Trwa ładowanie...
Przejdź na

Były działacz KOD o Kijowskim: "Za pierwsze uzbierane do puszek KOD pieniądze kupił sobie najnowszego iPhone za 4500 zł"

583
Podziel się:

"I laptopa za drugie tyle". Jacek Parol twierdzi też, że Kijowski nie mógł zapłacić sobie za wykonanie strony internetowej organizacji, bo... zrobił to ktoś inny. Za darmo.

Były działacz KOD o Kijowskim: "Za pierwsze uzbierane do puszek KOD pieniądze kupił sobie najnowszego iPhone za 4500 zł"

Po kontrowersjach wokół "prywatnego" wyjazdu Ryszarda Petru z posłanką Nowoczesnej do Portugalii, opozycja przeżywa kolejny kryzys. Właśnie na jaw wyszło, że pieniądze ze składek na Komitet Obrony Demokracji szły na konto spółki Mateusza Kijowskiego, który wypłacał sobie nieproporcjonalnie duże pieniądze za drobne usługi informatyczne. Prawdopodobnie chodziło o to, żeby uniknąć zajęcia komorniczego na rzecz długów alimentacyjnych. W dodatku tuż przed świętami Kijowski twierdził, że nic nie zarabia na KOD i utrzymuje go rodzina.

Teraz były członek zarządu organizacji, Jacek Parol, zamieścił na Facebooku oświadczenie w tej sprawie. Ujawnia, że za pieniądze zbierane na rzecz stowarzyszenia Kijowski kupował sobie... drogie gadżety. Twierdzi też, że Kijowski nie mógł zapłacić sobie za wykonanie strony internetowej organizacji, bo... zrobił to ktoś inny. Za darmo.

Oświadczenie. Jako członek założyciel i członek zarządu KOD podjąłem sie koordynacji powstawania strony KOD. Oświadczam ze stronę przygotował a potem opiekował sie nią CAŁKOWICIE ZA DARMO mój przyjaciel Jerzy Pogorzelski.Mam nadzieje ze znajda sie prawnicy, którzy pomogą Jurkowi wyegzekwować nalezne mu wynagrodzenie od firmy która wystawiła Faktury za jego prace dla KOD - czytamy. Zespół adminów i ochronę głównej grupy KOD tez organizowałem ja. Też za darmo, dla idei.

Odchodząc z Zarządu KOD w lutym 2016, na ostatnim zarządzie powiedziałem obecnym wtedy członkom,że człowiek, który za pierwsze uzbierane do puszek KOD pieniądze kupił sobie najnowszego iPhone za 4500 zł i laptopa za drugie tyle nigdy nie będzie myślał inaczej niż w kategoriach małego geszefciarza. Pomyliłem się. Żaden mały.

Teraz łatwiej zrozumieć, dlaczego tak szybko i chętnie odnalazł się w roli medialnego "lidera".

Zobacz także: Kijowski: nie kłamałem, od wielu miesięcy nie wykonuję usług dla KOD
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(583)
gość
8 lat temu
Wystarczyło ,że PiS przestał się interesować opozycją a oni sami strzelają samobóje.
gość
8 lat temu
No i git jeszcze powinni kodowcy spłacić alimenty swojego guru. żeby nie był ciężarem dla społeczeństwa.
gość
8 lat temu
Pytania do Pana Mateusza Kijowskiego, opracowane na podstawie Statutu KOD (dostępnego na stronie internetowej Stowarzyszenia): 1. Czy zna pan zapis, który zabrania zakupu towarów lub usług od podmiotów, w których uczestniczą członkowie Stowarzyszenia, a jeżeli tak, to czy pan świadomie go złamał? Czy osoba świadomie łamiąca zapisy statutu Stowarzyszenia, szczególnie pod względem finansowym, powinna go reprezentować? 2. Jaką część kwoty wpływu z tytułu wynagrodzenia (90 tys.) przeznaczył pan na spłatę zadłużenia wobec Państwa Polskiego i jego obywateli? 3. Czy uczciwym wobec Obywateli , którzy w zdecydowanej większości otrzymują kilkukrotnie mniejsze wynagrodzenia, jest spłacanie pańskich zobowiązań finansowych wobec rodziny w postaci podatków? 4. Czy pana zdaniem ukrywanie dochodów, w celu uniknięcia spłaty zobowiązań alimentacyjnych, nie jest łamaniem zasad praworządności, której ochrona jest wymieniona w Statucie? 5. Czy zlecanie swojej firmie usług nie jest przekraczaniem uprawnień (którego Statut zabrania), na jakich zasadach to pana firma została wybrana do świadczenia usług na rzecz Stowarzyszenia, którego jest pan członkiem? Kto podjął tę decyzję i gdzie ona jest dostępna (uchwała? umowy? inna dokumentacja?) 6. Czy pana nie zobowiązuje statut własnego stowarzyszenia, a jeżeli tak, to czemu pan jest ponad prawem, o które pan tak walczy? 7.Czy teraz obywatele powinni okupować siedzibę KOD-u do momentu pana ustąpienia, ponieważ nie zgadzają się z bezczelną postawą pana i pana kolegi z manifestacji, Ryszarda Petru? Czy "demokracja siłowa", to demokracja o którą walczycie? 8. I ostatnie pytanie, chyba zasadnicze: Czy pan zna Statut własnego Stowarzyszenia? Mam nadzieję, że w ramach wolności słowa i dobra publicznego, któryś z dziennikarzy odważy się je zadać
gość
8 lat temu
Macie swoje po i kod g***i ludzie
Gość
8 lat temu
Od początku wiedziałam, że to jest frajer. Wystarczyl fakt, że nie płacił alimentów na dzieci.
Najnowsze komentarze (583)
Gość
7 lat temu
panie Kijowski (celowo z małej) to żenada ale wiadomo że brak wam wstydu facet żebrak i geszefciak Jak trzeba nisko upaść żeby zamiast iść do pracy apelować o zbiórkę do puszki jak na cmentarzu!
gość
8 lat temu
A reszta w pamięci dobrze ukryte
gość
8 lat temu
Kijowski w*n z*******u....
gość
8 lat temu
a może by tak urząd skarbowy zainteresował sie zbieraniem kasy do puszek przez KOD - jak córka chorej matki zrobiła wyprzedaż gaarżową to od razu się hieny znalazły ze skarbówki a tu co cisza jak makiem zasiał - Człowiek człowiekowi nierówny - SKANDAL
gość
8 lat temu
Ha ha ha ha ha ha
Gość
8 lat temu
A mnie ciekawi dlaczego byli i obecni dzialacze dopiero teraz o tym mówią?co zaszło?
gość
8 lat temu
Ty odsluchaj jak twoja d.......a rozmawia z pustym mozdzkiem.
Gość
8 lat temu
Frajer i co tu dużo mówić
Rav
8 lat temu
To kliniczny przykład poprawności teorii konwergencji. Jak ktoś współpracuje z przekrętasami - a co do tego, że w PO jest ich znaczna większość nikt chyba nie ma wątpliwości - sam staje się przekrętasem - o ile nim wcześniej nie był. Bolek, Bul, Rycho Z Małym Rozumkiem...musieli mocno wpłynąć na nawet uczciwego człowieka
ANTYKOD
8 lat temu
do tych wszystkich którzy głosowali na swetru i jego podobnych i do tych ktorzy wrzucali i wrzucają do puszek ( bez dna :)) szKODnikom - NIE BOLĄ WAS ASSHOLE
Gość
8 lat temu
Ludzie wystarczy tylko spojrzeć na ich "twarze" żeby wyciągnąć wnioski kim są i co sobą reprezentują te obrzydliwe typy. Nadal ufacie ich demokracji?
gość
8 lat temu
Nie ma na kogo głosować, jak nie złodzieje i oszusci, to nawiedzone matoly zaglądające w majtki i pod kołdrę. U nas nie ma normalnych polityków, same s***e.
Gość
8 lat temu
Wałęsa głupio gadał zawsze. Od lat 90 przynosi tylko wstyd Polsce swoimi wypowiedziami i zachowaniem,a teraz po nowoczesna kod z nim trzymają i uważają za guru.... Czyż nie jest tak ze swój przystaje se swoim? skoro bolek zdradzał swoich od samego początku mając solidarnośc w du....a szukał tylko korzyści dla siebie, to czym kierują się liderzy opozycji przystajac z nim!? Odpowiedź macie w ostatnich wydarzeniach i wyczynach Petru, kijowskiego i świetnych rządach Komorowskiego...a co z fundacja pro civili?! Czy ktoś się wreszcie za to weźmie?!
gość
8 lat temu
Jak wygladacie wy wszystkie glupie durnie co stoicie na mrozie i bronicie demokracji pienieznej tego zlodzieja, ktory was okrada i wlasne dziec*****eprzony dzieciorob zrzucil obowiazek utrzymywanie wlasnych dzieci na podatnika, czyli tez i na mnie, a z jakiej to racji mam utzymywac jego dzieci, skoro on ma to w d***e z******j jeden
...
Następna strona