Trwa ładowanie...
Przejdź na

Córka Szyszki dostała "fuchę" w podległym mu Instytucie! "Jako jedyna spełniła warunki formalne"

277
Podziel się

Instytut Ochrony Środowiska dostał też 1,6 miliona złotych dotacji, jako jedyna z podległych Szyszce instytucji. Gratulujemy!

Córka Szyszki dostała "fuchę" w podległym mu Instytucie! "Jako jedyna spełniła warunki formalne"
bCOsMnRx

O działaniach ministra Szyszki w rządzie Beaty Szydło zrobiło się głośno, gdy ojciec Tadeusz Rydzyk postanowił w jego stodole urządzić sobie studia. I to z sukcesem, bo dostał na to 300 tysięcy złotych. Ta historia to jednak "mały pikuś" w porównaniu z tzw. "ustawą Szyszki", w której minister środowiska zezwolił na bezkarną wycinkę drzew na prywatnych terenach. Natychmiast zaczął się masowy wyrąb, a prywaciarze troją się, żeby zdążyć zanim prezes Jarosław Kaczyński zdąży wprowadzić poprawki do "Lex Szyszko". W stężenie trocin w powietrzu przekroczyło poziom smogu, a Jan Szyszko zapewnia, że dostał "setki gratulacji".

bCOsMnRz

Teraz do ministra Jana Szyszko ma szansę dołączyć na pierwsze strony gazet jego córka, Katarzyna Szyszko-Podgórska. Przedsiębiorcza córka polityka właśnie została zatrudniona jako adiunkt w Instytucie Ochrony Środowiska. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że organizacja jest nadzorowana przez jej ojca i ostatnio "zupełnie przypadkiem" i "bez związku" z osobą Katarzyny otrzymała na prowadzenie analiz... 1,6 miliona złotych!

Dotacja przyznana w zeszłym roku była wyjątkowa na tle innych placówek podległych Szyszce i była jedną z najbardziej kosztownych umów, jakie podpisało Ministerstwo Środowiska. Teraz córka ministra będzie z tych pieniędzy pracowała nad analizą w sprawie Konwencji w sprawie transgranicznego zanieczyszczania powietrza na dalekie odległości. Raczej nikt się nie zdziwi, jeżeli efektem tych analiz będzie pełne poparcie dla dotychczasowej polityki Jana Szyszki oraz jego kolejnych pomysłów.

Jak informuje serwis OKO.press, dyrektor Instytutu Krystian Szczepański jest przyjacielem rodziny Szyszków i współpracował już z bratankiem ministra, Piotrem Szyszko, obecnie radnym PiS-u. Szczepański zapewnia, że wybór Katarzyny na stanowisko adiunkta, był zupełnie bezstronny i nie był motywowany układami rodzinnymi. Ponoć wygrała z "aż" dwoma konkurentami i "jako jedyna" spełniła warunki formalne. A to oznacza, że przy ocenie kwestii merytorycznych nie miała nawet z kim być porównywana.

Zgłoszenie p. Katarzyny Szyszko-Podgórskiej jako jedyne spełniło warunki formalne - przekazał serwisowi Szczepański. Jej kwalifikacje, umiejętności i przydatność do pracy na stanowisku adiunkta zostały zweryfikowane, a kandydatura wyłoniona w drodze tajnego głosowania komisji konkursowej.

bCOsMnRF

Gratulujemy!

bCOsMnRG
bCOsMnRH

Politycy o "lex Szyszko"

bCOsMnRI

Zobacz też:

bCOsMnSa
KOMENTARZE
(277)
antek z torun...
3 lata temu
Q**a ci to kradną juz całymi garściami w biały dzień !!!!!
xxx
3 lata temu
Mam nadzieję, że w końcu wyborcy którzy sprzedali się za mizerne 500+ wreszcie przejrzą na oczy! cholerna patologia!
gość
3 lata temu
r***ają ten kraj bez mydła
bCOsMnSb
KK
3 lata temu
Przeproście i S***********e! Póki czas....
Gość
3 lata temu
Dumni z siebie jestescie-wyborcy PISu? Banda skur.... nic widcej! Wolalam PO a nie fen cyrk ktory widzimy teraz!
Najnowsze komentarze (277)
Gośka
3 lata temu
Szybko muszą się "nachapać" bo za chwilkę wszystko może runąć! Szkoda tej naszej Polski....
gość
3 lata temu
Skąd ten dziwoląg wytrzasnął takie laczki i niebieskie skarpetki , żenada
Gość
3 lata temu
Pokurcz Szyszko. Rydzykowy przydupas. Odpowie za to wszystko mam nadzieje.
gość
3 lata temu
z*********a partia
gość
3 lata temu
pan na włościach
gość
3 lata temu
pis=po samo dno, ale p******i i tak beda na nich glosowac na zmiane. nie lepiej glosowac na kogos "nowego", kukiza, korwina, narodowcow ? tylko nie nowoczesna bo to to samo co po albo i jeszcze gorzej....
gość
3 lata temu
dojna zmiana trwa w najlepsze
gość
3 lata temu
ale buraczysko
bCOsMnRT
gość
3 lata temu
czy komuchy, czy solidaruchy, jedno bagno, kolesiostwo, raczka raczke myje...a dla ludzi bez ukladow pomyje
gość
3 lata temu
odrażający, brudny, zly,
gość
3 lata temu
r****k to zaden ksiadz to pisowski ancychryst spasiony smierdzacy k**r
gość
3 lata temu
pisowski szczur a ogorek to zwykla darmowa cichodajka psy wieszala na kaczynskim a teraz d**e chce mu wylizac
gość
3 lata temu
myślę że skończy niedługo w p*****u
gosc
3 lata temu
patologia to za malo to juz jest mafia r****k i szyszko i co na to premier przeciez mialo byc jak nalezy korupcja pelna para
...
Następna strona
bCOsMnSv