Trwa ładowanie...
Przejdź na

Znany dziennikarz opowiada o kobietach: "Jest im trudniej, bo mają geny, które kierują w STRONĘ MATKOWANIA. TO PRZESZKADZA W ROZWOJU KARIERY!"

139
Podziel się

"Jednak facet potrafi napisać piosenkę, z której coś wynika" - opowiada Roman Rogowiecki, gwiazda radiowej Trójki. Mimo to uważa, że... "rynek muzyczny nie jest szowinistyczny".

Znany dziennikarz opowiada o kobietach: "Jest im trudniej, bo mają geny, które kierują w STRONĘ MATKOWANIA. TO PRZESZKADZA W ROZWOJU KARIERY!"
bEhOyGTF

Roman Rogowiecki zdobył popularność jako dziennikarz muzyczny i prezenter Polskiego Radia - przez lata pracował w radiowej Jedynce oraz Trójce, od marca ubiegłego roku jest dyrektorem muzycznym Radia Dla Ciebie.

Rogowiecki przeprowadził wywiady z najważniejszymi muzykami i aktorami, pracował między innymi z Iron Maiden, Deep Purple oraz... Katarzyną Skrzynecką, której przed laty był menedżerem. Dzisiaj Roman Rogowiecki uchodzi za muzyczny autorytet i z dużą nonszalancją pozwala sobie na ocenę osiągnięć muzycznych współczesnych wykonawców.

Dziennikarz udzielił właśnie dziwacznego wywiadu Onetowi, który miał dotyczyć sytuacji na rynku muzycznym. Sporo miejsca w rozmowie zajął jednak wątek feministyczny - Rogowiecki opisał kilka najważniejszych artystek muzycznych, stwierdzając, że jego zdaniem właściwie żadna z nich nie dotrzymuje poziomu ustalonego przez mężczyzn.

bEhOyGTH

Rogowiecki uważa, że kobietom w muzyce przeszkadzają... geny, przez które nie potrafią się skupić i rozwinąć swojej kariery:

Kobietom jest trudniej, bo mają geny, które kierują je w stronę matkowania i to przeszkadza w rozwoju ich kariery - opowiada_. Najbardziej żaląca się na duchy przeszłości jest Tori Amos. Czy ja wiem, czy to jest dobre? Jednak facet potrafi napisać sobie piosenkę, z której coś wynika. Kobieta ma jednak te skłonności do rozpamiętywania nieszczęść, które ją spotkały. Nie chcę ujmować nic Tori Amos, która piętro wyżej zagrała koncert dla 10 osób i był to niezły koncert, al**e słuchanie jej jest dla mnie męczące.**_

Rogowiecki uważa także, że PJ Harvey jest interesującą artystką, ale i tak "jest jednak kobietą", która "musi się mocniej namęczyć".

Zaskoczyła mnie tą ostatnią płytą. Byłem na jej koncercie, sto metrów od nas. Ona jest jednak kobietą, musi się mocniej namęczyć. Jej myślenie jest interesujące, wśród kobiet na pewno się wyróżnia - mówi.

bEhOyGTN

Mimo to Rogowiecki uważa, że... rynek muzyczny nie jest szowinistyczny. Najwidoczniej nie przeszkadzają mu własne wypowiedzi i stwierdzenia, że "facetom jest po prostu łatwiej":

Myślę, że rynek nie jest szowinistyczny. Mówimy o artystach, którzy mają coś wnieść. Facetom jest po prostu łatwiej. Kobieta jest delikatniejsza, potrzebuje więcej czasu. Rynek muzyczny nie jest szowinistyczny, wręcz przeciwnie. Kobiety w ostatnich latach radzą sobie naprawdę dobrze. Wystarczy wymienić Katy Perry czy Pink, która w Polsce uchodzi za pop wokalistkę, a to nie do końca jest prawdą. Jest Beyonce i Solange, która w końcu wyszła z cienia starszej siostry. Jest Taylor Swift, która kiedyś countrowała, a teraz trzęsie Ameryką. Już nie mówię o Madonnie. Kobiety mają naprawdę dobry czas, może nawet lepszy niż mężczyźni.

Gratulujemy. I chyba nie wiemy jak to skomentować.

bEhOyGTO
bEhOyGUi
KOMENTARZE
(139)
Gość
4 lata temu
Kobiety nie pozwolmy sobie wmowic ze jestesmy gorsze! Girls power!
Gość
4 lata temu
Mamusia za długo go niańczyła chyba :)
Gość
4 lata temu
Jest mi trudniej bo mam geny ciągnące mnie do matkowania?! Co to w ogóle znaczy? Jest mi trochę trudniej w życiu dlatego że faceci często myślą że kobiety są słabsze, gorsze, mniej inteligentne. Zwykle facet startuje z lepszej pozycji a kobieta w jego sytuacji dopiero musi udowodnić że jest równym zawodnikiem.
bEhOyGUj
gość
4 lata temu
Facetom jest na tym świecie jest po prostu łatwiej
gość
4 lata temu
dno
Najnowsze komentarze (139)
kajko
4 lata temu
Kazik Staszewski podsumował tego Pana w piosence "12 groszy": "...Rogowiecki i Brzozowicz to się na muzyce znają..." raczej to było uszczypliwe ze strony Kazika
gość
4 lata temu
"Rogowiecki i Brzozowicz, co się na muzyce znają!"
gość
4 lata temu
Mowi co, potem sobie zaprzecza i udowadnia, ze jest odwrotnie. Obled?
gość
4 lata temu
Kutach.
gość
4 lata temu
polecam zobaczyć
gość
4 lata temu
Czytałam cały wywiad - Pudelek jesteście świnie. Wyrwane z kontekstu
Gość
4 lata temu
Czy ktos tu twierdzi, ze nie ma roznicy pomiedzy facetem a kobieta?
Gość
4 lata temu
Ten pan zawsze był dziwny.....
bEhOyGUb
gość
4 lata temu
Fascynujące jak łatwo ten pan ignoruje ogromną ilość materiału o rozstaniach i problemach w związku produkowanego przez mężczyzn i równie wielką ilość materiałów autorstwa kobiet, które nie są o rozstaniach i miłości. Naprawdę wystarczy słuchać radia bez filtrowania sobie piosenek w głowie. Że już nie wspominajmy o tym, że popularność śpiewanych przez kobiety piosenek o rozstaniach świadczy nie tyle o kobietach co o tym, w co inwestują producenci i co kupują słuchacze. Kwestię genów możnaby obśmiać gdyby nie to, że wiele osób naprawdę myśli, że jedyne co kobiety "naprawdę" interesuje to dzieci i rodzina podczas kiedy mężczyźni skupiają się na rzekomo wyższych sprawach. Dwieście lat temu kobietom nie wypadało książek pisać, a jak dziś wiemy - są w tym kompetentne. Powielając takie stereotypy wynikające z selektywnego doboru informacji (ja myślę, że ten człowiek naprawdę wierzy w to, co mówi, ale to nie zmienia faktu, że jest po prostu w błędzie) szkodzi młodym osobom, które chciałyby się potencjalnie spełniać w muzyce.
gość
4 lata temu
Oczywiście, że nie wiecie, jak skomentować, bo g****o wiecie o kulturze. Przecież Tori Amos została zgwałcona i zanim zaczniecie pieprzyć, że teraz każda o tym mówi, to było wiele lat temu, a jemu trudno słuchać tej kobiety? Lepiej było, jak przeprowadzał te wywiady z aktorami, był świetny, a teraz ocenia jakby nie wiedział, jak się językiem posługiwać. Ma rację pisząc, że facetom jest łatwiej, że kobiety są wrażliwsze, więc albo dają z siebie robić małpę jak Spears czy Aguilera, żeby potem zrywać z wizerunkiem grzecznej w ostrą, zobaczcie co się stało z Cyrus, obojętnie którą. Ale pisać, że kobiety nie mogą robić kariery, bo chcą być matkami to jest śmieszne i żałosne. Poza tym nie wszystkie kobiety mają instynkt macierzyński.
choleryk
4 lata temu
nie geny, tylko hormony - poza tym wypowiedź całkiem sensowna!
Gość
4 lata temu
Powiedział ze kobiety są wrażliwe i podchodzą emocjonalnie do wielu spraw. I to się zgadza patrząc na te komentarze.
gość
4 lata temu
Scyzoryk, Scyzoryk – tak na mnie wołają. Rogowiecki i Brzozowicz, co się na muzyce znają
gość
4 lata temu
Widać że dziadek wchodził mu do wanny.
...
Następna strona
bEhOyGUD