Trwa ładowanie...
Przejdź na

Meryl Streep SKRYTYKOWAŁA TRUMPA podczas Złotych Globów: "Hollywood stworzony jest przez przybyszy i cudzoziemców!"

168
Podziel się

"Brak szacunku rodzi brak szacunku! Gdy ci, którzy mają władzę, wykorzystują swoją pozycję, by poniżać innych, wszyscy przegrywamy". Trump już jej odpowiedział…

Meryl Streep SKRYTYKOWAŁA TRUMPA podczas Złotych Globów: "Hollywood stworzony jest przez przybyszy i cudzoziemców!"
bDzLwFBx

Dziś w nocy odbyła się 74. ceremonia rozdania Złotych Globów. Triumfatorem imprezy był musical La La Land, który zebrał aż 7 statuetek. Nagrodę za całokształt twórczości otrzymała zaś Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara.
Aktorka nie boi się bezkompromisowo głosić swoich poglądów, a podczas zeszłorocznej kampanii prezydenckiej krytykowała Donalda Trumpa. Streep postanowiła wykorzystać okazję, jaką była ceremonia, do powiedzenia kilku gorzkich słów nowemu przeydentowi Ameryki. W swoim przemówieniu odniosła się do historii Sergeya Kovaleskiego, dziennikarza CNN, z którego śmiał się Donald Trump:

Brak szacunku rodzi brak szacunku. Przemoc rodzi przemoc. Gdy ci, którzy mają władzę, wykorzystują swoją pozycję, by poniżać innych, wszyscy przegrywamy. Czym jest Hollywood jeśli nie zbieraniną ludzi z różnych miejsc? - mówiła Meryl. Hollywood stworzony jest przez przybyszy i cudzoziemców. Jeśli ich wszystkich wyrzucimy, nie będziecie mieli czego oglądać, poza futbolem i sportami walki.

Amy Adams urodziła się we Włoszech, Natalie Portman w Jerozolimie, Ryan Gosling jest Kanadyjczykiem. Dali mi na to trzy sekundy, więc będę się streszczać. Rolą aktora jest wchodzenie w życie innych ludzi i pokazywanie, jak to jest być kimś innym niż my. W tym roku pojawiło się wiele ról aktorskich, którym właśnie tego udało się dokonać. Jednak jedna z ról w tym roku okazała się być wyjątkowa nie dlatego, że była dobra. Okazała się być jednak skuteczna - widownia się śmieje. To ten moment, kiedy najważniejsza osoba w państwie okazuje swój brak szacunku wobec niepełnosprawnego dziennikarza. To złamało mi serce i nie, nie działo się w filmie. Pozwolenie na upokarzanie innych przez tak wpływową osobę daje poczucie innym, że można tak robić.

bDzLwFBz

Na koniec Meryl przywołała także słowa zmarłej niedawno Carrie Fisher:

Jak mówiła moja przyjaciółka, księżniczka Leia: Weź swoje złamane serce i uczyń z niego sztukę.

W rozmowie z New York Timesem Donald Trump powiedział, że nie jest zaskoczony słowami Meryl Streep, bo przyzwyczaił się już do krytyki "liberalnych ludzi filmu".

Nigdy nikogo nie poniżałem – odpowiedział Trump. _Zdaniem ludzi próbowałem kogoś poniżać, ale to wina dziennikarza, który zmienił tę historię. Pamiętajmy, że to Meryl Streep wprowadziła Hillary Clinton na konwencję i bardzo dużo ludzi ją wtedy poparło**. Moja inauguracja będzie cieszyć się sporą frekwencją, będzie na niej także sporo gwiazd. Wszystkie salony i sklepy w Waszyngtonie już dawno wyprzedały swoje najlepsze suknie. Bardzo trudno znaleźć dobrą kreację.**_

bDzLwFBF

_

bDzLwFBG
bDzLwFBH

_

Zobacz także: Meryl Streep odbierze honorowy Złoty Glob
Zobacz także: Zobacz też:
bDzLwFBI
bDzLwFCa
KOMENTARZE
(168)
Gość
4 lata temu
Ludzie kultury mieszający się w sprawy polityczne to nie najlepszy pomysł.
gość
4 lata temu
a ona sie nabijala z niego i bylo dobrze? hipokryzja...
Gość
4 lata temu
A jak w filmach żartują z różnych nacji, w tym z Polaków w chamski sposób to to jest ok? Hipokryzja!
bDzLwFCb
gość
4 lata temu
Streep zaczyna politykierować, jak Stuhr, Cielecka i Ostaszewska
Gość
4 lata temu
"Elity" piszczo jak nasi kodowcy
Najnowsze komentarze (168)
Bufon
4 lata temu
Meryl Streep na zmywak za mieszanie polityki do sztuki
gość
4 lata temu
"Hollywood stworzony jest przez przybyszy i cudzoziemców!" powiedzmy sobie szczerze, przez żydów
gość
4 lata temu
Spadaj babo, pora zająć się wnukami. Już cię nie oglądam.
Mr. ??
4 lata temu
W Hollywood 21 wieku pełno lewaków, ćpunów, pijaków dla tego tworzą tam takie filmy jak kolejne części Transformers, Szybkich i Wściekłych. Nawet sam Marvel poszedł w lewactwo i polityczną poprawność latynoski Ghost Rider, m*******i Spider-Man, same komiksy z SM poszły w złym kierunku, murzynka Iron Manem, w IM3 biały brytyjski Mandaryn i cała masa infantylnego humoru ... Dobrze że jest Netflix
gość
4 lata temu
Stworzony przez przybyszów z Izraela do celów charytatywnych.
greep
4 lata temu
Ta streep na gębie ma wypisane, co ona jest. Tak jak i Clinton. Stare .....ska. Pewnie już wiedzą, jak ustawi się do żydowskiego Hollywoodu Trump, i tak na niego skaczą.
gość
4 lata temu
Głupie b****o przyrównuje cywilizowanych, wykształconych aktorów przebywających w USA legalnie do prostackiego bydła przybywającego nielegalnie i siedzących na socjalu państwa. Streep powinna się leczyć a swoją drogą kreację ma okropną.
gość
4 lata temu
lewactwa w kazdym kraju maja dość jak widac, to ujada i kwiczy, bo koryto sie skonczy i inni w koncu beda mogli zarobic oprócz lewactwa ustawicznego przy korytach
bDzLwFBT
gość
4 lata temu
zadne z was nie wzielo pod lupe jakosc wypowiedzi p.prezydenta, ciekawe...
gość
4 lata temu
Aktorka dobra, ale niezbyt myśląca.
gość
4 lata temu
Matko jacy wy p******i jesteście debilami,i się dziwicie że świat z Was się śmieje, żenada.
gość
4 lata temu
Każdy teraz uważa ,że Meryl dała fenomenalne przemówienie wszędzie o niej głośno, ale nie według was mieszanie sie w polityke aktorów to dno.. To właśnie wy zgrywacie tu nie wiadomo kogo a tak naprawdę ona jako kobieta potrafiła powiedzieć wiecej, głośniej i z klasą nie oczerniając przy tym innych jak wy to teraz robicie. I za to sie ceni sławne osoby kiedy nie boją sie wykorzytstac tego kim są i ile mogą zdziałać . :)
gość
4 lata temu
Nie rozumiem tego najazdu na Meryl o to, że miesza się w sprawy polityki. Kurdeee... ludzie ogarnijcie się.. Chyba każdy może mówić to, co czuje a to, że jest aktorką to nie znaczy, że nie może rozmawiać o polityce. Odbierając tak ważną nagrodę mogła wyrazić swoje uczucia to, co jej nie pasuje, najlepiej by było jak by powiedziała, że dziękuje wszystkim i zeszła ze sceny.. Teraz to mówicie że robi z siebie nie wiadomo kogo i gada o takich rzeczach, a kiedy sławne osoby milczą mówicie ze ludzie którzy mogą więcej nie robią nic .. :)
gość
4 lata temu
ta uwazaj zwykla osobo jakich trump dokona zwyklych zmian . przeciez to niepbliczalny typ. tylko ciemnota glosowala na niego.ja jestem zwyklym czlowiekiem a w zyciu bym na niego nie zaglosowala wiec nie wypowiadaj sie za reszte
...
Następna strona
bDzLwFCv