Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wprost": "W 2015 ojciec Rydzyk zainkasował 56 MILIONÓW ZŁOTYCH"! To 83. miejsce rankingu "NAJBOGATSZYCH POLAKÓW"!

364
Podziel się

Tygodnik dotarł do sprawozdań finansowych podległych redemptoryście organizacji. I to w czasach, kiedy nie mógł jeszcze liczyć na dotacje od Prawa i Sprawiedliwości.

"Wprost": "W 2015 ojciec Rydzyk zainkasował 56 MILIONÓW ZŁOTYCH"! To 83. miejsce rankingu "NAJBOGATSZYCH POLAKÓW"!
bEgjioGJ

Prawie 60 milionów złotych pozyskane w zeszłym roku przez ojca Tadeusza Rydzyka starczyło na zaspokojenie tylko niektórych jego pomysłów. Wreszcie mógł zadbać o swoje pozakościelne pasje, m.in. zorganizować studia w stodole ministra Szyszko, zająć się "wzmacnianiem wizerunku Polski za granicą" oraz robić odwierty. Ostatnio nawet wszedł do show biznesu ze swoim filmem Zerwany kłos, którego poziomem już zajmują się krytycy filmowi.

To jednak wciąż mało i Rydzyk narzeka w swoim radiu i telewizji, że musi żebrać. Zaś słuchacze, a zwłaszcza słuchaczki radia, prześcigają się na antenie w zapewnieniach, że przekazują na Radio Maryja dużą część swoich emerytur i rent.

bEgjioGL

Tymczasem Wprost donosi, że toruńskie imperium medialne ojca Rydzyka to jeden z najlepszych biznesów w Polsce. Tygodnik dotarł do sprawozdań finansowych podległych Rydzykowi organizacji i wyliczył, że łączny przychód jeszcze w 2015 roku przekroczył 55 milionów złotych. A to plasowałoby Rydzyka w rankingu stu najbogatszych Polaków - i to wcale nie na najniższym miejscu.

Imperium o. Rydzyka wyceniliśmy według tej samej metodologii, jaką stosujemy przy układaniu corocznego rankingu 100 najbogatszych Polaków - pisze Szymon Krawiec z Wprost. Bazowaliśmy na zyskach, które spółki i fundacje związane z toruńskim redemptorystą wypracowały za 2015 rok. Rządziła wtedy jeszcze Platforma Obywatelska, a kurek z państwowym wsparciem był przykręcony. Mimo to, po podliczeniu wszystkiego, wychodzi, że za 2015 rok ojciec Rydzyk zainkasował ok. 56 mln zł przychodów. To absolutny rekord w dziejach funkcjonowania biznesów toruńskiego redemptorysty.

bEgjioGR

Gdyby 11 mln zł zysku netto wypracowanych przez biznesy ojca Tadeusza zestawić z wynikami spółek z podobnej branży, majątek zakonnika wyniósłby około 339 mln zł. Redemptorysta trafiłby wtedy na 83. miejsce listy 100 najbogatszych "Wprost". Tuż za założycielem Optimusa Romanem Kluską, a przed twórcą Wiedźmina Michałem Kicińskim.

Wprost zauważył, że choć Radio Maryja należy do zakonu redemptorystów, to ma jeszcze inne przedsiębiorstwa: pięć spółek oraz dwie fundacje. Przez wszystkie przepływają miliony, zwłaszcza z budżetu publicznego.

bEgjioGS
bEgjioGT
Zobacz także: Poseł PiS o Rydzyku: "To prawy człowiek. Na pewno pożyczyłby pieniądze potrzebującemu, albo nawet dał"
Zobacz także: Zobacz też:
bEgjioHm
KOMENTARZE
(364)
Gość
4 lata temu
Scjentolodzy przy nim to dzieci w piaskownicy...
gość
4 lata temu
żaden z niego ksiądz tylko z******j
Gość
4 lata temu
I gdzie tu postawa katolika??oddać biednym...
bEgjioHn
Gość
4 lata temu
Kosciol i PIS jedna wielka mafia!! Ludzie obudzimu sie na Białorusi niedlugo...
gość
4 lata temu
cena jaką wystawił pisowi za wygrane wybory
Najnowsze komentarze (364)
Gościówa
3 lata temu
A ludziom żyje się coraz biedniej, wszystko nie wiadomo kiedy podrożało, straszą podwyżkami prądu, a klerowi ciągle mało! Za co im pieniadze dają ludzie i dopłaty rządowe, za bycie wcielonym złem, które nie odpowiada za swoje przestępstwa.
Ewa z Wrocław...
4 lata temu
To się w głowie nie mieści jak nas rolują, czy takie pieniądze nie mogły trafić do emerytów , jak długo ten rząd będzie trwonił nasze pieniądze. STOP takim działaniom.Myślę ,że ta zmiana przepisu o konfiskacie majątków obejmie też tą osobę.
gość
4 lata temu
co za p***c
gość
4 lata temu
mam nadzieje ze na zlodzieji w czerni pieklo ma szeroko otwarte drzwi ........wybacz panie
ość
4 lata temu
ciekawe co się stanie po jego śmierci (Rydzyka)? będzie najwieksza w dziejach historii walka o tron! Albo wszystko dostana dzieci Rydzyka?
Bolek
4 lata temu
Gdyby r****k zakosil kase dla siebie toby zostal zdjety ze stanowiska przez przelozonych
gość
4 lata temu
Ci co pluja niech lepiej poczytaja o redemtorystach
gość
4 lata temu
Mimo,że jestem katoliczką,ale nie nienawidzę takich księży , których jedynym i złotym Bogiem jest mamona i to w jak największej ilości - zaprzedali duszę szatanowi,mimo pozoru służenia Bogu,gasząc wyrzuty sumienia rzucają ochłapy plebsowi.Jak to mówią-modli się pod figurą,a diabła nosi pod skórą.
bEgjioHf
kemor
4 lata temu
Jak tylko myślę, jak ten opasły b****k odnosi się do tych biednych otumanionych do granic zbydlencenia - traktuje jak stado baranów ! Ludzie opamiętania ! To szatan w ornacie ! To czystej maści belzebub ! I tam się znajdzie niedługo czego pośpiesznie mu życzę z całego serca by bronić Kościoła i wary w Polsce ! Ten barbarzyńca z******j i niszczyciel Polski i sumień Polaków już powinien być u swojego przyjaciela szatana i oby jak najszybciej bo wtedy może da się obronić wiarę bo kościół mało prawdopodobne. Nikczemnik i hipokryta bez honoru przyjmuje poddaństwa jak książe wielkorządca ! Coś strasznego !
gość
4 lata temu
panie r****k bardzo potrzebuję ok.miliona ,da mi pan/ ??????????jest pan taki prawy.dziekuję
gość
4 lata temu
Rydzy ty jebbbany alfonsie
gość
4 lata temu
W zakonie żaden zakonnik nie prawa do własności wszystko należy do zakonu! Takie są reguły i prawo, więc o.Rydzyk nie ma nic! własność zakonu . Napiszcie proszę ile pomocy otrzymuje młodzież, lub na misjach zagranicznych ludzie. !
gość
4 lata temu
Rydzykowe miliony w BOLĄ i w oczy kolą, a Rydzykowie moherowe berety wpłacają i wpłacają, więc R****k się nie przejmuje i robi swoje.
kolda
4 lata temu
Ch*j ci w du*# skur*##nu ! Jak sobie pomyśle ile tych emerytek niedojada żeby tej pazernej mendzie oddać emeryturę...
...
Następna strona
bEgjioHH