Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski: "Płacę alimenty w takiej wysokości, w jakiej jest to możliwe, nie w pełnej"

544
Podziel się:

"Nie zawsze mogę płacić ponad 2 tysiące miesięcznie" - broni się. Z pieniędzy zebranych przez KOD wypłacał sobie po 15 tysięcy miesięcznie... Na dzieciach nadal oszczędza.

Kijowski: "Płacę alimenty w takiej wysokości, w jakiej jest to możliwe, nie w pełnej"

Wolelibyśmy już nie pisać o człowieku honoru Mateuszu Kijowskim. Niestety, udzielił kolejnego wywiadu Gazecie Wyborczej. Tak jak w poprzednich, tłumaczy się z przelewania sobie po 15 tysięcy złotych miesięcznie za "usługi informatyczne". Powtarza, że wszystko odbywało się zgodnie z prawem, a on sam "nie zajmował się pieniędzmi".

U nas obowiązuje podział kompetencji i ja nie zajmowałem się żadnymi sprawami związanymi z pieniędzmi. Czasami sprawdzałem stan konta. I to wszystko - mówi w Gazecie Wyborczej w wywiadzie pod tytułem "Nie ma powodu do dymisji".

Spółka MKM wystawiła KOD sześć faktur na taką samą kwotę - 15 tysięcy 190 złotych i 50 grodzy brutto. Skąd taka kwota? - pyta Agnieszka Kublik.

Ustaliliśmy, że to maksymalny limit, niezależnie od tego, jak wiele usług wykonałem. Te pieniądze szły na podatki, ZUS, koszty funkcjonowania spółki. Dostawałem z tego około 2,5 tysiąca złotych miesięcznie. Tylko ja, moja żona Magda żadnych pieniędzy nie pobierała.

Kijowski wypłacał sobie oficjalnie tylko 2500 złotych, prawdopodobnie dlatego, że komornik mógłby zająć wyższe kwoty na poczet alimentów. Wyborcza taktownie jednak o to nie pyta. Lider KOD jest winny swoim dzieciom ponad 80 tysięcy złotych.

Aż trudno w to uwierzyć, ale Kijowski żali się w nowym wywiadzie, że mimo zarobionych 91 tysięcy nadal jest biedny i... wciąż nie stać go na płacenie alimentów!

- Z końcem grudnia spółka została zawieszona ze względu na brak zleceń - mówi Wyborczej.

- To z czego pan żyje?

- W tej chwili wyłącznie z dobrej woli rodziny.

- Ma pan zaległości w płaceniu alimentów. Nadal pan je płaci?

_**- Cały czas płacę alimenty w takiej wysokości, w jakiej jest to możliwe, nie w pełnej. Nigdy nie miałem zarzutów o unikanie płacenia, tylko nie zawsze mogę płacić zasądzoną całość, czyli teraz ponad 2 tysiące miesięcznie.**_

Kijowski nie jest niestety jedynym, który tak kombinuje. W Polsce wciąż panuje społeczne przyzwolenie na "oszczędzanie" na własnych dzieciach. Prowadzonych jest ponad 600 tysięcy (!) spraw alimentacyjnych, a 312 tysięcy alimenciarzy zalega już w sumie... 10 miliardów złotych.

Zobacz także: Przeczytajcie: <a href="http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1329&amp;wid=18624375&amp;ticaid=11866c&amp;_ticrsn=3">"Byłe dziecko" i alimenciarze. Społeczne przyzwolenie na przestępstwo</a>
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(544)
mm
6 lat temu
facet co okrada własne dzieci to nie zawaha się obcego......
gość
6 lat temu
ta q**a obnazyla sie sama. , pis moze ci podziekowac , frajerze
Gość
6 lat temu
Rz*gam tymi zjodziejami!!! Wszyscy jednakowi
gość
6 lat temu
Jak mozna wierzyc w tego Gutka, przeciez widac, ze to nikodem dyzma...
Gość
6 lat temu
Złodzieje
Najnowsze komentarze (544)
Fredek
5 lata temu
W Polsce alimenty zasadzane będą z sufitu, jak w systemach totalitarnych, według "możliwości zarobkowych" . Ten cały dług to przez kobiety wylodzony haracz na dzieci, których ojcowie często nie widują, bo alienacja i utrudnianie kontaktów jest dla kobiet bezkarne. Alimenty w Polsce są średnio wyższe jak na zachodzie, gdzie każdy rodzic możne widywać i wychowywać swoje dzieci. Polska to raj dla alimenciarek i socjopatek.
gość
6 lat temu
Już cię gościu nie lubię
gość
6 lat temu
Jest po prostu większym cwaniaczkiem,dziwi mnie to,że niektóre skądinąd inteligentne ,snane osoby pozwalają mu na takie istnienie w tej,tak ważnej dla nas przestrzeni.Zapewne jest tak dlatego,że ile ma innej osoby,która zechciałaby zająć jego miejsce,więc tolerują go w imię zasady mniejszego zła. Źle jednak to widzę,niestety. Brak nam - na pewno przejściowo- ludzi pokroju Lecha Wałęsy
Rebeka
6 lat temu
Jak można taknieuczciwego człowiek( i abstrahuję tu od sprawy alimentów ), dopuszczać do działalności społecznej? Jego kłamstwa,przekręty cwaniactwo eliminuje go z grona pretendujących do takich funkcji.
Rebeka
6 lat temu
Tak?? " w której to możliwe" ????? A co ma matka powiedzieć dzieciom? W połowie miesiąca nie dając im kolejnego posiłku, prosić o zrozumienie dla niezwykle prawego taty ,ponieważ ten robi co może,ale więcej nie da rady? A może dawać im cały miesiąc jeść ale odizolować je od życia w społeczeństwie,aby na wyżywienie starczyło??!!
c
6 lat temu
Kij i jego rodzinka to cwaniutka rodzinka - przeciez te alimenty to naciaganie panstwa na kase , bo przeciez jak alimentów nie płaci Kij to alimenty na dzieci płac***anstwo !!!. Wszystko to jest kolejne naciąganie , bo to zgodna rodzina i jak wynika z donosów tzw. mediów gosc zabiera zonke do USA i to za pieniądze durni którzy wrzucaja kase do puszek komitetu Obalenia Demokracji . Zastanowcie sie zakute łby- czy tak robi gosc który nie zyje z zonką ... gdyby tak było to zrobiłby jak piekny Rysio i do USA zabrałby jakąs ..,,pozyteczna idiotke:: z K Obalenia Demokracji . No i w jakim domu mieszka rodzina kija .. okolice Warszawy to na pewno ponad 1 milion złotych.
gość
6 lat temu
jak zmrużyć oczy to nawet do owsiaka podobny
gość
6 lat temu
Kaczynski tak głupkowatą opozycje to sobie chyba nawet nie wymarzył
gość
6 lat temu
obrzydliwy,obslizgły dziad,
absurd
6 lat temu
Jak można lansować takiego człowieka, zwykły oszust unikający płacenia alimentów, jak to się ma do haseł demokracji i sprawiedliwości. To jakiś społeczny absurd.
gość
6 lat temu
Żałosny d**ek. jak opozycja w tym kraju ma działać jak takie cielaki same podają się na widelcu. Zamiast być moralnym wzorem jest moralnym dnem. Gorszy od zakłamania pisiorów.
gość
6 lat temu
dobry jest trzeba go wybrać na p osła
gość
6 lat temu
alimenty powinny byc pierwsze a nie wyjazd do usa francji , kupowanie bzdur - jak sie ma dzieci to musi sie o nie dbac a nie onowa babe
gość
6 lat temu
Trzeba być ch.jem, aby koszty utrzymania swoich dzieci zrzucić na fundusz alimentacyjny, czyli de facto na innych podatników. Kiedyś zatwardziali alimenciarze odsiadywali wyroki i w więzieniu byli kierowani do pracy, by mogli spłacać zaległości alimentacyjne. A teraz takie zero moralne występuje publicznie na wiecach i rzekomo broni demokracji. To lepsze niż kabaret.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie