Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chazan znów będzie dyrektorem Szpitala św. Rodziny? Zebrano już 45 tysięcy podpisów

319
Podziel się:

Zdaniem autorów petycji w jego obronie "wszystkie zarzuty były bezpodstawne".

Chazan znów będzie dyrektorem Szpitala św. Rodziny? Zebrano już 45 tysięcy podpisów

Jednym z ważniejszych tematów społecznych 2016 roku w Polsce była kwestia ustawy aborcyjnej, przy okazji której głos zabierały zarówno środowiska "pro life" jak i te sprzeciwiające się planom zaostrzenia przepisów. "Bohaterem" sporu był też profesor Bogdan Chazan, który przez lata przeprowadzał zabiegi przerywania ciąż, jednak na skutek "nawrócenia" zmienił swoje poglądy. Porównujący się do świętego Pawła lekarz zaczął praktykować zgodnie z jego nowym poglądem praktyki.

W 2014 roku decyzją prezydent Warszawy Chazan został odwołany z funkcji dyrektora Szpitala św. Rodziny. Doszło do tego po głośnej sprawie pacjentki, której mimo przesłanek medycznych w postaci wad płodu, odmówił legalnej aborcji, powołując się na klauzulę sumienia. Nie wskazał też kobiecie, choć zobowiązywały go do tego przepisy, innego lekarza lub placówki, gdzie można zabieg wykonać. Zmusił kobietę do urodzenia dziecka bez mózgu, z wodogłowiem, brakiem części kości czaszki, powiek oraz nosa i wypłyniętymi gałkami ocznymi. Pielęgniarki bały się pokazać je rodzicom.

Przedstawiciel Fundacji Życie, Michał Owczarek, poinformował w piątek, że powstała petycja o przywrócenie na stanowisko dyrektora profesora Bogdana Chazana. Według Owczarskiego zarzuty wobec Chazana były "bezpodstawne". Zwolennicy lekarza zebrali już 45 tysięcy podpisów.

Przypomnijmy, z czego słynie "nawrócony lekarz": O czym myśli profesor Chazan? ("NAJLEPSZE" CYTATY)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(319)
Gość
6 lat temu
A kto tam złożył podpis? Pewnie stare mohery, co już nie mogą zajść w ciążę. Dlaczego one mają robić piekło kobietom mlodszym? Przecież to meka leżeć na oddziale u takiego mizogina i psychopaty. A rodzić? Nie dziekuje!
gość
6 lat temu
WSPÓŁCZUJE KOBIETOM TAM RODZĄCYM...
gość
6 lat temu
Jaki rząd, taki profesor
gość
6 lat temu
Ja pierdykam, jak ten gosciu sie zdziwi po swojej smierci. Tak samo jak debile z ISIS
gość
6 lat temu
nieeeeeeee błagam!
Najnowsze komentarze (319)
gość
6 lat temu
Niech jedzie do Torunia do ojca Inkasenta. Tam razem te dwa pomioty szatana niech się szykują na drogę do piekła.
gość
6 lat temu
czy on za stary nie jest na ogrzewanie lapek ?
gość
6 lat temu
Nic gorszego nie może spotkać kobiet , które będą rodziły u tego porąbanego zboczeńca .
gość
6 lat temu
i BARDZO DOBRZE!!! Bo facet ma swoje przekonania, a rozdygotane wariatki z swoim rozwalonym życiem osobistym niech na sobie odreagowują swoje frustracje!!!
gość
6 lat temu
o nieeeeeeeeee znowu ten zacofaniec wnuki bawic a nie pchac sie tam gdzie na niczym sie nie zna i tylko szkodzi to bardzo niedouczony i niekompetentny lekarz skad on wziol paiery?
gość
6 lat temu
Ludzie czy wyście poszaleli!!! Przecież ten człowiek jest niebezpieczny. Oby tym co podpisywali lub ich dzieciom ten odrażający typ odbierał porody, jak wam rozumy poodbierało. Ten typ nie ma sumienia ani honoru jak widać. Tyle skandalicznych artykułów na jego temat, czy wy nie czytacie??? Obłęd.
dddd
6 lat temu
Kolejny hipokryta ,a willa i dobrobyt rodziny to nie efekt skrobanek w prywatnej przychodni jak patrzę na te gęby Chazana Rydzyka i Kaczyńskiego to normalnie zwracam.
gość
6 lat temu
Byłem pewny że kaczor zrobi go ministrem zdrowia a tu tylko dyrektor prezesie błąd
gość
6 lat temu
To jest właśnie "dobra zmiana", ech....
gość
6 lat temu
jak to mówią, nie ma większe dewoty niż nawrócona kur**
gość
6 lat temu
Diabeł
gość
6 lat temu
kobiety omijajcie ten szpital gdyby pis nie był u władzy na pewno by nie wrócił dobrze ze te chore rządy tylko 4 lata ludzie nie dadzą się drugi raz nabrać teraz jak urodzisz chore dziecko dostaniesz 4 tys jednorazowo społeczeństwo chore niewartościowe a kto pomyśli o tych cierpiących matkach dla nich to tragedia. Wiele rządów przeżyłam ale teraz to niewypał porażka dobrze że to nie wieczne.
Emerytka 60+
6 lat temu
Dlaczego wiek emerytalny nie obowiązuje wszystkich. Jednym wolno pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego, a drugim nie. Nie ważne że to pan profesor, to mu wolno na państwowej posadzie jeszcze długo... Poza tym nie powinien blokować miejsca młodym lekarzom, którzy nie mogąc rozwinąć skrzydeł powyjeżdżali za granicę.
pokrzywa
6 lat temu
Ale o co chodzi? O ile się orientuję, w kraju już od dawna nie ma rejonizacji, więc pacjentki mogą szerokim łukiem omijać szpital kierowany przez Chazana a on niech sobie leczy babcie w berecikach z popularnego tworzywa. Nie musicie tam rodzić, nie musicie się tam leczyć!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie