Poniedziałek 09.01.2017

Meryl Streep SKRYTYKOWAŁA TRUMPA podczas Złotych Globów: "Hollywood stworzony jest przez przybyszy i cudzoziemców!"

Meryl Streep przemowa Meryl Streep Meryl Streep speech Złote Globy 74. ceremonia rozdania Złotych Globów

Meryl Streep SKRYTYKOWAŁA TRUMPA podczas Złotych Globów: "Hollywood stworzony jest przez przybyszy i cudzoziemców!"

Dziś w nocy odbyła się 74. ceremonia rozdania Złotych Globów. Triumfatorem imprezy był musical La La Land, który zebrał aż 7 statuetek. Nagrodę za całokształt twórczości otrzymała zaś Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara.
Aktorka nie boi się bezkompromisowo głosić swoich poglądów, a podczas zeszłorocznej kampanii prezydenckiej krytykowała Donalda Trumpa. Streep postanowiła wykorzystać okazję, jaką była ceremonia, do powiedzenia kilku gorzkich słów nowemu przeydentowi Ameryki. W swoim przemówieniu odniosła się do historii Sergeya Kovaleskiego, dziennikarza CNN, z którego śmiał się Donald Trump:

Brak szacunku rodzi brak szacunku. Przemoc rodzi przemoc. Gdy ci, którzy mają władzę, wykorzystują swoją pozycję, by poniżać innych, wszyscy przegrywamy. Czym jest Hollywood jeśli nie zbieraniną ludzi z różnych miejsc? - mówiła Meryl. Hollywood stworzony jest przez przybyszy i cudzoziemców. Jeśli ich wszystkich wyrzucimy, nie będziecie mieli czego oglądać, poza futbolem i sportami walki.

Amy Adams urodziła się we Włoszech, Natalie Portman w Jerozolimie, Ryan Gosling jest Kanadyjczykiem. Dali mi na to trzy sekundy, więc będę się streszczać. Rolą aktora jest wchodzenie w życie innych ludzi i pokazywanie, jak to jest być kimś innym niż my. W tym roku pojawiło się wiele ról aktorskich, którym właśnie tego udało się dokonać. Jednak jedna z ról w tym roku okazała się być wyjątkowa nie dlatego, że była dobra. Okazała się być jednak skuteczna - widownia się śmieje. To ten moment, kiedy najważniejsza osoba w państwie okazuje swój brak szacunku wobec niepełnosprawnego dziennikarza. To złamało mi serce i nie, nie działo się w filmie. Pozwolenie na upokarzanie innych przez tak wpływową osobę daje poczucie innym, że można tak robić.

Na koniec Meryl przywołała także słowa zmarłej niedawno Carrie Fisher:

Jak mówiła moja przyjaciółka, księżniczka Leia: Weź swoje złamane serce i uczyń z niego sztukę.

W rozmowie z New York Timesem Donald Trump powiedział, że nie jest zaskoczony słowami Meryl Streep, bo przyzwyczaił się już do krytyki "liberalnych ludzi filmu".

Nigdy nikogo nie poniżałem – odpowiedział Trump. Zdaniem ludzi próbowałem kogoś poniżać, ale to wina dziennikarza, który zmienił tę historię. Pamiętajmy, że to Meryl Streep wprowadziła Hillary Clinton na konwencję i bardzo dużo ludzi ją wtedy poparło. Moja inauguracja będzie cieszyć się sporą frekwencją, będzie na niej także sporo gwiazd. Wszystkie salony i sklepy w Waszyngtonie już dawno wyprzedały swoje najlepsze suknie. Bardzo trudno znaleźć dobrą kreację.

Meryl Streep odbierze honorowy Złoty Glob


Zobacz też:

 

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (265)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 265
Odpowiedz
384 319
zgłoś
Gość 09.01.2017 09:12
Piękna przemowa. Brawo Meryl
Odpowiedz
1078 474
zgłoś
Gość 09.01.2017 09:13
Ludzie kultury mieszający się w sprawy polityczne to nie najlepszy pomysł.
Odpowiedz
74 43
zgłoś
gość 09.01.2017 09:13
Donek, jaki żartowniś!
Odpowiedz
164 179
zgłoś
Gość 09.01.2017 09:13
Piękna przemowa. Brawo Meryl
Odpowiedz
278 174
zgłoś
Gość 09.01.2017 09:13
"Elity" piszczo jak nasi kodowcy
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 265