Trwa ładowanie...
Przejdź na

Polski rząd odmówił pomocy 10 SIEROTOM ze zniszczonego Aleppo!

1068
Podziel się:

"Brawo PiS. Tylko wy nas bronicie przed ciapatymi!" - napisał Marek Migalski.

Polski rząd odmówił pomocy 10 SIEROTOM ze zniszczonego Aleppo!

**_

_**

Pomimo licznych apelów Franciszka rząd Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiał się przyjmowaniu w Polsce uchodźców z Syrii. Papież dał nawet przykład pomocy uchodźcom i z Lesbos zabrał ze sobą do Watykanu trzy rodziny, które zakwaterowano w pałacu papieskim. Pomimo to rząd Beaty Szydło nie zamierza robić żadnych wyjątków. Będzie chronić polskich obywateli także przed… 10 sierotami z Aleppo, których rodzice zginęli w straszliwej wojnie.

Z ujawnionych przez Radio ZET dokumentów MSWiA wynika, że rząd odmówił schronienia dzieciom. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem władze Sopotu wystosowały do ministerstwa prośbę o zgodę na sprowadzenie dzieci, których rodzice zginęli w Syrii. Polska nie zgodziła się jednak, by miasto przyjęło do siebie 10 sierot. MSWiA w wyjaśnieniu, dlaczego nie zamierza pomóc dzieciom, które widziały piekło, podało "problemy z ustaleniem tożsamości uchodźców oraz zagrożenie terrorystyczne".

W rozmowie z Radiem ZET Jacek Karnowski zapowiedział, że będzie starał się o przyjęcie pięciorga dzieci z Syrii na pobyt czasowy. Dzieci potrzebują szybkiego leczenia i rehabilitacji. Sprawę ironicznie skomentował Marek Migalski, który o decyzji pozostawieniu dziesięciu sierot w zrujnowanym mieście napisał:

_Przecież z tych sierot mogliby kiedyś wyrosnąć terroryści! Brawo polski rząd! Brawo PiS. Tylko wy nas bronicie przed ciapatymi!_

**

**_

**_

**_

_

Zobacz także: Dramatyczny apel mieszkańców Aleppo: "To ludobójstwo. 50 tysiącom cywili grozi śmierć!"
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(1068)
gość
5 lata temu
Nie było bliżej żadnego państwa i szpitala żeby przyjąć ranne dzieci?
gość
5 lata temu
na razie trzeba pomagać tu w Polsce, tu też jest dużo sierot a w domach dziecka też kasa jest potrzebna. Niech bogate kraje pomagają
Gość
5 lata temu
Panie lis ma pan wysokie zarobki wielką willę i otwarte serce biorąc pod uwagę krytykę wobec rządu jednocześnie dając im przykład czy weźmie pan chociaż jedno dziecko z tych dziesięciu???
gość
5 lata temu
Przestajemy być ludźmi. Nie będzie lepiej na świecie, jeśli sami nie okażemy współczucia słabszym.......oczekujmy tylko gorszego, nasz gatunek się stacza....
gość
5 lata temu
Francuzi wpuścili do kraju, a teraz muszą się bać.
Najnowsze komentarze (1068)
gość
5 lata temu
Spojrzcie na te dzieci z wiaderkami, przeciez to mogly byc tez nasze polskie dzieci.... moje dzieci, twoje dzieci, moja corka, twoja corka....
gość
5 lata temu
nie było żadnej odmowy rządu,nie głupio wam oszuści że krętactwo wyszło na jaw a wy na durniów? chociaż to tylko czysta wredota
Rav
5 lata temu
Totalna bzdura! Dzieciom trzeba pomagać w ich kraju. Chyba, że chodzi o handel dziećmi. Może Karnowski chce dorobić? Inna rzecz to to, ze każde dziecko ma rodziców a jeśli nie to kuzynów, wujków, dziadków którzy ze względów humanitarnych mieliby prawo do nich przyjechać...Jak chcecie pomagać to sfinansujcie szpital lub szkołę na miejscu, w Syrii. Ale to takie mało medialne...
gość
5 lata temu
Kolejna p***a manipulacja przeciwko rządowi. Najlepiej , jak Karnowski i ci wszyscy celebryci pojadą i porwą te " dzieci"( wraz z rodzinami) i je utrzymują, Gdyby rzeczywiście takie dzieci tu emigrowały na pewno my Polacy byśmy je nakarmili, wyleczyli i wysłali do rodzin. Na razie polskie akcje humanitarne są tam na miejscu Tak ma być.
gość
5 lata temu
Szydło wstydż sie !!! Jesteś matką i serca nie masz !! Wstyd !!! Papiezowi całujesz rękę a nie masz serca do małych dzieci !! O****a i zakłamanie !!! Kaczor nie ma dzieci więc niech nie zabiera głosu bo szlag mnie trafi !!! Ten człowiek to ma naprawdę problemy zdrowotne !!!!!!!!
Jan
5 lata temu
Pan Lis i inni nie rozumieją wielu spraw. Rząd polski wie, co robi. Rząd polski broni Polaków.
Pati 31
5 lata temu
Niech Polski rząd pomoże , naszym polskim dzieciom z domów dziecka czy niepełnosprawnym..a nie bedzie przyjmował inne dzieci ...A może beata przyjmie pod swój dach całą 10 .Przecież Ja na to stać. Prawda Beatko?
gość
5 lata temu
Nie dość, że ich rodaków zabijają to jeszcze prezydent Sopotu chce im dzieci odebrać
gość
5 lata temu
przecież to jest prowokacja tych kodziarzy i nowy temat do lania jadu na rząd
gość
5 lata temu
Niby gorący temat a rząd już sprostował tego niusa. Jest to zwykła manipulacja g****omedii takich jak pudelek nie pozdrawiam yebac po nowoczesna tvn wyborcza i inne g***a nie dziekuje sp!3rdalajcie ; )
Bolek
5 lata temu
A ile lat maja dzieci?
Donald
5 lata temu
Po co tutaj ci muzulmanie?
Franuzik
5 lata temu
Ja tam zem wziun adoptna 2 algierki 17 letnie i jestem kontent
gość
5 lata temu
to wszystko marna propaganda. kto ma trochę oleju w głowie ten wie. po raz pierwszy w życiu czuję się bezpieczna w Polsce, a to głupie - stronnicze powodujące nie mały budyń w głowach wielu polaków - Radio Zet powinno zamilknąć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie