Trwa ładowanie...
bCNOlScB

Owsiak: "Stan konta WOŚP przekroczył 31 milionów złotych" (ZDJĘCIA)

"Panie Kurski, jest pan właścicielem telewizji publicznej, nie prywatnej" - powiedział szef Wielkiej Orkiestry. "To nie jest piknik. Miliony Polaków biorą w tym udział".

328
Podziel się
1 z 14
Wielkie liczenie wpłacanych pieniędzy
Wielkie liczenie wpłacanych pieniędzy
0
0

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 25. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Podczas zeszłorocznej orkiestry ostatecznie w marcu podano, że uzbierano w sumie 72 miliony złotych. W dniu finału podano, że na konto wpłynęły 44 miliony.

Stan konta WOŚP po godzinie 21:00 przekroczył 31 milionów złotych. Za te pieniądze możemy zrealizować cały nasz plan dla pediatrii i pomóc seniorom - powiedział w trakcie konfekcji prasowej Owsiak.

Żyjemy w kraju, w którym płacąc podatki chcemy, by służba zdrowia dobrze funkcjonowała. Bez względu na to, kto i w jaki sposób rządzi, celem społeczeństwa obywatelskiego jest pomagać sobie nawzajem - dodał, a następnie skomentował decyzję TVP o niewspieraniu Orkiestry: Wbrew temu, co pan Kurski napisał do nas niedawno, że będzie transmitował Orkiestrę. Panie Kurski, jest pan właścicielem telewizji publicznej, nie prywatnej. To nie jest piknik, który się odbywa ni stąd, ni zowąd. Miliony Polaków biorą w tym udział. Panie Jacku Kurski, nie jest pan profesjonalistą, szkoda. Mamy obecnie 31 mln zł. Nawet gdyby teraz się finał zakończył i zamknął tą sumą, to już mógłbym powiedzieć, że wspaniale graliśmy.

Czy rekord został w tym roku pobity, dowiemy się dopiero za dwa miesiące, gdy zakończą się wszystkie aukcje charytatywne. Zobaczcie zdjęcia w tegorocznego wielkiego finału WOŚP!

bCNOlSdb
KOMENTARZE
(328)
Marta
4 lata temu
Brawo Jurek! Sprzęt zakupiony dzięki zainicjowanej przez Ciebie WOŚP ratuje ludzkie życie. Ten sprzęt w osratnie Boże Narodzenie pomógł i mojemu synkowi. Dziękuję!
gość
4 lata temu
Popieram Owsiaka
gość
4 lata temu
Ja dałam dychę, to mało czy dużo jak na studenta?
bCNOlSdf
gość
4 lata temu
Najsmutniejsze jest to ,że trzeba co roku zbierać na to, co tak naprawdę PAŃSTWO powinno zapewniać!
gość
4 lata temu
Brawo Jurek Owsiak, żyj nam sto lat. Ci co krytykują, niech sami pokażą jak pomagają potrzebującym
Najnowsze komentarze (328)
gość
4 lata temu
Owsiak a ile zwinoles do kieszeni chyba ze bedziesz szukal na kolanach na stole
gość
4 lata temu
Owsiak w politykę idzie niepotrzebnie. Zamiast łączyć ludzi zaczął jątrzyć i sklocacc
gość
4 lata temu
owsiak jestes chory i zioniesz nienawiscia
gość
4 lata temu
Ciekawe jakie firmy dostarczają sprzęt i za ile ?
gość
4 lata temu
Róbta co chceta,dawajta ile mata.Za wizytę i tak zapłacita.Konowały ręce zacierają i śmieją się smieją
Gość
4 lata temu
BRAWO JUREK
gość
4 lata temu
Jeśli ktoś oglądał do końca wczoraj finał WOŚP to miał możliwość ujrzeć Jurka Owsiaka zupełnie innego od tej świetlanej postaci którą w nim widzą fani. Wyglądał jakby przepełniała go złość, w ogóle się nie uśmiechał, bez przerwy robił osobiste wycieczki pod adresem Jacka Kurskiego i TVP. Ludzie przynosili pieniądze, chcieli powiedzieć parę słów, a on w ogóle nie słuchał, nawet na nich patrzył, robił jakieś grymasy, głupie miny, jakby chciał powiedzieć: dobra, dawaj już te pieniądze i przestań gadać. Ja się do niego zupełnie zraziłam. To małostkowy, mściwy człowiek, niewart uwielbienia jakim jest darzony.
Kama
4 lata temu
wspieram finansowo i duchowo - gdyby nie sprzęt WOŚP to mój syn nie byłby zdiagnozowany chyba nigdy - przerażające gdy widzę sprzęt w klinice dziecięcej cały "w serduszkach" co by tam było gdyby P. Owsiakowi i całej ekipie wolontariuszy się nie chciało ! wielkie dzięki!
bCNOlScX
Gość
4 lata temu
Ratujesz dziecięce życia. Twój sprzęt pomógł także mojemu bratu, całym sercem jestem z Tobą!
BAHUS
4 lata temu
Ci co krytykują nie muszą martwić się o koszty choroby,bo stać ich na zapłacenie za leki. Zarabiają dzięki nam, z naszych podatków.
Ania
4 lata temu
Jurek jesteś Wielki!!!!
Gość
4 lata temu
Panie Jurku,jest pan wielki. Ponad 20l lat temu moja corka miala zabieg na otwartym sercu, byla podlaczona do sparatury na ktorym przyklejone bylo czerwone serduszko. Niech sobie gadaja maluczcy,te pieniadze zebrane podczas grania ratuja ludzkie zycie,I te male I te duze, :-) :-) :-)
Gość
4 lata temu
Panie Jurku,jest pan wielki. Ponad 20l lat temu moja corka miala zabieg na otwartym sercu, byla podlaczona do sparatury na ktorym przyklejone bylo czerwone serduszko. Niech sobie gadaja maluczcy,te pieniadze zebrane podczas grania ratuja ludzkie zycie,I te male I te duze, :-) :-) :-)
gość
4 lata temu
A ile Owsiak wrzucił do puszki?
...
Następna strona
bCNOlScJ
TOP10 - najpopularniejsze galerie
9.

Rubaszny Rafał Zawierucha niczym współczesny Dionizos rozlewa wino na imprezie z Wojciechem Fibakiem (ZDJĘCIA)

Po zakończeniu spotkania aktor odmaszerował do swojej kwatery z restauracyjnym kieliszkiem w ręku. Czy to jeden ze zwyczajów, które podłapał podczas pracy na hollywoodzkim planie filmowym?
bCNOlScK
8.

Pochmurna Marina z torebką za 40 tysięcy gawędzi z Patricią Kazadi nad filiżanką herbaty (ZDJĘCIA)

Mimo panicznego strachu przed koronawirusem dzielna celebrytka odważyła się spotkać ze starą znajomą.
7.

Zalotna Mama June walczy z wiatrem, próbując naśladować Marilyn Monroe (ZDJĘCIA)

Celebrytka umówiła się na osobliwą ustawkę, podczas której prezentowała swoje wdzięki. Zmysłowa?
6.

Zamaseczkowana Kate Middleton w szmizjerce za 9 tysięcy rozpakowuje paczki w fundacji charytatywnej. Piękna? (ZDJĘCIA)

38-letnia księżna Cambridge wróciła do pracy pełną parą. Zasługuje na miano nowej "królowej serc"?
bCNOlScL
5.

"Ogrodniczka" Justyna Steczkowska pakuje dorodne donice do bagażnika (ZDJĘCIA)

Wystrojona gwiazda robiła zakupy w sklepie ogrodniczym. Przechadzała się z wózkiem jak prawdziwa diwa?
4.

"Skromne" wakacje Moniki Zamachowskiej w Sopocie: tournee po tanich sieciówkach, lody z dziećmi w parku i nocleg w luksusowym hotelu (ZDJĘCIA)

Choć jeszcze niedawno borykająca się z bezrobociem dziennikarka zarzekała się, że w tym roku nie pojedzie na wakacje, ostatecznie znalazła "zaskórniaki" na urlop w Trójmieście. Odetchnęliście z ulgą?
3.

Wystylizowana Małgorzata Rozenek i elegancki Radosław Majdan zadają szyku na warszawskim chodniku (ZDJĘCIA)

Małżonkowie na przechadzkę zabrali także najstarszego syna Gosi, Stanisława. Dla uczczenia tej ważnej chwili zrobili sobie nawet rodzinne zdjęcie. Słodko?
bCNOlScM
2.

Wydekoltowana Esmeralda Godlewska ociepla wizerunek na spacerze z synkiem i tajemniczą kobietą (ZDJĘCIA)

Kontrowersyjna celebrytka, która niedawno groziła ujawnieniem prawdy na temat Zatoki Sztuki, zabrała ukochanego Milana do centrum handlowego. Dobrze wykorzystała dwie godziny przydzielone jej rzekomo przez sąd?
1.

Modna Weronika Rosati w towarzystwie córki buszuje po drogerii z torebką za 7 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

Celebrytka postanowiła ostatnio zabrać trzyletnią Elizabeth na wspólne zakupy. Ich uwagę szybko zwróciła półka z dziecięcymi książkami.
bCNOlSdz