Trwa ładowanie...
Przejdź na

Cielecka wspomina powrót po marszu KOD-u: "Czułam się JAK ŻYDOWSKIE DZIECKO W TRAMWAJU W CZASIE OKUPACJI"

589
Podziel się

"Pasażer dał mi do zrozumienia, że mu śmierdzę. Czułam, że chce mi coś zrobić, tylko jeszcze nie bardzo wie co. W tym tramwaju było ze 30 osób i zastanawiałam się potem, co by się stało, gdybyśmy zaczęli ze sobą dyskutować o polityce" - wspomina w "Newsweeku".

Cielecka wspomina powrót po marszu KOD-u: "Czułam się JAK ŻYDOWSKIE DZIECKO W TRAMWAJU W CZASIE OKUPACJI"
bCOMJjXF

Nowy rok zaowocował nowymi twarzami wspierającymi Newsweek Tomasza Lisa. Tym razem obszernego wywiadu udzieliła czwórka aktorów Nowego Teatru w Warszawie. Maja Ostaszewska i Magda Cielecka mówią w nim o potrzebie "stawania po jasnej stronie mocy" w walce z rządem PiS-u. Jacek Poniedziałek wspierany przez Macieja Stuhra krytykuje też m.in. reformę edukacji, która ma kształcić "małych narodowców".

Magdalena Cielecka wykorzystała okazję, żeby opowiedzieć o tym, jak czuła się wracając z jednej z manifestacji KOD-u. Aktorka porównała swoją sytuację do strachu żydowskiego dziecka z czasów II wojny światowej.

bCOMJjXH

Publiczne wypowiedzi nie wymagają odwagi. Ale pamiętam, jak raz wracałam wieczorem tramwajem po manifestacji, z przypiętym znaczkiem KOD - wspomina Magda. I siedział tam facet, czułam, że mnie rozpoznał. I on jakimiś dźwiękami, onomatopejami zwierzęcymi, próbował dać mi do zrozumienia, że mu śmierdzę. Poczułam się jak - przepraszam za porównanie - żydowskie dziecko w tramwaju w czasie okupacji. Dziecko, które jest wystraszone i wie, że nie powinno w tym tramwaju być.

Kiedy wysiadałam, on powiedział tylko "gorszy sort", więc lajtowo. Ale czułam, że chce mi coś zrobić, tylko jeszcze nie bardzo wie co. W tym tramwaju było ze 30 osób i zastanawiałam się potem, co by się stało, gdybyśmy zaczęli ze sobą dyskutować o polityce. Mogłaby się wywiązać pyskówka. Na ulicach jest taka agresja, że wystarczy iskra, by doszło do czegoś groźnego. Czasem myślę: co za czasy przyszły, że jadę tramwajem i się zastanawiam, kto jest po tej, a kto po tamtej stronie. Ten patrzy na mnie krzywo, ten mnie rozpoznał, co będzie, jak za mną wysiądzie. I zaczynam się bać.

bCOMJjXN
bCOMJjXO

Cielecka: "To prymitywny fanatyzm, gdy grupa ludzi mówi innym, jak mają żyć"

Zobacz też:

bCOMJjYi
KOMENTARZE
(589)
Gość
4 lata temu
Nie sądziłem że taka osoba, taka aktorka jak Pani Cielecka posunie się do tak niewłaściwych komentarzy. Jak można porównywać obecną sytuację do tragedii jaka jest wojna. Jest mi zwyczajnie wstyd że osoby które powinny dawać przykład, rozbijają swój wizerunek w walce o pieniądze.
gość
4 lata temu
a szef KODU Petru właśnie pokazuje gdzie Was ma,wszytskich. KODOWCY hahahaha
gość
4 lata temu
Petru właśnie KODUJE Joasię Schmidt:D Ale macie przywodcę, KODOWCY
bCOMJjYj
gość
4 lata temu
ta pani zdecydowanie nie wie co mowi
Smutny
4 lata temu
Ale pieprzysz kobieto - czułaś to
Najnowsze komentarze (589)
student
2 lata temu
Lepiej odczerpcie się od pięknej Polski demokratycznej .Korea północna. na was czeka z waszymi poglądami.Nie mage zrozumieć niby aktorzyny a tak plują jadem na Polskę. I Polaków.
Gość
3 lata temu
A co, Pani Cielecka, babcia opowiadała jak się czuli Pani rodacy w czasie okupacji?
gość
3 lata temu
Zapraszamy Państwa; Stuhr, Ostaszewską, Poniedziałka i Cielecką do Izraela. Czas juz pojechać do swoich a nie wpieprzać się w sprawy Polaków.
gość
3 lata temu
Co za klasyczne żydowskie twarze...
gościówa
3 lata temu
co tu dużo mówić... chyba tym aktorom już się w głowach poprzewracało żeby dokonać takiego porównania.... poza tym to od kiedy pracą artystów jest udzielanie się w polityce i obalaniu rządu?!
gość
4 lata temu
I
gość
4 lata temu
Opłaca się pani niszczyć wizerunek w bezsensownej walce. Za trzy lata będą nowe wybory...
gość
4 lata temu
milcz obrzydliwa żydówo i zbieraj dalej na swojego złodzieja i guru
bCOMJjYb
gość
4 lata temu
Ale się doczekaliśmy czasów.Jakieś Cieleckie i podobne łajzy nadają ton naszemu życiu publicznemu !
gość
4 lata temu
Cielecką dać w łapy Arabom to się odpręży natychmiast ! Widać że ma braki dziewczyna !
gość
4 lata temu
Cielecką dać w łapy Arabom to się odpręży natychmiast ! Widać że ma braki dziewczyna !
gość
4 lata temu
G****a i skretyniała stara panna! Jak ci nie wstyd przygłupie wgle zabierać głos w sprawie, o której nie masz zielonego pojęcia?! Własnie pokazałas swoją głupote cielęcino.. oby tak dalej! Tak samo i pozostali.. Stuhr, którego bardzo kiedyś lubiłam dzisiaj jest dla mnie ś******m.. ostaszewska też, a p****o poniedziałek, to już sam margines.. Brawoooo!
jurgus
4 lata temu
hahaha to co wyprawia pis to jest zenujace,ale pani cielecka bredzi,,robi z siebie osobe napietnowana bez jaj za duze ego,ludzie w wiekszosci ludzie nie zwracaja uwagi kto byl na manifestacji,tylko ile bylo ludzii,ale niektorym sie wydaje,ze to o nich chodzi.gratuluje samopoczucia
gość
4 lata temu
Jestes tylko aktorka i nic nie wiesz o finansach, ksiegowosci ,rzadzeniu ,planowaniu ekonmii tp itd ! Kobieto idz do teatru bo tam twoje miejsce ! Ulica wcale tobie nie jest potrzebna, masz umysl dziecka ;........Zenada!
...
Następna strona
bCOMJjYD