Trwa ładowanie...
bEEoXSad

Andrzej Zaucha skończyłby dziś 68 lat (ZDJĘCIA)

Był jednym z najwybitniejszych polskich piosenkarzy lat 80. W 1991 roku został zamordowany z... zazdrości.

485
Podziel się
1 z 12
Andrzej Zaucha w filmie "Misja specjalna", 1987
Andrzej Zaucha w filmie "Misja specjalna", 1987
0
0

Choć mogło się wydawać, że pochodzące ze Stanów gatunki jazz i r'n'b nigdy nie zagościły na dobre w polskiej muzyce, kariera Andrzeja Zauchy była tego zaprzeczeniem. Pochodzący z Krakowa muzyk w latach 80. z powodzeniem wykonywał na naszych scenach popowe utwory będące skrzyżowaniem estetyki polskiego dancingu i muzyki Steviego Wondera.

Zaucha, który miał wykształcenie drukarskie, grania i śpiewania nauczył się sam. Karierę rozpoczął od współpracy z zespołami Telstar, Dżamble i Anawa. Samodzielnie zaczął występować w 1980 roku. Popularność zdobył dzięki utworom Wszystkie stworzenia duże i małe (w duecie z Ewą Bem), C'est la vie - Paryż z pocztówki i Byłaś serca biciem. To jego głos można było także usłyszeć w piosenkach do serialu Przybysze z Matplanety i kreskówki Gumisie.

Okres największych sukcesów zbiegł się w czasie z tragediami w życiu prywatnym. W 1989 roku zmarła żona Zauchy, Elżbieta, którą piosenkarz znał od czasów nastoletnich. Dwa lata później wdał się w romans z początkującą aktorką Zuzanną Leśniak. 10 października 1991 roku oboje zostali zastrzeleni w Krakowie przez jej męża, Yves'a Goulaisa.

Zaucha dziś obchodziłby 68. urodziny. Zobaczcie zdjęcia.

bEEoXSaD
KOMENTARZE
(485)
gość
5 lata temu
Prawdziwy artysta, a teraz to jakieś pseudo wytwory masowej produkcji
gość
5 lata temu
jutro mam rozmowe o prace w duzej miedzynarodowej firmie, trzymajcie kciuki!!:D
gość
5 lata temu
teraz mamy 'artystów' od jednej piosenki - i to, watpliwej jakości, bez polotu
bEEoXSaH
Gość
5 lata temu
Tak to jest, jak się bierze za cudze żony...
Gość
5 lata temu
Szkoda czlowieka :(
Najnowsze komentarze (485)
gość
3 lata temu
I piosenki familijne z Zeby inaczej.. też są świetne, dla każdego bez względu na wiek. Świetnie zaśpiewane i piękna muzyka
gość
3 lata temu
Mam takie wrażenie jakby Zaucha nie zginął i wrócił. Zaczął nagrywać nowe piosenki i nadrobil prawie trzy dekaty nieobecności.Wielkie dzięki za te perełki.W remedium słychać odgłosy kamienia który wpada do wody , dzwięk klawiszy telefonu oraz dźwięk kół pociągu parowozu posuwającego sunącego po szynach i masznerii , która wprowadza ja w ruch.Zaucha chciał zmienić trochę aranżację tego utworu ,a efekty pasują do tekstu.Wyszło na jazzowo.On był królem Jazzu.Czekam na Szlaufik blues
gość
4 lata temu
Sceny do ewentualnego teledysku Poza mną już .. gdy padają słowa Odwiedzę las to w tle może być scena Zauchyy w lesie szukajacego muchomorów, zakocham sie (scena z Leśniak itp.Czekam jeszcze na 15 max utwórów niepublikowanych
gość
4 lata temu
Cenny teledysk Georgia on my mind 1991. Tak jak wspomniano wcześniej, zginął w czarnej kurtce skórzanej. Tak pewnie był ubrany przed śmiercią. Jego auto na materialie filmowym z 11.10.1991 oraz w teledysku Coruniu pod poduszkę. Listonosz mija to auto żółty mercedes typu beczka. Lubił czarne kurtki (są na zdjęciach z Sikorowskim oraz z Piaseckioraz w teledysku Mus męski blues
gość
4 lata temu
Brak filmu biopic w tej roli wg Marek Ślosarski ale jest już za późno. Brak kilku boksów lub antologi z podziałem na częći np familije, anglojęzyczne, anawa, dżamble,kolędy chronologicznie ułożone, czy ze względy na gatunek funkowe, rockowe, solulowe, bluesowe, jazzowe, itp.Brak chronolognicznego DVD .Do Zauchy podobny ten gość, Raymond Villard .Tylko nie Arkadiusz Jakubik !
gość
4 lata temu
brak wyciętych scena z benefisu 1989 z głownymi bohaterami Leśniak i Zauchą). Piosenka Blues tego który nie odjechał, Cieplej (instrumental Noc I i II oraz Strachy musical Duchy)
gość
4 lata temu
oraz sceny (fragmenty) z usłysz lub kukuryku gdy unoczą go w koszu-kuraku . Czego brak ? teledysku z Kukuryku.Whg mnie piosenka (Sczescie) się rodzi i umiera to również posenka Zauchy, dlaczego nie ma jej na songbooku ?( głosowi Zauchy wturuje Zbigniew Mazurek lub Dariusz Gnatowski)
gość
4 lata temu
sceny walki z filmu karate po polsku do piosenki król bójek w dyskotece
bEEoXSaz
gość
4 lata temu
do teledysku można też dodać scenę z Zauchą i Leśniak z 1989 , gdy ta śpiewa mu coś po francusku
gość
4 lata temu
z tych scen można stworzyc teledysk warto miec wroga. Morderca nie zgodziłby się na udostępnienie swego wizerunku. Materiały .film z procesu 1992, program cela 1997/98?, i film biopic gdy kręcił filmy poza murami więzienia w połowie lat 90tych.Ale jego brzydka facjata mnie nie obchodzi. Nie trzeba dodawać
gość
4 lata temu
Dzienna rekonstrukcja ( ta scena nie zgadza się , nie pasuje broń. Ta scena pasuje, gdyby najpierw strzelał do drzew)= scena z YG w celi program cela gdy ściska dłonie.Sceny z miasta Krakowa z lat 90/91
gość
4 lata temu
Teledysk Warto mieć wroga sceny z filmu Misja specjana=scena upadku z one roll and rock too many= 2 rekonstrukcje śmierci (1 scena z programu Taka Miłośc się nie zdarza i 2 scena nocna z prog t..n uwaga pamięci Andrzeja Zauchy- bardziej realna)+ scena z Po prostu leżę gdy biegnie do auta+ film z 11.10.1991 pokazujące miejsce zbrodni +Zaucha za kulisami musikalu Pan Twardowski
gość
4 lata temu
Ladislas Starevich (władysław Starewicz) sceny z jego filmów nadają się do jego piosenek familijnych Wszystkie stworzeni duże i małe itp . Co nagle to podiable +(sceny z diabłem gorges melies lub z filmu Pan Twardowski 1921, gdy diabeł przesladuje mistrza, ponieważ ten go przywołał,aż do momentu gdy chwyta go za nogi, aby ten nie poleciał na księżyc. Scena kończy się tym że twardowski udaje się na księżyc
gość
4 lata temu
Koniec dnia koncert +scena z wywoływaniem ducha Barbary Radziwiłównej na oczach Zygmunta Augusta z filmu Pan Twardowski 1921. Tej sceny można użyć w teledysku Blady strach
...
Następna strona
bEEoXSal
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Te znane osoby ŻAŁUJĄ operacji plastycznych! (ZDJĘCIA)

Oszpecone zabiegami gwiazdy i celebrytki przyznają, że gdyby mogły cofnąć czas, nie majstrowałyby tak zawzięcie przy twarzy. Trudno im się dziwić?
9.

Sara Egwu James JEDZIE NA EUROWIZJĘ JUNIOR 2021! Poznajcie bliżej dziewczynkę nazywaną "polską Whitney Houston" (ZDJĘCIA)

Sara Egwu James wygrała finałowy odcinek "Szansy na sukces" i to właśnie ona będzie reprezentowała Polskę w konkursie dziecięcej Eurowizji. Skąd pochodzi i kim są rodzice dziewczynki?
bEEoXSam
8.

Zastrzęsienie gwiazd na gali Academy Museum of Motion Pictures: Lady Gaga, Nicole Kidman, Sophia Loren, Meg Ryan... (ZDJĘCIA)

Na otwarciu muzeum w Los Angeles zaroiło się od największych nazwisk w Hollywood. Zobaczcie, kto pojawił się na prestiżowym evencie.
7.

Czym wożą się polscy celebryci? Rekordziści mają auta warte MILIONY (ZDJĘCIA)

Gwiazdy, które zdążyły dorobić się sporego majątku, chętnie chwalą się swoimi drogocennymi "furami". Zobaczcie, jakie samochody mają w garażach polscy celebryci.
6.

Festiwal Filmowy w Gdyni. Na czerwonym dywanie Kulig, Figura, Olejnik, Foremniak, Szumowska... (ZDJĘCIA)

Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni pojawiła się plejada gwiazd branży filmowej. Wśród nich m.in. Paweł Pawlikowski z Małgorzatą Belą i laureat Oscara Allan Starski. Zobaczcie, kto jeszcze przyszedł.
bEEoXSan
5.

Poznajcie spadkobierczynie największych majątków w Polsce. Czym zajmują się córki polskich milionerów? (ZDJĘCIA)

Część z nich z większym lub mniejszym powodzeniem próbuje zaistnieć w mediach. Czym dziś zajmują się Natalia Lesz, Dominika Kulczyk i Nicole Soszyńska?
4.

Rafał Zawierucha wozi się autem za MILION ZŁOTYCH! (ZDJĘCIA)

Rafał Zawierucha na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przyjechał bajońsko drogim samochodem. Towarzyszyła mu kobieta.
3.

Wspólnie przehulali MILIARDY. Oto gwiazdy, które roztrwoniły swoje fortuny: Johnny Depp, 50 Cent, Michał Wiśniewski... (ZDJĘCIA)

Gwiazdom, mimo ogromnego talentu, czasami trudno jest zarządzać swoją fortuną. Pieniądze wydają na luksusowe posiadłości, szybkie samochody i... używki. Jaki jest niechlubny rekord przepuszczania pieniędzy?
bEEoXSao
2.

Katarzyna Figura ROZWIODŁA SIĘ po dziesięciu latach! (ZDJĘCIA)

W piątek Katarzyna Figura po raz kolejny stawiła się w sądzie. Tym razem aktorka salę rozpraw opuściła już jako rozwódka. 59-latka nie ukrywała, że oficjalne zakończenie małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem to dla niej wyjątkowo emocjonalna chwila.
1.

Kuba Wojewódzki parkuje na chodniku i wjeżdża na pasy autem za 1,5 miliona złotych (ZDJĘCIA)

Kuba Wojewódzki postanowił wyruszyć w miasto luksusowym lamborghini. Dziennikarz pozostawił pojazd na chodniku, a gdy ruszał w dalszą drogę, wyjechał nim prosto na przejście dla pieszych. To kolejna "słynna prowokacja"?
bEEoXSbb