Czwartek 05.01.2017 17:00

Były działacz KOD o Kijowskim: "Za pierwsze uzbierane do puszek KOD pieniądze kupił sobie najnowszego iPhone za 4500 zł"

Mateusz Kijowski KOD Komitet Obrony Demokracji Kijowski przelewał pieniądze na konto swojej spółki

Były działacz KOD o Kijowskim: "Za pierwsze uzbierane do puszek KOD pieniądze kupił sobie najnowszego iPhone za 4500 zł"

Po kontrowersjach wokół "prywatnego" wyjazdu Ryszarda Petru z posłanką Nowoczesnej do Portugalii, opozycja przeżywa kolejny kryzys. Właśnie na jaw wyszło, że pieniądze ze składek na Komitet Obrony Demokracji szły na konto spółki Mateusza Kijowskiego, który wypłacał sobie nieproporcjonalnie duże pieniądze za drobne usługi informatyczne. Prawdopodobnie chodziło o to, żeby uniknąć zajęcia komorniczego na rzecz długów alimentacyjnych. W dodatku tuż przed świętami Kijowski twierdził, że nic nie zarabia na KOD i utrzymuje go rodzina.

Zobacz: Kijowski przelewał pieniądze KOD-u na WŁASNE KONTO? "Właśnie po to powstała spółka - żeby nie miał żadnych umów, które by mu ZAJMOWAŁ KOMORNIK"

Mateusz Kijowski zapewnia: "Nie zarabiam na KOD! Żyję ze wsparcia rodziny"

Teraz były członek zarządu organizacji, Jacek Parol, zamieścił na Facebooku oświadczenie w tej sprawie. Ujawnia, że za pieniądze zbierane na rzecz stowarzyszenia Kijowski kupował sobie... drogie gadżety. Twierdzi też, że Kijowski nie mógł zapłacić sobie za wykonanie strony internetowej organizacji, bo... zrobił to ktoś inny. Za darmo.

Oświadczenie. Jako członek założyciel i członek zarządu KOD podjąłem sie koordynacji powstawania strony KOD. Oświadczam ze stronę przygotował a potem opiekował sie nią CAŁKOWICIE ZA DARMO mój przyjaciel Jerzy Pogorzelski.Mam nadzieje ze znajda sie prawnicy, którzy pomogą Jurkowi wyegzekwować nalezne mu wynagrodzenie od firmy która wystawiła Faktury za jego prace dla KOD - czytamy. Zespół adminów i ochronę głównej grupy KOD tez organizowałem ja. Też za darmo, dla idei.

Odchodząc z Zarządu KOD w lutym 2016, na ostatnim zarządzie powiedziałem obecnym wtedy członkom,że człowiek, który za pierwsze uzbierane do puszek KOD pieniądze kupił sobie najnowszego iPhone za 4500 zł i laptopa za drugie tyle nigdy nie będzie myślał inaczej niż w kategoriach małego geszefciarza. Pomyliłem się. Żaden mały.

Teraz łatwiej zrozumieć, dlaczego tak szybko i chętnie odnalazł się w roli medialnego "lidera".

Posłuchajcie, jak tłumaczył się dziś w Telewizji WP: Kijowski o 91 000 zł zarobionych w KOD: "To nie były darowizny puszkowe, a darowizny celowe!"

Kijowski: nie kłamałem, od wielu miesięcy nie wykonuję usług dla KOD

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (817)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 817
Odpowiedz
1299 104
zgłoś
gość 05.01.2017 17:20
Pytania do Pana Mateusza Kijowskiego, opracowane na podstawie Statutu KOD (dostępnego na stronie internetowej Stowarzyszenia): 1. Czy zna pan zapis, który zabrania zakupu towarów lub usług od podmiotów, w których uczestniczą członkowie Stowarzyszenia, a jeżeli tak, to czy pan świadomie go złamał? Czy osoba świadomie łamiąca zapisy statutu Stowarzyszenia, szczególnie pod względem finansowym, powinna go reprezentować? 2. Jaką część kwoty wpływu z tytułu wynagrodzenia (90 tys.) przeznaczył pan na spłatę zadłużenia wobec Państwa Polskiego i jego obywateli? 3. Czy uczciwym wobec Obywateli , którzy w zdecydowanej większości otrzymują kilkukrotnie mniejsze wynagrodzenia, jest spłacanie pańskich zobowiązań finansowych wobec rodziny w postaci podatków? 4. Czy pana zdaniem ukrywanie dochodów, w celu uniknięcia spłaty zobowiązań alimentacyjnych, nie jest łamaniem zasad praworządności, której ochrona jest wymieniona w Statucie? 5. Czy zlecanie swojej firmie usług nie jest przekraczaniem uprawnień (którego Statut zabrania), na jakich zasadach to pana firma została wybrana do świadczenia usług na rzecz Stowarzyszenia, którego jest pan członkiem? Kto podjął tę decyzję i gdzie ona jest dostępna (uchwała? umowy? inna dokumentacja?) 6. Czy pana nie zobowiązuje statut własnego stowarzyszenia, a jeżeli tak, to czemu pan jest ponad prawem, o które pan tak walczy? 7.Czy teraz obywatele powinni okupować siedzibę KOD-u do momentu pana ustąpienia, ponieważ nie zgadzają się z bezczelną postawą pana i pana kolegi z manifestacji, Ryszarda Petru? Czy "demokracja siłowa", to demokracja o którą walczycie? 8. I ostatnie pytanie, chyba zasadnicze: Czy pan zna Statut własnego Stowarzyszenia? Mam nadzieję, że w ramach wolności słowa i dobra publicznego, któryś z dziennikarzy odważy się je zadać
Odpowiedz
65 322
zgłoś
gość 05.01.2017 17:20
co wy pudel ostatnio z ta polityka? zajmijcie sie plotkami o gwiazdach, a nie sklocacie Polakow!
Odpowiedz
1676 185
zgłoś
gość 05.01.2017 17:21
No i git jeszcze powinni kodowcy spłacić alimenty swojego guru. żeby nie był ciężarem dla społeczeństwa.
Odpowiedz
603 70
zgłoś
gość 05.01.2017 17:22
Macie swoje po i kod głupi ludzie
Odpowiedz
68 113
zgłoś
Gość 05.01.2017 17:22
Widze ze specjalnie wybieracie zdjecia Ryska z ta pania
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 817