Środa 04.01.2017

GUS chce stworzyć rejestr... nieślubnych dzieci! "Sprawdzane będzie, czy dziecko jest z prawego łoża"

rejestr nieslubnych dzieci karty urodzenia karty urodzenia żywego i martwego GUS Główny Urząd Statystyczny MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

GUS chce stworzyć rejestr... nieślubnych dzieci! "Sprawdzane będzie, czy dziecko jest z prawego łoża"East News

Choć zdawać by się mogło, że Czarny Protest spełnił swoje zadanie, bo politycy PiS ostatecznie odrzucili ustawę zakazującą aborcji, to radość manifestantek jest przedwczesna. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zmian i tak chce dokonać, tylko małymi krokami. Pomysłów ma wiele, m.in. ten polegający na zachęcaniu kobiet do rodzenia zdeformowanych dzieci, które umrą tuż po porodzie, żeby można je było ochrzcić. Planowana jest nawet "zachęta finansowa" - 4000 złotych, które mogłyby dostać również matki rodzące dzieci swoim gwałcicielom.

Zobacz: Kaczyński: "Chcemy, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, KIEDY DZIECKO JEST SKAZANE NA ŚMIERĆ, kończyły się porodem"

Będzie program 4000+? Rząd chce zachęcić kobiety do rodzenia uszkodzonych płodów!

W realizacji politycznych celów PiS-u mają pomóc także nowe wzory tzw. karty urodzenia żywego i martwego, na których zbierane są dane związane z porodem. Dwa lata temu ilość pozyskanych w ten sposób informacji ograniczono do minimum, przez co np. nie można ustalić skali śmiertelności okołoporodowej.

Teraz Główny Urząd Statystyczny zaproponował Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji nowy wzór karty. Choć nie ma tam danych, o które walczyli lekarze - m.in. o etapie ciąży, na którym doszło do przedwczesnej śmierci - wprowadzono inne kategorie, które wywołały wiele kontrowersji. Jak donosi Gazeta Prawna, teraz rodzice będą musieli informować m.in. ile dzieci żywych lub martwych urodziła matka, szczegóły poprzednich ciąż, porodów, a także miejsce zamieszkania.

Według nowego projektu GUS będzie dowiadywał się o jeszcze jednej sprawie. Matka będzie miała obowiązek przekazać informacje na temat swojego stanu cywilnego oraz daty zawarcia małżeństwa. W ten sposób urząd będzie zliczał dzieci nieślubne.

Mówiąc inaczej, sprawdzane będzie, czy dziecko jest z prawego łoża - gazeta cytuje pracownika Urzędu Stanu Cywilnego. W tej chwili w akcie urodzenia nie ma informacji, czy dziecko jest uznane przez ojca, czy nie. Kiedyś taka adnotacja była, ale na akcie papierowym.

Według Gazety Prawnej projektowi zarzuca się przede wszystkim to, że zamiast zbierać dane medyczne, staje się narzędziem do inwigilacji obywateli. Dane dotyczące poronień mogą być wykorzystane przy wprowadzaniu zakazu aborcji bądź do tropienia prób przerwania ciąży. Według organizacji monitorujących działania polityczne zmiany w projekcie nie są uzasadnione ze względu na kwestie medyczne, i podkreślają brak zainteresowania ojcami.

Ministerstwo zapewnia jednak, że dane będą wykorzystywane tylko przez GUS do prowadzenia statystyki publicznej i nie będą przekazywane innym instytucjom.

East NewsEast News

Papież ochrzcił nieślubne dziecko

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (1078)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1078
Odpowiedz
183 21
zgłoś
Rom-zlom 04.01.2017 18:01
Nothing to do here!
Odpowiedz
2442 471
zgłoś
Gość 04.01.2017 18:01
Ja sie pytam, kto na nich głosował !
Odpowiedz
1855 257
zgłoś
Gość 04.01.2017 18:01
Jaro do sprawdzenia jako pierwszy.
Odpowiedz
1612 208
zgłoś
gość 04.01.2017 18:02
nie wierzę, że to się dzieje naprawdę
Odpowiedz
314 47
zgłoś
gość 04.01.2017 18:02
Zabrac Kaczora do Tworek! Z calym rzadem i Petru i reszta KODU
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1078