Trwa ładowanie...
Przejdź na

Angelina Jolie krytykuje antyimigrancki dekret Trumpa: "Zatrzaśnięcie drzwi przed uchodźcami nie zapewni nam bezpieczeństwa!"

108
Podziel się:

"Jako matka szóstki dzieci, które wszystkie urodziły się w obcych krajach, chcę, aby nasz kraj był bezpieczny zarówno dla nich, jak i wszystkich dzieci naszego narodu" - pisze Jolie. Myśli o karierze w polityce?

Angelina Jolie krytykuje antyimigrancki dekret Trumpa: "Zatrzaśnięcie drzwi przed uchodźcami nie zapewni nam bezpieczeństwa!"

Nie wszyscy byli zaskoczeni tym, że Angelina Jolie po dwóch latach małżeństwa złożyła papiery rozwodowe. Jej biograf, Ian Halperin, twierdzi, że od dawna marzyła jej się międzynarodowa kariera polityczna, a małżeństwo z Bradem stało jej na drodze. Angelina otoczyła się doradczyniami, które namawiały ją do większego zaangażowania w działalność charytatywną i same starały się odciągnąć ją od męża.

Po definitywnym rozstaniu z mężem aktorka przestała się pojawiać publicznie. Według plotek jest wykończona nerwowo, wciąż pali papierosy i chudnie. Oficjalnie widać ją jedynie na poprawionych komputerowo zdjęciach reklamowych. Co ciekawe, ostatnio zabrała stanowisko w sprawie zakazu Donalda Trumpa dotyczącego wjazdu do USA imigrantów z kilku muzułmańskich krajów.

Jolie opublikowała cały esej w New York Timesie. Podkreśla w nim, że Stany mają długą historię walki o prawa uchodźców oraz że jej własne dzieci pochodzą z różnych stron świata.

Jako matka szóstki dzieci, które wszystkie urodziły się w obcych krajach i są dumnymi obywatelami Ameryki, bardzo chcę, aby nasz kraj był bezpieczny zarówno dla nich, jak i wszystkich dzieci naszego narodu. Chcę także mieć pewność, że dzieci uchodźców, które kwalifikują się do azylu, zawsze będą miały szansę do rozpatrzenia ich przypadku przez współczującą Amerykę. I że jesteśmy w stanie zapewnić swoje bezpieczeństwo bez wykreślania mieszkańców całych krajów - nawet dzieci - jako zagrażające naszemu krajowi tylko ze względu na geografię czy religię - pisze Angelina.

Lekcja tych lat, które spędziliśmy walcząc z terroryzmem po 11 września jest taka, że za każdym razem, gdy sprzeniewierzamy się naszym wartościom, pogarszamy każdy problem, który próbujemy rozwiązać. Nigdy nie możemy pozwolić, aby te wartości cierpiały w procesie dążenia do większego bezpieczeństwa. Zatrzaśnięcie drzwi przed uchodźcami czy dyskryminacja wśród nich to nie nasza droga, nie zapewni nam też bezpieczeństwa. Działanie spowodowane strachem to też nie nasza droga. Celowanie w najsłabszych nie jest aktem siły.

Wszyscy chcemy zapewnić naszemu krajowi bezpieczeństwo. Musimy więc skupić się na źródłach zagrożenia terroryzmem - konfliktach, które dają przestrzeń i tlen takim grupom jak Państwo Islamskie, a także na rozpaczy i bezprawiu, którymi się żywią. Musimy podjąć wspólny wysiłek z ludźmi wszystkich religii i pochodzenia, którzy walczą z tymi samymi zagrożeniami i dążą do takiego samego bezpieczeństwa. To kierunek, w którym chciałabym, aby jakikolwiek prezydent naszego wspaniałego narodu nas prowadził, w interesie wszystkich Amerykanów.

Zobacz także: Siedmiu imigrantów ucieka metrem po próbie podpalenia bezdomnego Polaka!
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(108)
Gość
7 lat temu
Nie widzi co się dzieje we Francji czy Niemczech !!!
gość
7 lat temu
Wkurzają mnie już takie osoby, wielce gwiazdy, myślą że wiedzą najlepiej ...
Gość
7 lat temu
Ona jest jakaś dziwna, jakby była nawiedzona
gość
7 lat temu
nie znoszę ludzi, którzy udają dobrych albo tak chcą być postrzegani w celu osiągnięcia swoich celów. Pro po M. Kunis i jej męża, mają wielki dom , w zamkniętej dzielnicy, jak reszta krytykujących Trumpa
gość
7 lat temu
Uwielbiam jak jakaś bogata królewna ze swojej złotej klatki pokazuje mi palcem co mam robić i jak mam żyć. Może ją stać na ochronę albo mieszkanie w bogatej dzielnicy z dala od imigrantów, ale zwykli ludzie będę mieli przerąbane bo się nie zamkną w pałacu w Hollywood.
Najnowsze komentarze (108)
Gość
7 lat temu
Ta kobieta ma syndrom Boga, tak się dzieje gdy windujemy gwiazdy do takich piedestalow..ona nie radzi sobie z własnym życiem i rodzina...
Gość
7 lat temu
Ta kobieta ma syndrom Boga, tak się dzieje gdy windujemy gwiazdy do takich piedestalow..ona nie radzi sobie z własnym życiem i rodzina...
Gość
7 lat temu
Jestescie kurr i tyle biedne dzieci te dzieci sa lepsze niz wasze zazdrosne pokolenie wiesniakow i swi.Jak nievchcecie pomagac to moze pieniadze dajcie grub d*p xapyziale
Gość
7 lat temu
Brawo Trump
Gość
7 lat temu
Ja nie rozumiem dlaczego jak chodzi o zakaz wpuszczania muzułmanów do USA to wszyscy krzyczą o naruszaniu ich praw a dla nas jest zakaz wjazdu. Nie słyszałam o naszych rodakach wysadzajacych się w Stanach. O nas nikt nie walczy. Taki z bomba ma więcej przywilejów
Iweta
7 lat temu
dać sie wypowiadać celebryto, którzy są kompletnymi ignorantami w sprawach politycznych!!!!to najwieksza głupota
angie.love
7 lat temu
Skończcie ją krytykować, jak dla mnie to wielka osoba. Cudownie, że walczy o ludzi, a nie jak niektórzy tylko czubek nosa widzą..
Gość
7 lat temu
Ekspertka od 7 bolesci.Jakps nie czuje tego zaangazowania co miala Hepburn Jolie jakas falszywa
gość
7 lat temu
szydlo straszydlo dyktatorowi jaja masuje
gość
7 lat temu
a naszemu dyktatorowi jaja wielbladzie na brodzie wyrastaja bedzie co ogladac
gość
7 lat temu
ja j***e ilu tu jest p********h komentujacych
Gość
7 lat temu
każdy powinien wrócić do swojego kraju to nie było by zamieszania kulturowego i religijnego i po zamykać granice niech każdy siedzi u siebie
gość
7 lat temu
Nie mowimy Angelinko o takich imigrantach jak tych których trzymasz w domu -których zaadoptowałas !to trochę poważniejsze i nie udawaj matki Teresy bo nią nie będziesz !
gość
7 lat temu
co za t**a dzida za kogo ona sie uważa
...
Następna strona