Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski przelewał pieniądze KOD-u na WŁASNE KONTO? "Właśnie po to powstała spółka - żeby nie miał żadnych umów, które by mu ZAJMOWAŁ KOMORNIK"

530
Podziel się:

"Mógł powiedzieć, że jest bez pracy. Mateusz ma komornika i alimenty na głowie" - tłumaczą go jego koledzy. Chodzi o ponad 90 tysięcy złotych.

Kijowski przelewał pieniądze KOD-u na WŁASNE KONTO? "Właśnie po to powstała spółka - żeby nie miał żadnych umów, które by mu ZAJMOWAŁ KOMORNIK"

Wygląda na to, że w najbliższych dniach nie tylko Ryszard Petru przejdzie najcięższe chwile w swojej politycznej karierze. Jak właśnie poinformował Onet, portal jest w posiadaniu dokumentów, które jednoznacznie wskazują na to, że lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, fałszował faktury w ten sposób, że pieniądze pochodzące ze zbiórek publicznych trafiały na konto firmy należącej do niego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Chodzi o ponad 91 tysięcy złotych.

Chodzi o pieniądze, które Komitet Społeczny KOD przelał na konto firmy MKM Studio należącej do Kijowskich. Firma zajmuje się szeroko pojętymi usługami informatycznymi i takie dane wpisywano na stosownych fakturach. Problem polega jednak na tym, że dziwnym trafem KOD płacił MKM Studio za wykonanie tych samych czynności. Pieniądze zapłacono w ramach sześciu faktur - każda opiewa na taką samą kwotę 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto.

Pieniądze, które trafiły do firmy Kijowskich pochodziły ze zbiórki społecznej. On sam w rozmowie z Onetem nie widzi w tym problemu. Twierdzi, że rozliczał się w ramach ryczałtu, więc nie jest istotne, jaką konkretnie pracę wykonała jego firma:

Ustaliliśmy pewien ryczałt, że niezależnie od tego, ile prac wykonam, kwoty wynagrodzeń nie mogą przekroczyć pewnej kwoty. I tak to było realizowane. Większość tych prac to były różnego rodzaju prace konserwacyjne, naprawcze, organizacyjne itd. Usługi zostały wykonane, faktury zostały wystawione, Komitet przelał pieniądze, uznając wykonanie tych prac, więc trudno stawiać tu jakieś zarzuty - wyjaśnia.

Adwokat Kijowskiego, mec. Jarosław Szczepaniak, jest tego samego zdania. Prawnik sugeruje także, że Komitet Oborny Demokracji musiał zapłacić firmie informatycznej prawie 100 tysięcy złotych, bo... jest organizacją "zagrożoną". Nie można więc było dopuścić do ataków hakerskich:

KOD przecież powstał z Internetu i w dużej mierze ciągle tam funkcjonuje. Tak naprawdę ochrona informatyczna to podstawowa ochrona tej organizacji. Czy lepiej oddać ochronę komuś, do kogo można nie mieć stuprocentowego zachowania? W moim przekonaniu nie. Lepiej mieć ochronę we własnych rękach - tłumaczy mec. Szczepaniak.

Onet dotarł do współpracowników Kijowskiego, którzy nie są już tak optymistyczni jak on i jego prawnik. Okazuje się, że faktury odkryto przypadkowo już na początku grudnia, a Kijowski nie pojawił się na planowanym spotkaniu zarządu 28 grudnia.

Już wiosną 2016 roku na konto jego firmy zaczęły trafiać 15-tysięczne przelewy. Rozmówcy, do których dotarł Onet, stwierdzili, że Kijowski traktował faktury "jako swoistą pensję", a pieniądze były mu potrzebne do... spłacania alimentów. To bardzo istotne, bo kwot na rachunku firmowym nie mógł zająć komornik, który powinien ściągnąć z niego należne świadczenia:

Jestem wściekły. Było wiadomo, że to wyjdzie. Mógł powiedzieć: słuchajcie, jestem bez pracy, poświęcam czas, muszę jakoś żyć. To by się spotkało ze zrozumieniem. Ale to nie może być wtedy "jakaś faktura", wypadałoby się umówić na jakąś umowę. No, tylko że Mateusz ma komornika i alimenty na głowie - mówi jeden z członków KOD, na który powołuje się Onet.

Ta sprawa uderzy w cały ruch. Bo niestety te wszystkie faktury to prawda. Wykazaliśmy się kompletnym brakiem odpowiedzialności - dodaje inny członek Komitetu. Według działaczy KOD, właśnie po to powstała ta spółka MKM Studio - żeby Kijowski nie miał żadnych umów, które by mu zajmował komornik. Spółka i faktury są wygodniejsze.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Kijowski był winny swoim dzieciom ponad 80 tysięcy złotych: "Super Express": "Założyciel KOD nie płaci alimentów! Dług urósł do 83 tysięcy!" Kijowski odpowiada: "Płacę tyle, ile mogę"

Zobacz także: Mateusz Kijowski jest podsłuchiwany? Patryk Jaki: niech to udowodni, to zmienię kolor włosów na blond
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(530)
gość
7 lat temu
Ludzie! Ile wam jeszcze trzeba dowodów na to, że to całe KOD, PO, Nowoczesna to ludzie, którym nie zależy na narodzie tylko na kasie!! Oni sami wam to mówią! A ludzie i tak polecą na kolejny marsz... Polsko! Godności!!!
Gość
7 lat temu
No i macie swoj kod ☺
gość
7 lat temu
Stary, fałszywy alimenciarz. Hosting strony kosztuje 100 zł rocznie, a on brał 50 miesięcznie. Oszust. A poza tym narcyz, już pewnie oczami wyobraźni widzi siebie za kilka lat co najmniej na stołku wicepremiera :/
gość
7 lat temu
Jeszcze nie zaczął a już powinien skończyć !
JaMajka
7 lat temu
Ta nowoczesna partyjka-upada na własne życzenie
Najnowsze komentarze (530)
gość
7 lat temu
Kto chce sobie zarobic dodatkowo niezla sumke ? Znalazlem na jednym forum dobry sposob, wygoglujcie; Jak zarabiac na instagramie 50$/dziennie
gość
7 lat temu
KOD to niezły biznes . Frajerzy dali się nabrać jak za Amber Gold
gość
7 lat temu
KOD +PO+NOWOCZESNA = BEKA
xmen
7 lat temu
dziadek S-BEK , ojciec S-BEK , synek m***a
gość
7 lat temu
KOD = gromada błaznów na "pomieszanie dobrego i złego" - (Miłosz)
gość
7 lat temu
G**j!!!
qwerty
7 lat temu
Z******j i tyle, ale nie należy go utożsamiać z KOD-em, mam nadzieję, że się od niego odetną i złożą do prokuratury stosowny pozew.
Mateusz :)
7 lat temu
sprzedam honor :) cena 15 tys. 190 zł 50 gr (mam sześć sztuk) Pozdrawiam :) Mateusz :)
gość
7 lat temu
sam tez nie badz takim jak on i proste neich kazdy zacznie byc kazdego dnia coraz bardziej uczicwy niech to potaktuje jak pokazanei jak niwwolno a nie samemu robi to samo i pluje na kolege koniec z amberd gold na akzdym poziomie maisteczek i miast kolezenskimi ukaldami premaimi ucieczkami z pracy za kotra macie palacone koneic z niewola wolny pracuej lepiej i daje wiec3ej nietrzeba wyciskac z niego a dac mu etyke jako przyklad obowiaz\ujaCY Z GORY I WYMAGAC Z DOPLU W MIISTACH U WLADZ
gość
7 lat temu
koniec pierdu koniec kijowskiego,piekny dzien
gość
7 lat temu
Kijowski to oszust, okradał rodzinę nie płacąc alimentów, okradał państwo bo nie płacił podatków, oszukał swoją organizację czyli KOD a więc co tylko do więzienia z nim.
szyderca
7 lat temu
juz dawno powinien siedziec za alimenty,ale zaraz by kod morde darl ze to sprawa polityczna.kodziarze wygnajcie tego palanta i bedzie spokoj.
gość
7 lat temu
Jest zdrowy jak koń i nie ma za co płacić na dzieci ? Niech go zamkną do kamieniołomów albo do kopali i niech tam zarabia.Do więzienia to nie bo nie będę go jeszcze z moich podatków finansować. OSZUST, ZDRAJCA, N****B.
fgdhr
7 lat temu
neich zyja ubeckozydowskie s****wa oderwane od koryta i niech dalej okradaja durnych p*******w
...
Następna strona