Trwa ładowanie...
Przejdź na

Polański chce od USA wycofania zarzutów o GWAŁT NA DZIECKU! Planuje powrót do Stanów!

138
Podziel się:

Reżyser zatęsknił za karierą w Ameryce. Jego prawnik zapewnia, że 42 dni spędzone w areszcie 40 lat temu to wystarczająca kara...

Polański chce od USA wycofania zarzutów o GWAŁT NA DZIECKU! Planuje powrót do Stanów!

Sprawa Romana Polańskiego budzi kontrowersje nie tylko w Polsce i USA, gdzie reżyser nadal jest ścigany za zgwałcenie w odbyt 13-letniej dziewczynki. O jego kryminalnej przeszłości nie zapomniały także Francuzki, które protestowały przeciwko tolerowaniu jego osoby na jednej z najbardziej prestiżowych imprez filmowych - wręczeniu Cezarów.

Jednocześnie Polański zdobył nową sojuszniczkę. Jego wizerunek w mediach ociepla 24-letnia już córka, która ma więcej empatii w stosunku do 84-letniego ojca niż do jego o 30 lat młodszej ofiary, która całe spędziła całe życie w cieniu dziecięcej traumy.

Od kiedy polskie sądy zadecydowały, że nie dokonają ekstradycji Polańskiego, żeby stanął przed wymiarem sprawiedliwości USA, reżyser poczuł się dużo pewniej. Teraz może spełniać swoje marzenia i kręcić kolejne filmy w Polsce. To nie zmniejszyło jego apetytu na karierę, bo wie, że przy jego dorobku kolejnym wyzwaniem jest powrót na rynek amerykański. Podjął zatem próbę wpłynięcia na sąd w USA, żeby wycofano zarzuty pod jego adresem o zgwałcenie Samanthy Geimer.

Przeciwko reżyserowi postawiono aż pięć zarzutów: gwałt z użyciem narkotyków, perwersję, sodomię, lubieżny akt z dzieckiem poniżej 14. roku życia oraz podania zakazanych substancji nieletniej. Polański liczy na to, że wszystkie zostaną wycofane. Jego argumenty nie dotyczą tego, że nie popełnił przestępstwa, ale że to amerykański sędzia uwziął się na nim z powodu swoich ambicji.

Słynny prawnik Polańskiego, Harland Braun, zwrócił się już do najwyższego sądu hrabstwa Los Angeles z prośbą o ujawnienie utajnionego porozumienie z sędzią. Według dokumentu filmowiec za gwałt analny z użyciem narkotyków miał spędzić w więzieniu 48 dni, na co sędzia się zgodził. Z tego skazany odsiedział 42 dni, po których... został wypuszczony.

Wtedy sędzia Laurence Rittenband miał zmienić decyzję i przekazał prokuraturze, że karą dla Polańskiego jest 50 lat w więzieniu. To ten moment reżyser wykorzystał, żeby uciec do Europy. W Szwajcarii został zatrzymany i spędził 334 dni w domowym areszcie podczas gdy amerykański wymiar sprawiedliwości starał się o nakaz ekstradycji. Sprawa skończyła się inaczej i filmowiec trafił do Polski, gdzie uznano, że odsiedział swoje. Teraz jego prawnik próbuje nakłonić władze USA, że to wystarczająca "kara".

Według obrońcy reżysera powodem zamieszania było to, że sędzia Rittenband chciał się wykazać i liczył na awans, dlatego podwyższył karę dla gwiazdy środowiska filmowego. Jest przekonany, że 42 odsiedziane dni za kratami to wystarczająca niewygoda za gwałt i zniszczenie 13-latce dzieciństwa.

Zobacz także: Ziobro: "Nie można zgadzać się z takim myśleniem, że jeżeli ktoś jest bogaty, to nie ma sprawiedliwości
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(138)
Gość
5 lata temu
A kiedy karę poniesie matka tej dziewczyny, to ona ją prowadzała po domach ludzi z branży...
Gość
5 lata temu
Nie chce go bronić. Ale co taka dziewczynka robiła na imprezie ze starymi dziadami
Gość
5 lata temu
A zupełnie normalne jest zostawianie nastoletniej dziewczynki na imprezie u starych capów ❤❤❤ mamunia zapewne na nic nie liczyła.
gość
5 lata temu
pedofil zawsze będzie pefofilem, nawet w Stanach, tfu tfu!!
GośćB
5 lata temu
42 dni kara smiechu warta s****a. Niech jedzie powinien siedziec
Najnowsze komentarze (138)
grisza
5 lata temu
Dlaczego taki zbok jeszcze chodzi ,juz pownien wisiec . Ziobro czego sie boisz zyda powiesci , daj ja to zrobie.
MIRO
5 lata temu
powinni tego bydlaka p******c :on jest wielkim h....em a nie rezyserem!!!!!!
gość
5 lata temu
Zniszczenia 13 latce dzieciństwa to się dopuściła jej własna matka. Koniec kropka.
kob
5 lata temu
40 dni śmieszna kara dla tego starego capa
Gość
5 lata temu
A traumy dziewczynka nie miała przez mamusie jak ją po imprezach z dorosłymi gośćmi ciągła.Gdzie z mamunia była jak dziecko zostało zgwalcone?
Gość
5 lata temu
Jest Pan obrzydliwy. Najpierw zgwałcił a teraz chce uniewinnienia!?
gość
5 lata temu
myslalem, ze to artykul o tej dyrektorce z prywatnej szkoly na Ursynowie
gość
5 lata temu
Ta 13stoletnia "dziewczynka" miala juz doswiadczenia i z seksem, i z narkotykami. A, ze w latach 70-tych takie rozwiazle imprezki byly zjawiskiem powszechnym w show businessie, to mamusia pracujaca w Hollywood tez powinna wiedziec. Zawiozla ja tam na wspolne ogladanie Kaczora Donalda?
gość
5 lata temu
Polański to PEDOFIL , prawo dotyczy także takich megalomanów jak on, oby NIGDY nie dostał rozgrzeszenia w USA, szkoda, że nie zgwałcił córki jakiej celebrytki, które mu klaszczą na zdjęciach , poza tym być może to niejeden jego czyn pedofilski, może inne nie zostały zgłoszone, jak mordowali jego żonę w ciąży on zabawiał się z inną, a może jego córkę ktoś zgwałci?
gość
5 lata temu
Co za stary ,fałszywy dziadyga!! Myśli ,że jest ponad prawem, bo ma kasę?
gość
5 lata temu
CHORY CZŁOWIEK
Gość
5 lata temu
S*******u sam bym ci k****a odciął
Gość
5 lata temu
Dlaczego nie może jechać ale najpierw obciąć mu jaja wtedy będzie bezpiecznie
gość
5 lata temu
zgwałcić 13 letnie dziecko to trzeba mieć dobrze zryty beret , a głupie usprawiedliwianie pedofila że zgwałcił bo ona akurat tam była i zrzucanie winy na tego kto ją tam przyprowadził bo wtedy pedofila by nie kusiło to trzeba mieć z głową
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie