Środa 08.03.2017 19:30

Kobiety protestują w obronie swoich praw: Ostaszewska, Janda, Rubik, Cielecka... (ZDJĘCIA)

Międzynarodowy Strajk Kobiet strajk kobiet na Placu Konstytucji strak kobiet w Dzień Kobiet prawa kobiet Magdalena Cielecka Joanna Klimas Łukasz Jemioł

Chyba jeszcze nigdy obchody Dnia Kobiet w Polsce nie były tak ważne jak w tym roku. Od samego rana w całym kraju odbywają się marsze i protesty, których uczestniczki domagają się poszanowania własnych praw, na czele z prawem do legalnej aborcji i antykoncepcji.

Już przed południem tłumy kobiet zebrały się w centrum Warszawy, by samym sobie złożyć kobiece życzenia: Tłumy Polek i Jessica Chastain protestują w Międzynarodowym Dniu Kobiet! (ZDJĘCIA)

Finał stołecznych manifestacji rozpoczął się dziś po południu na Placu Konstytucji. Podobnie jak podczas październikowego Czarnego Protestu, i tym razem w demonstracji wzięło udział tysiące kobiet zjednoczonych w walce o swoje prawa. W tłumie protestujących nie brakowało gwiazd, polityków i celebrytów. W Warszawie protestowali między innymi Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Krystyna Janda, Bartosz Arłukowicz, Michał Piróg i Anja Rubik. Pojawiła się też Jolanta Kwaśniewska.

Zobacz też: Od tabletki "dzień po" do 500+: Tak wyglądał rok walki o prawa kobiet (ZDJĘCIA)

« Poprzednie 1/16

Magdalena Cielecka

2Magdalena Cielecka