Czwartek 09.02.2017 13:00

Poseł PiS radzi zgwałconym kobietom: "Zapraszam na najbliższą stację, tam MOŻNA KUPIĆ KONDOMY!"

Dominik Tarczyński BBC World Questions ciąża w wyniku gwałtu ciąża zagrażająca życiu matki ciąża z trwale uszkodzonym płodem Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny

Poseł PiS radzi zgwałconym kobietom: "Zapraszam na najbliższą stację, tam MOŻNA KUPIĆ KONDOMY!"East News

Latem zeszłego roku zrobiło się głośno o pośle Dominiku Tarczńskim z PiS-u. Polityk chwalił się luksusowymi podróżami i wakacjami, ale prawdziwy rozgłos zdobył dopiero wyzywając 73-letniego Lecha Wałęsę "na solo" i nazywając go "bydlakiem". Usprawiedliwiał też ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej porównując akcję do odkrycia grobowca Tutenchamona. Ostatnio zaś pochwalił się, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przyjęcia łapówki przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz: Poseł PiS, który nazwał Wałęsę "bydlakiem" i wyzwał "na solo": "To było głupie. Przepraszam!"

Jest śledztwo w sprawie przyjęcia łapówki przez Hannę Gronkiewicz-Waltz

Teraz o Tarczyńskim znów zrobiło się głośno. Poseł wziął udział w debacie BBC World Questions zorganizowanej w Warszawie. Po panelu dyskusyjnym działaczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zapytała go o egzekwowanie prawa możliwości dokonania aborcji w obecnym klimacie politycznym. Poseł poradził kobietom w ciąży powstałej w wyniku gwałtu, z uszkodzonym płodem lub zagrażającej ich życiu, żeby... poszły na stację benzynową i kupiły sobie prezerwatywę.

Po debacie BBC World Questions próbowałam dowiedzieć się od posła Dominika Tarczyńskiego co radzić kobietom, które nie mogą przerwać legalnie ciąży (z gwałtu, z uszkodzonym płodem lub zagrożeniem zdrowia kobiety). Powiedział, żebym przeszła się na stację Statoil po kondomy - napisała Ewa Wieliczko.

Po burzy, jaką wywołał jej wpis, działaczka dodała:

Byłam na debacie jedną z osób, których pytanie zostało wybrane do panelu. Moje pytanie brzmiało: Obecnie w Polsce wykonanie aborcji jest praktycznie niemożliwe, nawet jeżeli jest legalna; jak kobiety powinny egzekwować swoje prawo do legalnej aborcji i jakie są Twoje plany/poglądy na temat dalszego losu ustawy o aborcji?. Praktycznie nikt na nie nie odpowiedział, choć Tarczyński zaznaczył, że PiS nie planuje niczego zmienić w ustawie, ale on osobiście by aborcji zakazał. Karnowski nie chce zupełnie zakazać, ale coś by zrobił z holokaustem dzieci z zespołem Downa. Generalnie poziom debaty był żenujący, Tarczyński zaznaczył np. że każdy terrorysta to muzulmanin i że kocha Donalda Trumpa. To tyle z debaty, to słyszeli wszyscy. Po debacie chciałam podrążyć, więc podeszłam do niego i spytałam co mamy mówić kobietom, które dzwonią do Federacji, gdy lekarze odmawiają im legalnej aborcji, gdy płód jest poważnie uszkodzony lub w innym ustawowo legalnym przypadku.

Odpowiedział mi, że to nie jego problem, bo on zajmuje się dziećmi, nie kobietami. Na to ja, że halo jest posłem więc powinien przynajmniej zainteresować się moim pytaniem, że kobiety są w bardzo ciężkiej sytuacji, bo prawie wszystkie szpitale odmawiają aborcji. Wtedy powiedział, że zaprasza na najbliższą stację Statoil, tam mogę kupić kondomy. Próbowałam wytłumaczyć, że pytanie nie dotyczy tylko mnie, ale wielu kobiet, które już są w ciąży, wtedy powtórzył, że on zajmuje się dziećmi, a nie kobietami i poszedł. Był tam jeszcze ten Pan obecnie oskarżający mnie na Facebooku i Twitterze, który rzucił mi jeszcze 'Pani już podziękujemy'.

East News
East News
East News
East News
East News
East News
East News

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (853)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 853
Odpowiedz
1408 152
zgłoś
gość 09.02.2017 13:01
Ktoś go wybrał...rzyg
Odpowiedz
1639 182
zgłoś
gość 09.02.2017 13:02
co za t**y buc...
Odpowiedz
251 13
zgłoś
KOTULANEK 09.02.2017 13:02
Żart słaby jak jego fryzura.
Odpowiedz
1985 227
zgłoś
gość 09.02.2017 13:03
chciałabym mu powiedzieć to samo, gdyby został zgwałcony przez rozłego mężczyznę i dostał aids gratis....
Odpowiedz
291 15
zgłoś
Gość 09.02.2017 13:03
Brak mi słów na takiego idiotę!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 853