią w większości do zwykłych obywateli...
Najnowsze komentarze (252)
szarik
4 lata temu
PISu tez nie lubie a Olbrychskiego tez bo wsumie kawal huja.niekeidy tak p******i fazmazony ze sluhachac go nie mozna.pies go j***l
e
4 lata temu
każdy ma prawo do flagi. co ona za bzdury plecie ?
gość
4 lata temu
Pani Aniu jest Pani cudowna!!!
gość
4 lata temu
Chodakowska jest na usługach czystego sumienia a ten alkoholikto nie wie co mówi wyręczać go musi jego świetna żonka
krytyk
4 lata temu
Poglądy zostawia się w domu a robocie trzeba być profesjonalistką i zająć się pracą, za którą ktoś płaci. To nie miejsce na agitki polityczne Chodakowska....
gość
4 lata temu
Następna nawrócona na PIS.
gość
4 lata temu
Wielka mi aktorka, jej poszło na dekiel - stara pudernica
gość
4 lata temu
Daniel wracaj do pracy i rozmawiajcie o pogodzie i przepisach kulinarnych. Ani slowa o polityce.
bEgyGWHL
gość
4 lata temu
Ta niegdysiejsza popularyzatorka poezji Stachury bardzo brzydko sie starzeje... Do tego ten groteskowy makijaż niby z niemego filmu... Dlaczego oan to sobie robi?!
gość
4 lata temu
OOOOOOOOO zaraz Pani Ania dostanie order jakiś tam za całokształt albo za coś tam
gość
4 lata temu
Zalosna baba i marna aktorka
gość
4 lata temu
Stara l*******a
Gość
4 lata temu
Olbrychski lecz się na nerwy bo z tej wódy już mózg ci się lasuje i głupoty gadasz idź na operacje plastyczną mózgu
gość
4 lata temu
Pani Ewo, pani nie przejmuje się baranami tylko robi swoje. Mamy wolność słowa i każdy ma zdanie w temacie. Tamci myślą że tylko oni mogą mieć zdanie. Tamte chore czasy minęły, i choć głosowałąm na pIS T O JEDNAK NIE ZE WSZYSTKIM SIĘ ZGADZAM. jEST DOBRZE. a pani a uwielbiam
...
Następna strona
bEgyGWIn